Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası
    Yeni Üye
    Yer
    Ağaçören
    Teşekkür
    16
    Aldığı Teşekkür
    40

Bir çocuğun yetişmesinde aile okul ve öğrenci bir birlik içinde olmalıdır. Zaten çocuk ilk eğitimini ailede alır, okul bunu daha da pekiştirir.Aileden destek almayan cocuklarda güvensizlik olur ve başarılı olamazlar herşey okuldan beklenmemelidir veli de üzerine düşeni yapmalıdır

Üye
    Teşekkür
    68
    Aldığı Teşekkür
    42

Bir çocuğun yetişmesi evlilikle başlar. (Doğmadan önce) Evlenen çift kurdukları yuvalarını haram ve helaller kuralına uyarak sürdürürlerse bu doğacak çocukları için eğitimin başlangıcı olur.

Anne baba evdeki çocuklar için bir modeldir. Onlar ne yaparsa çocukları onu örnek alırlar. Yalan konuşmayı yada doğru sözlü olmayı yine aile fertlerinden öğrenirler. Bunun içinki özellikle anne baba hep dürüst ve doğru sözlü olmalıdırlar.

Yine çocuklar küçük yaştan itibaren islami bilgiler öğretilmelidir. Kalbinde Allah ın karakolunu kuranlar hep dürüst ve topluma faydalı kişiler olacaktır...Eğitim başlı başına bir eylemdir. Çocuklara mutlaka küçük yaştan itibaren okuma alışkanlığı kazandırmalıdır..
    Hayat denilen bu sahnede
    Bu kadar oyuncu varken
    Sen tut bana partner diye

Yalnızlığı seç !

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    396
    Aldığı Teşekkür
    353

:icon23:bizde yani atalarımızın bir deyimi vardır ağac yasken egilir diye eğtim her yasta olmalı ve eğtimin yası yok kusura kalmayın cok murekep yalayan larla karsılasıyoruz ama ici bir baska dısı bir baska hocam paylasım icin tsk :icon23:

Yeni Üye
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    30

Eğitim ilk önce aile cevre arkadaslar ve okul olarak devam eder..aile bireyleri olarak elinden geleni yapan aile cocugunu elbette takip etmeli dersine girip girmedigine ekstra dökümanlar alarak dersine yardımcı olmasina dersanesine gitmesine calısma saatlarine bircok seyine okulun durumuna ayrıca ögretmeninide sorgulamasını bilmelidir bu egitim bir bütünse ögretmen seciminede dikkat edilmelidir...güzel yazınız tsk ederiz hocam...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12