7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Threaded View

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 0

Standart Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün faaliyetlerinden bir bölüm.

Ağaçören İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre;

İlçemiz Öğretmenevine Ek Bina.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevine yeni eklenti ve yatırımlar yapılması amacı ile çalışmalar devam etmektedir.

Binanın ihtiyaca çok iyi cevap verir şekilde olduğu gibi, iç dizaynı da bir o kadar ihtiyaçları karşılar durumda olarak öğretmenlere hizmet vermektedir. Hatta çevremizden gelip görenler öğretmenevimize hayran kalmaktadırlar.

Hizmetler kapsamında yemek ihtiyacının daha iyi şartlarda giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığından, Öğretmenevine 40 Milyon Tl ödenek getirtilmiştir. Bu para ile Öğretmenevine ilave olarak ek bina yaptırılacaktır. Restorant olarak kullanılması amaçlanmaktadır. Çünkü yemek ihtiyacının karşılanması sıkıntısı vardı. Bu nedenle tahminen 80-100 kişilik kapasiteli salon şeklinde düşünülmektedir.

Çünkü İlçemizdeki öğretmenlerimizin gayretlerini gördükçe, onların en güzelini hak ettiklerini düşünerek te, daha iyi hizmet sunmak için İlçe Milli Eğitim olarak gerekli çabalarımızı göstermeye gayret ediyoruz. Öğretmenlerimizi sizlerinde izlediği gibi, ellerindeki kıt imkanlar dahilinde en iyisini yapmaya gayret ettiklerini hep birlikte görüyoruz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ağaçören Eski Jandarma Binası Ana Okulu Oluyor.

Ağaçören İlçesi Eski Jandarma binası ana okuluna dönüştürülecektir. Devir teslim işlemleri yapılmıştır.

İl Genel Meclisi üyesinden alınan bilgiye göre 200 milyon TL ödeneği ayrıldı. Jandarma binayı, Maliye ye teslim etti. Maliyede, Milli Eğitim Müdürlüğüne devir yapacak. Bu çalışmalar kapsamında 2010 2011 eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretime açılacaktır.Bu nedenle binanın tadilatının yapılması hedeflenmektedir .

İlçemizde eksiği hissedilen, ana okulu olarak çocuklarımız eğitim imkanına kavuşacaklar. 36 ve 48 aylık olan çocuklarımız eğitime gelebilecekler.

Ana okulu yapacağımızı hedefliyoruz diye, Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Alaydan ve Kayseri’deki Tugaydan ve Ankara’ dan Askeriyeden binanın teslimi ile ilgili olarak Oluru alındı.

Şimdi 60 aylık olan çocuklar ana okuluna devam ediyor. O zaman 36 ve 48 aylık olan çocuklar da gelebilecekler.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

Camili Kasabasına Yeni İlköğretim Binası

Camili Kasabamıza yeni bi ilköğretim okulu yapıldı. Çünkü Kasabamızda böyle bir okula ihtiyaç vardı.

Okulumuz tamamlandı ve devir teslimi yapıldı. Sadece ihata duvarının yapımı kaldı. İhata duvarı yapılınca eğitim öğretime en kısa zamanda açılacaktır.

Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Ağaçören Öğretmenevi.jpg
Görüntüleme: 270
Büyüklüğü:  25,9 KB (Kilobyte)
ID:	531   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  pthead1.jpg
Görüntüleme: 282
Büyüklüğü:  37,3 KB (Kilobyte)
ID:	532   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Camili Kasabası İlköğretim Okulu.jpg
Görüntüleme: 133
Büyüklüğü:  64,3 KB (Kilobyte)
ID:	587  

Konu Editör tarafından (03.02.2010 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.

2. Facebook Adınla Yorum Yap