Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

hocam edebiyattan ziyade ifade tarzı diyelim...fener olmakla denizin manzaralı yerinde kurulu olmanız hiçbir fayda sağlamayacak ama fener olarak aydınlattığınız bu toplum sizin ışığınızın aydınlığında belki yarınlarını daha iyi görecek...aç olan bizleriz ilgiye bilgiye ve bu sizde mevcutsa ve bizde o sacın etrafında toplanan açlarsak doyurmanız gerek....okuyucu yazdığınız yazıdan kendine türlü anlamlar çıkartıyorsa bu yazdığınız yazının çok yönlü olmasına ve örneğin gülerken düşündürme ağlarken gülme tekniğini başarı ile uyguluyorsanız bana göre verdiğiniz mesajın bir çeşitliliği olmalıdır kişi hangi ruh halindeyse o manayı çıkaracaktır...bizim üstlendiğimiz misyonda olsa olsa kayda değer fikirleri ortaya çıkarmaktır..kimisi elmas der kimisi taş der.bu tamamen kişinin kendi yorumudur diye düşünüyorum..lütfen rotası çizilmiş ama fırtınaya yakalanmış gemilere yol gösterin...bu sizin yerel tarih misyonunuz.....saygılar hocam

Üye
    Teşekkür
    37
    Aldığı Teşekkür
    55

Sami bey biz Ağaçörenliler olarak çok konuşan, çok söz veren ama sözünün arkasında duramayan bir topluluğuz.

İnşallah siz yazılarınızla ve düşüncelerinizle toplumumuza örnek teşkil edersiniz.Yazılarınızı takip edecem ve yeri geldiğinde övgü, yeri geldiğinde eleştiriyi yapacağımı bilmenizi isterim.

Yazarlığınız sitemiz için hayırlı uğurlu olsun.

Hazim Bekleviç
    Ankara Ağaçörenliler Derneği
    Yönetim Kurulu Başkanı.

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Sevgili Hamza, eğer bugün gemiler karaya oturmuşsa veya gemiler batmışsa fenerin olmayışından değil denizin en manzaralı yerindeki feneri gördüğünde herkesin kendini fener olarak ilan etmesindendir. Herkes kendini fener ilan ederse mutlaka insanlar yönünü şaşıracak ve karaya oturacaktır. Malum bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok. O zaman fener tutan kişinin kim olduğuna, eğitim ve bilgi düzeyine ve gösterdiği yöne bakmak gerek. Ben memleketimin insanın siyasi görüşünden ziyade aydın görüşünün özlemini çekiyorum. Herkes siyasetçi olabilir ama aydın olmak öyle kolay değildir. Bu açıdan öncelikli hedefim bilim adamı olmak. Bu yolda desteksiz, dayısız ve emin adamlarla ilerlemekteyim. Edindiğim bilgileri ve deneyimlerimi bu site aracılığıyla sizlerle paylaşmak benim için bir onurdur. Sözlerimi dolambaçlı veya edebiyat yaparak değil doğrudan söylerim. Eğitim ve kültür adına söyleyeceklerim çok, aç olan karnını doyurur, karnı tok olan zaten aç olanın halinden anlamaz.

Amacım memleketimin insanını siyasi görüşümün etrafında toplamak olsaydı, hayatımı bilim adamı olmaya değil siyasetçi olmaya adardım. Memleketimin insanı için bana düşen eğitim ve kültür adına bir pencere açmaktır. Diğer pencereler için isteyen köşe yazarları bölümünde yerini alabilir.

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar tiye alınır."

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

biz millet olarak hepimiz zati siyasetçiyiz..takdir sizin ve -isabetli takdirdirki- aydına ihtiyacımız var.yolunuz açıkolsun

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Sevgili Hazim, her zaman eleştiri ve yorumlarını beklerim.

Üye
    Teşekkür
    37
    Aldığı Teşekkür
    55

aydın olmak, sezgisel yollarla bilgiye ulaşmayıda sağlar. mesela yazar olan bir aydınsanız, tarihi olaylar hakkında kesin hükümlü beyanlar verebilirsiniz. kimse de size sormaz kardeşim ne oldu da böyle dedin? bir roman yazarının bir anda böyle açıklamalar yapması, tarihi olayları fetva verircesine çözmüş görünmesi, bakkal Salihin 'aynştaynın izafiyeti yalandır inanmayın!' demesi kadar bilimsel ve fikirselken nasıl da dikkate alınıyor? cevap: aydın olmak çok şey bilmektir... şiir yazarsın, resim yaparsın, heykel yaparsın, veya sadece düşünürsün. ama yaptığın işleri içinde bulunduğun gerizekalı toplumun geçmişine, bugününe, geleceğine küfrederek taçlandırmazsan aydın olamazsın.Çok zor bir yol seçmişin Sami Hocam.Başarılar diliyorum..

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Sevgili Hazim, doğruları güzel bir dille ifade edebiliriz. İllede toplumu gerizekalı yapmak , geçmişine veya geleceğine küfrederek acı gerçekleri anlatmak mı lazım. Bu doğru bir yol değil, gerektiğinde uygun bir dille ve anlaşılır bir şekilde duygu ve düşüncelerimizi paylaşabiliriz.

Düşüncene saygı duyarım, ancak benim seçtiğim yol bana göre hiç de zor değil. Benim için zor olabilmesi için insanımızı, olayları ve olguları iyi gözlemlememiş veya uzak durmuş olmam gerekirdi. Hiçbir şeye yabancı değilim, memleketimi ve memleketimin insanın mevcut durumunu gayet iyi biliyorum. Zaten amacım siyaset yapmak değil, eğitim ve kültür adına birşeyleri paylaşmak.

Üye
    Yer
    zonguldak, türkiye
    Teşekkür
    11
    Aldığı Teşekkür
    38

Ağaçören için çalışan herkese teşekkürler.

Yeni Üye
    Yer
    AVUSTURYA
    Teşekkür
    55
    Aldığı Teşekkür
    43

sevgili abicim yazacagin her konu eminimki aydilatici olacaktir senin bilgine ve kültürel seviyene inancim sonsuzdur senin yazilarini merakla bekliyorum simdiden tesekkür ederim KARDESIN

SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

bende aynen sami abimin yazilarina katilior dusuncesine guveniyorum
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler