Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Hybrid View

Kýdemli Üye
    Teþekkür
    0
    Teþekkür almýþ : 0

Standart 20 Þubat' ýn Aðaçören' e getirdikleri

20 Þubat 2010 günü Ýlçemiz Aðaçören Atatürk Ýlköðretim Okulu Folklör Ekipleri iki dal da Valiliðin düzenlemiþ olduðu organize de, Aksaray Atatürk Kapalý Spor Salonunda gösterilerini sundular.

Kaymakam hanýmý ile birlikte hem maddi hem manevi olarak salondaki yerini almýþtý. Belediye Baþkaný hem kadrosu ile hem de seyircileri taþýma araçlarý ile orada idi. Milli Eðitim Müdürü, Öðretmenevi Müdürü, Emniyet Amirliðinden Komiser ve bazý görevlileri, Eski Milli Eðitim Müdürü, Aðaçören Derneði Europa Genel Baþkaný, öðretmenlerin çoðu,Ýl Genel Meclisi Üyesi, halktan büyük çoðunlukta kalabalýk yerlerini almýþlardý.

Belli ki ortada topyekün verilmiþ olan ve verilmeye çalýþýlan bir emek vardý. Karþýlýðýný almak için herkes yerlerini almýþtý.Aksaray Valisi gösteriler sonunda ödüllerini vermiþlerdi.
    Sýra Aðaçören ekibine gelince , salon sunucusu; “Silifke Oyunu deyince aklýnýza neresi gelir”? diye iki kez tekrar etti. Çoðunluk Aðaçören dedi. Çünkü kahramanlar Aðaçören’in ismini ezberletmiþlerdi. Ýþte gerçek anlamda bir baþka baþarýnýn göstergesi. Sunucu: “Aðaçören Ekibi Silifke yöresinin oyununu sunacak “ diye anoslarý ile Aðaçören ismi dolu salona daha önceki yýllarda olduðu gibi bu yýl da ezberlettirilmiþ oluyordu. Hatta taraflý tarafsýz gönül baðý kuran seyirciler Aðaçören ekibini alkýþladýlar. Oradaki seyirciyi tatmin edecek kadar para verse idik, hiç kimse Aðaçören demez ve alkýþlamazdý.

Azda olsa eðitim adýna, eðitilmek adýna olumlu geliþmeler yöre açýsýndan olumlu sinyaller demektir. Tüm Ýlçe kurumlarý, öðretmenler, halkýn da istekli görünmesi ile eðitim ilerleme kat eder hale gelmektedir. Bir folklör bile kendi baþýna önemli bir eðitim seferberliðidir.
    Folklörden de eðitim olur mu diye sakýn aklýnýzdan geçirmeyin. Çocuklarýn çoðu medeni cesaret kazanamadýðýndan dolayý, ilerleyen hayatlarýnda baþarýlý olamýyorlar. Oysa ki folklör eðitimi bile o iþi yapan çocuða gerçek hayatta baþarýlý olabilecek medeni cesareti, atýlganlýðý vermeye yetecektir. Örnek verirsek, Meral Kuzulu Öðretmenimiz asýl meslek branþýnýn yanýnda, bir de folklör öðrenmiþ. Þimdi rakipleri Onun ve ekibinin ismini duyunca çalýþmayý býrakýyor, azimlerini kaybediyor ve yarýþmayý býrakýyorlar. Baþtan yenilgiyi kabul ediyorlar. Nasýl olsa Aðaçören Ekibi var, biz dereceye giremeyiz diye yarýþmaya girmeyenler olmuþ.

Bu parelel de okullarýmýzýn hepsinde eðitimde imkanlar nispetinde neler yapýlmasý gerekiyorsa, öðretmenler çabalarýný sürdürmektedirler.

Yeniden kapalý spor salonuna dönelim. Aðaçören’ in çocuklarý gösterilerini sunuyorlar. Öðretmenleri heyecan içinde emek verdiði öðrencilerini izliyor. Seyirci büyük bir keyif alýyor. Aðaçören seyircisi ise, temsil görevini üstlenen çocuklarý seyrederken, tarif edilemiyen bir gurur duyuyorlar, büyük haz alýyorlar, keyifleniyor, içi doluyor, iyi ki þu an buradayým diyor. Çünkü o anki atmosferi yaþamayana, o anýn tarifi imkansýz kalýr.

