Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Kıdemli Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 0

Standart 20 Şubat' ın Ağaçören' e getirdikleri

20 Şubat 2010 günü İlçemiz Ağaçören Atatürk İlköğretim Okulu Folklör Ekipleri iki dal da Valiliğin düzenlemiş olduğu organize de, Aksaray Atatürk Kapalı Spor Salonunda gösterilerini sundular.

Kaymakam hanımı ile birlikte hem maddi hem manevi olarak salondaki yerini almıştı. Belediye Başkanı hem kadrosu ile hem de seyircileri taşıma araçları ile orada idi. Milli Eğitim Müdürü, Öğretmenevi Müdürü, Emniyet Amirliğinden Komiser ve bazı görevlileri, Eski Milli Eğitim Müdürü, Ağaçören Derneği Europa Genel Başkanı, öğretmenlerin çoğu,İl Genel Meclisi Üyesi, halktan büyük çoğunlukta kalabalık yerlerini almışlardı.

Belli ki ortada topyekün verilmiş olan ve verilmeye çalışılan bir emek vardı. Karşılığını almak için herkes yerlerini almıştı.Aksaray Valisi gösteriler sonunda ödüllerini vermişlerdi.
    Sıra Ağaçören ekibine gelince , salon sunucusu; “Silifke Oyunu deyince aklınıza neresi gelir”? diye iki kez tekrar etti. Çoğunluk Ağaçören dedi. Çünkü kahramanlar Ağaçören’in ismini ezberletmişlerdi. İşte gerçek anlamda bir başka başarının göstergesi. Sunucu: “Ağaçören Ekibi Silifke yöresinin oyununu sunacak “ diye anosları ile Ağaçören ismi dolu salona daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ezberlettirilmiş oluyordu. Hatta taraflı tarafsız gönül bağı kuran seyirciler Ağaçören ekibini alkışladılar. Oradaki seyirciyi tatmin edecek kadar para verse idik, hiç kimse Ağaçören demez ve alkışlamazdı.

Azda olsa eğitim adına, eğitilmek adına olumlu gelişmeler yöre açısından olumlu sinyaller demektir. Tüm İlçe kurumları, öğretmenler, halkın da istekli görünmesi ile eğitim ilerleme kat eder hale gelmektedir. Bir folklör bile kendi başına önemli bir eğitim seferberliğidir.
    Folklörden de eğitim olur mu diye sakın aklınızdan geçirmeyin. Çocukların çoğu medeni cesaret kazanamadığından dolayı, ilerleyen hayatlarında başarılı olamıyorlar. Oysa ki folklör eğitimi bile o işi yapan çocuğa gerçek hayatta başarılı olabilecek medeni cesareti, atılganlığı vermeye yetecektir. Örnek verirsek, Meral Kuzulu Öğretmenimiz asıl meslek branşının yanında, bir de folklör öğrenmiş. Şimdi rakipleri Onun ve ekibinin ismini duyunca çalışmayı bırakıyor, azimlerini kaybediyor ve yarışmayı bırakıyorlar. Baştan yenilgiyi kabul ediyorlar. Nasıl olsa Ağaçören Ekibi var, biz dereceye giremeyiz diye yarışmaya girmeyenler olmuş.

Bu parelel de okullarımızın hepsinde eğitimde imkanlar nispetinde neler yapılması gerekiyorsa, öğretmenler çabalarını sürdürmektedirler.

Yeniden kapalı spor salonuna dönelim. Ağaçören’ in çocukları gösterilerini sunuyorlar. Öğretmenleri heyecan içinde emek verdiği öğrencilerini izliyor. Seyirci büyük bir keyif alıyor. Ağaçören seyircisi ise, temsil görevini üstlenen çocukları seyrederken, tarif edilemiyen bir gurur duyuyorlar, büyük haz alıyorlar, keyifleniyor, içi doluyor, iyi ki şu an buradayım diyor. Çünkü o anki atmosferi yaşamayana, o anın tarifi imkansız kalır.

