5 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  22.11.2009
  Yaş
  52
  Mesajlar
  303
  Teşekkür
  0
  Teşekkür almış : 0

  Standart Okullu Gençler Projesi (OGEP)


  Okullu Gençler Projesi (OGEP)

  Ağaçören Kaymakamlığı ve Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen (OGEP Okullu Gençler Projesi kapsamında, ilçemize bağlı köy ve kasabalardan gelerek lisede eğitim gören öğrencilerimize hiçbir ücret alınmadan günlük olarak sıcak yemek ve servis imkanı sunulmaktadır.

  Proje büyüklüğü yaklaşık olarak 240.000 TL' dir ve ödenek , 160 öğrenciye hitap etmektedir. Gerçekleşen proje ile 2009 -2010 eğitim öğretim yılı süresince ilçemiz Ağaçören Çok Proğramlı Lisesine köylerden 145 öğrenci devam etmektedir. Öğrenime devam eden yaklaşık 145 öğrenciye sıcak yemek verilmektedir ve günlük yol ücretleri yıl boyu karşılanmaktadır.


  Proje ile hem veliler hem de öğrenciler rahatlamışlardır. Önümüzdeki 3–4 yıl içerisinde İlçemiz Çok Programlı Lisesinde öğrenci sayısının 300 öğrenciden 500 öğrenciye çıkarılması hedeflenmektedir. Ayrıca Proje, ilçemize ve ilçemizin eğitimine canlılık kazandıracaktır. OGEP ile maddi imkânsızlıklar yüzünden liseye gidemeyen öğrenci kalmayacaktır. Devletimiz, okumak isteyen her öğrencinin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir..

  OGEP Projesi sayesinde maddi imkanı yetersiz olup ta okula gidemeyen öğrencilerimiz , özellikle de kız çocuklarımız okuma imkanına kavuşmuştur. Lisemizde toplam öğrenci sayısı 330 oldu. Ayrıca Sarıyahşi ve Boğazköy’den de 25 öğrenci lisemize gelmektedir. Lisemizde Muhasebe, Elektrik, Çocuk Gelişimi ve Bilgisayar Proğramlama ve Genel Lise bölümümüz vardır. Toplam beş bölümden oluşmaktadır. 330 a çıkmış olan öğrenci sayımızı ilerleyen dönemlerde ki projelendirme çalışmaları kapsamında daha da artırma hedeflerimiz arasındadır.. Bu program sayesinde köylerden 145 öğrencimiz lise eğitimi görme imkanına kavuşmuştur.

  Geçen yıldan bu yana sürdürülen bu proje örnek proje olarak seçildi. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından 500 proje içerisinde örnek proje olarak seçildi. Bu da İlçemizde eğitime verilen önemin ve çalışmaların sonucunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  İlçemize kazandırılan bu 240 milyondan ilçemiz halkı da yararlanmaktadır. Münibüscülerimiz, marketlerimiz, manavlarımız yani bütün esnaflarımız yararlanmaktadır. Bu da İlçe esnafına olduğu gibi ilçeye ekonomik canlılık getirmektedir. Ayrıca proje kapsamında 3 kişiye de bu proje sayesinde iş imkanı sağlanmıştır.

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; gerekli çabaları gösteren İlçe Kaymakamı Sayın Mutlu ALMALI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat GÜNAYDIN İlçe Şube Müdürümüz Sayın Mahmut GÖKTAŞ ve Öğretmenevi Müdürü Sayın Hidayet KARACAN ' a kaymakamlığımız bünyesinde bulunan S.Y D.V başkanlığı çalışanlarına ve tüm eğitimcilere teşekkür ederiz.

  Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
  İyiki varsın minibüs demek geliyor hep içimden. Niyemi? Çünkü başka hizmetler bir
  yana da, şu sporcu öğrencilerimizin taşınma işini yürütmesi bile, bu minibüsün
  alınmasının ne kadar yararlı olduğunu gösteriyor.
  Acaba niye yıktılar ki bu güzelim ve hem de bir o kadar tarihi binayı. Oysa ki ne hizmetler vermişti.
  Konu Editör tarafından (03.02.2010 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.


 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 3. #2
  Üye
  Üyelik tarihi
  23.11.2009
  Yer
  ALMANYA/ hamburg
  Yaş
  44
  Mesajlar
  95
  Teşekkür
  2
  Aldığı Teşekkür
  107

  Standart

  basarilarinizin devamini temenni ediyorum....

 4. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Yer
  Çerkezköy
  Yaş
  44
  Mesajlar
  239
  Teşekkür
  306
  Aldığı Teşekkür
  244

  Standart

  Bu konuda Önmce kaymakalik ve İlÇe mİllİ egİtİm mÜdÜrmÜze burda tŞk bİr borÇ bİlİrİm Ögrencİlerİn zorlukarlini paylaŞtiklari İÇİn ve emegeİ geÇen herkeze tŞkler
  Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

 5. #4
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  30.11.2009
  Yer
  TR İZMİR-ÇEŞME
  Yaş
  48
  Mesajlar
  12
  Teşekkür
  21
  Aldığı Teşekkür
  18

  Standart

  bu günlerde varmış görecek ben ağaçörende okurken ne servisi ne yemeği köye gidecek araba bulamazdık yemeğide kendin yapamıyon her halde elin köhne viranelerinde vallahi bu imkanı sağlayan ve sağlatanlardan allah razı olsun işte en büyük yatırım

 6. #5
  himmetposluoglu
  Konuk

  Standart

  Emegini, yüregini ortaya koyan herkese, herkesime tesekkürler.

 

 

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •