4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Kıdemli Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 0

Standart Çelikgöl' ün Gülleri ve Bülbülleri

İlçemiz Ağaçören Atatürk İlköğretim Okulu öğretmeni ile daha önceden bir röportaj yaparak kendisini biraz yakından tanıma fırsatı olmuştu. O günkü konuşmada : “Silifkeliyim. Silifkeli olmaktan da gurur duyuyorum” Tam da asil bir Yörük kızı gibi konuşmuştu. “Asıl öğretmenlik branşım folklör değil. Ama bu çocukları folklöre hazırlama işini gönüllü olarak yapıyorum. Bu işi asıl mesleki öğretmenliğimin dışında yapıyorum. Derslerden sonraki zamanlarda çocukları çalıştırıyorum. Burası ilk öğretmenlik yerim. İlk geldiğim de, yabancı bir yer olması nedeni ile çekinmiştim. Şimdi ise alıştım ve idealim uğruna çalışıyorum” demişti.

20 Şubat 2010 günü Yukarıda sözünü ettiğimiz Atatürk İlköğretim Okulu Öğretmeni Meral Kuzulu’ nun hazırladığı iki folklör ekibinin, Aksaray Atatürk Kapalı Spor Salonundaki Valilik Kupası adı okullar arasında düzenlenen gösteriyi izledik. Değerli öğretmenimiz özellikle de temsil etme görevini fazlası ile yerine getirdiği gibi, temsil edilmeyi, Ağaçören’ in ismini en azından orada duyurmayı bir kenara bırakarak, derece beklemeyi, derece beklemeyi asla düşünmeyerek; sadece ve sadece birincilik amaçlayarak oraya geldiklerini söylediler. Başaramamak Onun hayallerinde gezinmiyordu.

İlk yarışmaya Minikler Folklör Ekibi çıktı ve ikinci oldular. Ama bizler seyrederken sanki bulutların üstüne yükselmiş gibi hissettik kendimizi. Onların ikinci olmaları bize göre önemli değildi. Temsil etmek ve temsil edilmek bile bizi tatmin ediyordu. Hem öğretmeni hem de minikler bu ikinciliği bir türlü kabullenemediler ve gözyaşlarına boğuldular. Osman Müdürümüzün o anki halini görseniz şaşırırsınız. O yenilgiyi asla ve asla hiç kabullenememiş. Çılgına dönüyor. Kendine gelemiyor adeta. Sanki yetkilileri dövecek sanırsınız. Başarısızlığın gölgesinde gezmek yerine, karlı buzlu yağışın altında ıslanmayı yeğliyor.

Değerli okurlar lütfen dikkat edin! Minikler gösteriyi bitirince, gösteri sırası Yıldızlara gelmişti! Onların gösteri elbiseleri yeterli değildi. Minikler folklör elbiselerini çıkararak yıldızlara verdiler. Çünkü iki takım gösteri ebisesi yoktu.

(Bölgelerarası yarışmaya giden voleybolcularımızın da yenilmelerindeki sebeplerden birisi zenginleri ve ihtişamlı çocuklarını görünce saşkınlıklarını gideremeyişleri yatmaktadır)

Neyse ki Yıldızlar Folklör Ekibi kendinden emin bir şekilde gösterisini sundu. Tüm öğretmenler sarmaş dolaş, tebrikler, kutlamalar. Ama öğretmenleri Meral bu kez de sevinçten ağlıyordu. Birinci olmuşlardı. Çünkü çok emek vermişti. Nasıl çalıştığını bir Allah bir de kendisi biliyordu. Çünkü mesai haricinde ve de zorlukların tümü karşısında durarak, büyük emekler harcayarak gelmişlerdi. İdealleri uğruna verilen mücadele idi.
    Yöremiz açısından bu görüntüler, bu çocukların başarısı son derece de olumlu gelişmenin sinyallerini verecek düzeydeki eğitim seferberliğinin bir parçası idi.

Ülkesi ve çevresi için gönüllü çalışanlar ne kadar çok olursa; hem çevre hem de ülke o kapsam da gelişme gösterir. Örnekteki gibi..
    Aslında her öğretmenimiz Meral Kuzulu gibi idealist yapıya sahiptir. Ama bu sayfamızda bir kişiyi işlemiş olduk.
    Çocukların eğitimi adına yöremiz için Silifke' li Öğretmenimize teşekkürler ediyoruz.
    30 Mart sizin çırpınışınız ve şahlanışınız olur inşallah.

Meral Kuzulu Öğretmenimiz ile daha önce yapılan ropörtaj

Original Video - More videos at TinyPic

Konu HAKAN SERIN tarafından (20.08.2013 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

elinize kolunuza emeğinize yüreğinize sağlık hocam.

Teşekürler mesleki yaşantınızda başarılar diliyorum. zaten başarılısız bir kez daha teyit etmekten zarar gelmez değil mi...

teşekürler hocam

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    396
    Aldığı Teşekkür
    353

elinize ve dilinize saglık meral hocam bu cocuklarda çok emegin var sonsuz tesekürler

Üye
    Teşekkür
    313
    Aldığı Teşekkür
    151

Ellerine sağlık çok güzel bir reportaj olmuş...

Ayrıca Hocan hanıma
    Ağaçören'e katkılarından dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.