7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Kıdemli Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 0

Standart Aksaray, Ağaçören'i tanır mı?

Aksaray İlimiz bilindiği gibi çok eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış, halen de yapan sempatik bir Anadolu şehrimizdir.
    Selçuklular döneminde bölgesinin sancak beyliği görevini üstlenmiştir. Tarihi dokusu ile de zaten kendini ispat etmiştir.

İşte bu Aksaray, İl olunca, birkaç ilçesinden birisi de biz (Ağaçören) olduk. Yeni ilçe olduğumuz dönemlerde il içinde sorsanız hemen hemen hiç kimse Ağaçören’i bilmezdi.

Çok yeni olması dolayısı ile çoğumuz hatırlarız, İlçemiz okullarının spor takımları, Aksaray okullarının takımları ile karşılaşmaya başladığı yıllarda, “Bu Ağaçören’ de neresi imiş” demeye başladılar. Yıllar ilerledikçe okul takımlarımız kendi dallarında il birinciliklerini kazanmakla kalmadılar, AKSARAY İlini temsilen diğer şehirlerin şampiyonları ile karşılaşmak üzere, bölgelerarası şampiyonalara katıldılar.

Şu an itibari ile bir tane il birincisi olan ve bölgelerarası şampiyonaya gidecek takımımız var. İki tanede il ikincisi takımımız var. İl ikincisi olmak her yıl olduğu gibi bu yılda onları üzmüştür.
    Önümüzdeki günlerde yine folklör de inanıyoruk, il birincilikleri ve Aksaray’ ı temsilen bölgelerarası şampiyonalarda temsil görevi yapacaklar.

Artık Aksaray’ ın bizim dengimiz olan okul takımları, Ağaçören takımları çıkmasa diye dua eder oldular. Ağaçören’ i tanımayanlar, Ağaçören karşımıza çakmasa diye artık dua ederek tanıyorlar.
    Bu tanınmayı Ağaçören’ de acaba hangi güç yaptırabilirdi? Böyle bir tanınmaya ekonomik güç bile yeterli gelemez. Türkiye tarihinde Galatasaray UEFA kupasını aldığında ne yaptı ise; bizim okul takımlarımızda Ağaçören tarihinde öylesine bir tanınma yapmıştır, yapmaktadır. Kaldı ki ilçemiz okullarından dışarıya öğrenci ihracı da başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Peki bu başarıda rol kimindi acaba? Ağaçören Kaymakamlığı mı? Belediye’ nin mi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün mü, velilerin mi, öğrencilerin mi, okulların kendilerinin mi?

Bu barının ismine gelin hep birlikte toplu hareket diyelim.

İlçemiz de tüm halkımız geç te olsa, anlamaktadır ki işin sırrının eğitim olduğunu. Eğitimden geçmeden herhangi bir alanda başarı sağlamanın hayal görmekten başka bir seçeneğin kalmadığının işareti ve delilidir.

Eğitime gönül veren, destek veren, emek verenleri Ağaçören halkı adına kutluyoruz.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

İlçemiz de tüm halkımız geç te olsa, anlamaktadır ki işin sırrının eğitim olduğunu. Eğitimden geçmeden herhangi bir alanda başarı sağlamanın hayal görmekten başka bir seçeneğin kalmadığının işareti ve delilidir.

Eğitime gönül veren, destek veren, emek verenleri Ağaçören halkı adına kutluyoruz.

eline koluna emeğine yüreğine sağlık hocam. eğer bu eğitim işinde ilerilere gidebilirsek inanın bana yakında ülke tanıyacak bizleri. ama tanınmak her daim eğitimden geçmeyebiliyor. özellikle günümüzde festival türü organizasyonlar ile yöreler kendini daha çok ön plana çıkartmaya çalışıyor. yada başka özellikleri ile ön plana çıkıyorlar. bizim hedefimiz eğitim olmalı. eğitimin hem bölgemize hem ülkemize hemde insanlığa faydası dokunacağı tartışmasız bir gerçektir. ve kulağımıza gelen bilgilere göre şu an üniversitelerin güzel bölümlerinde okuyup istikbal vaad eden gençlerimiz var. umarım onlar güzelim bölgemize sırtını dönmezler. bunun için bizlerin onlara sırtımızı dönmeden bir abi bir büyük sevgi ve şevkati ile yaklaşıp okullarındaki sıkıntıları azaltmamız lazım. her insan kendinin değerli hissedilmesini ister. bizler bunlara o değeri verirsek, hem öğrencilerimiz hem bölgemiz hem de ülkemiz kazanacaktır.

paylaşım için tekrar teşekür ederim...

Yeni Üye
    Teşekkür
    58
    Aldığı Teşekkür
    16

bircok aksaraylı agaçören ismini bilmiyor orası neresi diyeni cok gördüm

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 4

yha ağaçöreni her yer biliyo merak etmeyim hem ağaçörenimizi tanımayan ölsün

Kıdemli Üye
    Yer
    Çerkezköy
    Teşekkür
    306
    Aldığı Teşekkür
    244

PaylaŞim İÇİn tŞkler arkadaŞlar
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

Üye
    Teşekkür
    313
    Aldığı Teşekkür
    151

Harita üzerinden baktığımızda Aksaray bize bizde Aksaraya çok uzak ve soğuk kalıyoruz.

Yeni Üye
    Yer
    T.C. ANKARA
    Teşekkür
    21
    Aldığı Teşekkür
    11

gözden ırak olan gönüldende uzak olurmuş.
    Küçük insanlar kişileri. Orta insanlar olayları. Büyük insanlar fikirleri tartışır...

9. erdem görgülü bu konu için aldığı teşekkür