1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Threaded View

Moderatör
    Teşekkür
    47
    Aldığı Teşekkür
    377

Idee Namazsız KaLanLarın Cezası (Lütfen Herkes Okusun ArkadaşLar.)

Enis-ül mecalis
    (peygamberimiz (s.a.v.)diyor ki)
    hz.peygamber(s.a.v.)birgün caminin avlusunda sahabilerle birlikte oturmuş sohbet ediyordu.bir ara ağlayarak bir genç çıka geldi.neden ağlıyorsun diye soran peygambere (s.a.v)ey ALLAH'ın elçisi babam vefat etti. Kimse yıkamıyor.kefensiz ve gusülsüz öyle duruyor durumu arz etmeye geldim dedi.
    Hz.peygamber (s.a.v.)hz.ebu bekir ile hz.ömer'e gidin bakın dedi.gittiler birde baktılar ki dehşet!mefta simsiyah bir domuza dönüşmüş.hemen peygambere (s.a.v.)kostular.peygamber(s.a.v.)hemen geldi.söylenenler doğruydu.ALLAH'a(c.c.)insan kılığına bürümesi için yalvarıp yakardı.gerçekten cenaze eski haline döndü.cenaze namazını kıldırdı.'şimdi gidin mezara gömün' dedi.
    Gittiler tam mezara koyarken adam yine domuz suretine döndü.
    Bu defa sevgili peygamberimiz(s.a.v.)ogluna 'baban dünyada iken dince ne yasak işlemiştir? Diye sordu.gençte babam namazını kılmıyordu dedi. Bunun üzerine iki cihan güneşi peygamberimiz(s.a.v.)de ey arkadaşlarım bakınız bu adam namazını kılmadı domuz suretine büründü,bundan ibret alınız.işte namaz kılmayanları kıyamet günü ALLAH (c.c.) domuz suretinde halk edecektir dedi..
    behçet-ül envar
    ebu bekir in halifeliği devrinde biri ölür.adamın cenaze namazın kılacakları sırada kefeni kıpırdamaya başlar.kefeni açıp bakarlar :'bir yılan adamın etini yemekte, kanını emmekle meşgul.öldürmek isterler.yılan la ilaha illallah,muhammeden resulüllah.'benim hiçbir kusurum ve suçum yok. Neden beni öldürmek istiyorsun.çünkü yüce ALLAH(c.c.)bana bu kuluna kıyamete kadar işkence etmemi emretti. Suçları neler?diye sordularşöyle dedi:
    -ezan okunurken duyupta mazeretsiz olarakcemaatle namaz kılmadı
    malının zekatını vermedi, alimlerin sözne kulak asmadı.yüce mevlam sen bizden razı ol..amin.

2. Facebook Adınla Yorum Yap