Folklör ekibini seyreden sevenleri sevincini asla tarif edemiyor. İyi ki gelmişim diyebiliyorlar.
    Ekibin birisi ikinci olunca, herkes sararıp dökülen yaprak gibi, aynı üzüntüyü paylaşıyor. O telaş içinde folklörcü öğretmen, öğrencilerine belli etmeden, vurgun yemiş denizci gibi diğer ekibi hazırlıyor. Şükür ki ikinci ekip gösterisini sununca ve birinci olunca, yine çılgınca bu kez de sevinci paylaşıyor. Herkes birbirine sarılıyor, kutluyor. Ama biz yine de bu manzaranın doyulmaz hazzını tarif edemiyoruz. İyi ki de gelmişiz mırıltısını herkes söylüyor

Hazırlıkların sahne gerisi. Aman arkadaşlar hiç bir eksiğimiz kalmasın.

Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Ağaçören Derneği Europa Genel Başkanı Uğur Görgülü.jpg
Görüntüleme: 207
Büyüklüğü:  41,3 KB (Kilobyte)
ID:	713  
    Konu Ragip Atak tarafından (25.02.2010 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yaım Hatası vardı

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 0

Bu ana kadar öldük öldük dirildik. Birazda sevinelim mi? Ne dersiniz?

Aman arkadaşlar her şey tamam olsun. Sonra bütün emeklerimiz boşa gider.

Üye
    Yer
    ALMANYA/ hamburg
    Teşekkür
    2
    Aldığı Teşekkür
    107

nice basarilara... emegi gecen herkese yürek dolusu tesekkürler...

Yeni Üye
    Teşekkür
    27
    Aldığı Teşekkür
    26

Emeyi gecen herkeze cok tskler yolunuz acik olsun

Yeni Üye
    Teşekkür
    36
    Aldığı Teşekkür
    5

basarılarınızın devamını dılıyorum.....emegı gecen herkese sonsuz tesekurler....

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    11

belle:teslimim:

Yeni Üye
    Yer
    Almanya
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    32

Geleceğimizin teminatı olan bu kardeşlerimize güzel olan şeyleri öğrettiğinizden dolayı tebrik ediyoruz.Emeği geçen herkese Freundeskreis Agacoren e.V ( Ağaçören Derneği Europa ) üyeler,yönetim,avrupadaki hemşerilerimiz ve şahsım adına bu yeni yetişen neslimize verdiğiniz emeklerinizden dolayı teşekkür ederim.Gençlerimizi bu tip faliyetlere daha çok teşfik etmeliyiz.Sosyal aktivitelerin gençlerimizi ve toplumu birbirine kaynaştırmada çok önemli bir rol aldığını unutmamalıyız.Hiç bir faliyeti olmayan boş kişiden her türlü zarar getiren hareket beklenebilir.Biz yeni yetişen neslimizin kafasını güzel olan şeylerle doldurursak başkalarının ona kötüyü iyi gösterecek şekilde kandırmasını engellemiş oluruz.Bizleri sevindirecek Başarılarınızın devamını diliyoruz.
    Prof.Doc.Dr. Gnl.Sekr.Muh.Çok.Bil.Uka.Yal.Org. Gen.Baş.Bel.Vali.Ragıp Yaşar Atak

Yeni Üye
    Teşekkür
    2
    Aldığı Teşekkür
    10

başarılarının devamını diliyorum emeği gecen öğretmen arkdasşlarımızı ayrıca tebrik ediyorum

Üye
    Teşekkür
    313
    Aldığı Teşekkür
    151

Bunun gibi etkinlikleri ne kadar taktir etsek azdır.

Üye
    Teşekkür
    37
    Aldığı Teşekkür
    55

Ağaçörenlileri onurlandıran bu kardeşlerimizi ve Öğretmenlerimizi ayağa kalkarak alkışlayalım ve elimizden gelen tüm desteği verelim....

Sayfa 1/2 12 SonSon