5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Üye
    Yer
    Hamburg
    Teşekkür
    5
    Aldığı Teşekkür
    88

Reden Bakalım Ne Kadar Dikkatlisin?

Bakalım Ne Kadar Dikkatlisin?

Siz soruları okuyarak cevapları yazın dogru cevaplar ikinci mesajda gizli olarak sizleri bekliyor....

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?
    2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını ....bitirmeniz ne kadar sürer?
    3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?
    4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?
    5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. ....Çiftçinin kaç koyunu var?
    6. Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve ....soguk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?
    7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bır ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ....ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?
    8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?
    9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?
    10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz.Pittsburgh' da 7 yolcu binip, 5 yolcu ......indi. Cleveland' da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra ......Philadelphia' ya vardığınızda şoförün adı neydi
    1-Edmondo De AMICS “Türkün şevkat ve insaniyet duygusunu inkar mümkün değildir.
    2-Mete HAN, Hun Hükümdarı “Nerede bir Türk varsa, orayı kalbinden seveceksin.”
    3-PIERRE LOTİ “Türk asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüksek soyluluk ona, tabiatın hediyesidir.
    4-IBN HASSUL “Bütün milletler içinde cesaret ve secaatte Türklerden daha ileride olan ve büyük amaçları elde etmek uğrunda daha ileri gidebilen bir millet yoktur. Allahu teala onları arslan suretinde yaratmıştır…

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

bugünlerde dikkat mikkat kalmadı. adını soyadını yazacak kadar yaşlandı hafızam. emeğine sağlık

Kıdemli Üye
    Yer
    Çerkezköy
    Teşekkür
    306
    Aldığı Teşekkür
    244

güzel bir paylaşım bence
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

Yeni Üye
    Yer
    agaçören
    Teşekkür
    26
    Aldığı Teşekkür
    33

Alıntı Bayram Serin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya sorular kolay yada bana oyle geldi yada ben dikkatsizim, bi deneyim. Bi kac soruda var bi seyler ama ne...
    1. Bir
    2. Bir
    3. Normalde 11 ama galiba guguklu saatlerin bi esprisi vardi ama hatirlayamadim.
    4. 70
    5. 8
    6. Bulabilirsem mumu
    7. Beyaz
    8. 2
    9. Musa derken? Kasdedilen Musa(A.S.) ise o gemiye hayvan almamistir.
    10.Soruyu kim cevapliyorsa o.Ornegin Bayram.
    1.soru yanlış çünkü her ayda 28 gün var
    ** KEyFe KEdER aLaYıNa gİdEr BiZ AğAçÖrEnLiYiZ ŞEKLİMİZ yeter**:icon_shadeicon_s::icon_shadeicon_s:

Üye
    Yer
    zonguldak, türkiye
    Teşekkür
    11
    Aldığı Teşekkür
    38

Alıntı Mert Sert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım Ne Kadar Dikkatlisin?

Siz soruları okuyarak cevapları yazın dogru cevaplar ikinci mesajda gizli olarak sizleri bekliyor....

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?
    2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını ....bitirmeniz ne kadar sürer?
    3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?
    4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?
    5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. ....Çiftçinin kaç koyunu var?
    6. Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve ....soguk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?
    7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bır ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ....ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?
    8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?
    9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?
    10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz.Pittsburgh' da 7 yolcu binip, 5 yolcu ......indi. Cleveland' da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra ......Philadelphia' ya vardığınızda şoförün adı neydi

bu soruları buraya yazan arkadaş ne diye yazıyor merak ettim verilen cevaplara hiçbir tepkisi yok. insanların verdiği cevaplara bir tepki gösterse iyi olur.. şunların cevaplarını ben yazayımda insanlar doğrusunu öğrensin bari soruyu sorandan hayır yok.!!!!!!

1-) bütün aylarda 28 gün vardır.
    2-)1 saat sürer.(ilk hapı yutunca süre başlar yarım saat sonra ikincisi biyarım saat sonra üçüncüsü)
    3-)1 saat uyunur çünkü guguklu saatler 12 lik sistemde çalışır. guguklu saat sabah akşam anlamaz. 9 dedinmi çalar.
    4-)70
    5-)9 hasta koyunu var öbürleri öldü
    6-)tabiki de ilk önce kibriti(mecburen)
    7-)ayı beyaz olur. çünkü bir evin hercephesi güneyi görmesi için ancak kuzey kutbunda olması gerekir
    8-)ikisini aldım diyorsa iki elması olur
    9-)gemisine hayvan alan peygamber MUSA (a.s) değil NUH (a.s) peygamberdir.
    10-)soruyu cevaplayan şoförolduğuna göre cevap verenin adı