Folklör ekibini seyreden sevenleri sevincini asla tarif edemiyor. Ýyi ki gelmiþim diyebiliyorlar.
    Ekibin birisi ikinci olunca, herkes sararýp dökülen yaprak gibi, ayný üzüntüyü paylaþýyor. O telaþ içinde folklörcü öðretmen, öðrencilerine belli etmeden, vurgun yemiþ denizci gibi diðer ekibi hazýrlýyor. Þükür ki ikinci ekip gösterisini sununca ve birinci olunca, yine çýlgýnca bu kez de sevinci paylaþýyor. Herkes birbirine sarýlýyor, kutluyor. Ama biz yine de bu manzaranýn doyulmaz hazzýný tarif edemiyoruz. Ýyi ki de gelmiþiz mýrýltýsýný herkes söylüyor

Hazýrlýklarýn sahne gerisi. Aman arkadaþlar hiç bir eksiðimiz kalmasýn.

Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için týklayýn.

Resmin ismi:  Aðaçören Derneði Europa Genel Baþkaný Uður Görgülü.jpg
Görüntüleme: 207
Büyüklüðü:  41,3 KB (Kilobyte)
ID:	713  
    Konu Ragip Atak tarafýndan (25.02.2010 Saat 09:50 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Yaým Hatasý vardý

2. Facebook Adýnla Yorum Yap

Kýdemli Üye
    Teþekkür
    0
    Teþekkür almýþ : 0

Bu ana kadar öldük öldük dirildik. Birazda sevinelim mi? Ne dersiniz?

Aman arkadaþlar her þey tamam olsun. Sonra bütün emeklerimiz boþa gider.

Üye
    Yer
    ALMANYA/ hamburg
    Teþekkür
    2
    Aldýðý Teþekkür
    107

nice basarilara... emegi gecen herkese yürek dolusu tesekkürler...

Yeni Üye
    Teþekkür
    27
    Aldýðý Teþekkür
    26

Emeyi gecen herkeze cok tskler yolunuz acik olsun

Üye
    Teþekkür
    313
    Aldýðý Teþekkür
    151

Bunun gibi etkinlikleri ne kadar taktir etsek azdýr.

Yeni Üye
    Teþekkür
    36
    Aldýðý Teþekkür
    5

basarýlarýnýzýn devamýný dýlýyorum.....emegý gecen herkese sonsuz tesekurler....

Yeni Üye
    Teþekkür
    0
    Aldýðý Teþekkür
    11

belle:teslimim:

Yeni Üye
    Yer
    Almanya
    Teþekkür
    0
    Aldýðý Teþekkür
    32

Geleceðimizin teminatý olan bu kardeþlerimize güzel olan þeyleri öðrettiðinizden dolayý tebrik ediyoruz.Emeði geçen herkese Freundeskreis Agacoren e.V ( Aðaçören Derneði Europa ) üyeler,yönetim,avrupadaki hemþerilerimiz ve þahsým adýna bu yeni yetiþen neslimize verdiðiniz emeklerinizden dolayý teþekkür ederim.Gençlerimizi bu tip faliyetlere daha çok teþfik etmeliyiz.Sosyal aktivitelerin gençlerimizi ve toplumu birbirine kaynaþtýrmada çok önemli bir rol aldýðýný unutmamalýyýz.Hiç bir faliyeti olmayan boþ kiþiden her türlü zarar getiren hareket beklenebilir.Biz yeni yetiþen neslimizin kafasýný güzel olan þeylerle doldurursak baþkalarýnýn ona kötüyü iyi gösterecek þekilde kandýrmasýný engellemiþ oluruz.Bizleri sevindirecek Baþarýlarýnýzýn devamýný diliyoruz.
    Prof.Doc.Dr. Gnl.Sekr.Muh.Çok.Bil.Uka.Yal.Org. Gen.Baþ.Bel.Vali.Ragýp Yaþar Atak

Yeni Üye
    Teþekkür
    2
    Aldýðý Teþekkür
    10

baþarýlarýnýn devamýný diliyorum emeði gecen öðretmen arkdasþlarýmýzý ayrýca tebrik ediyorum

Üye
    Teþekkür
    37
    Aldýðý Teþekkür
    55

Aðaçörenlileri onurlandýran bu kardeþlerimizi ve Öðretmenlerimizi ayaða kalkarak alkýþlayalým ve elimizden gelen tüm desteði verelim....

Sayfa 1/2 12 SonSon