1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  15.03.2012
  Mesajlar
  1.167
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  5

  Standart Ağaçören Cevizin Başkenti Olacak


  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, kurum amirleri ile birlikte İlçemiz Demircibağ Mevkii’nde Ramazan AYDIN’a ait 15 dönüm 146 ağaçlık ceviz bahçesinde ceviz hasadına katıldı.
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR; "İlçemizin geleceği ve kalkınması için tek gerekli olanın ekili ceviz ağacı ve ceviz bahçelerinin, ceviz üreticisi sayısının çoğaltılmasında olduğunu, şu an halihazırda 3500 dekar alanda yıllık ortalama 85 000 kilogram ceviz hasadının yapıldığını ifade ederek, Ağaçören de ceviz üretim hedefimizin bu rakamı her yıl iki katına çıkarmak, İlçemizde cevizciliğin geliştirilmesi amacıyla; Kaymakamlığımız öncülüğünde, İlçemizde ki ceviz üreticilerini bir araya getirerek ’’Ağaçören Ceviz Üreticileri Birliği’nin’’ kurulması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Bu minvalde yine Kaymakamlığımızca ’’Ceviz Paketleme Tesisi Projesi’’ hazırlanmış KOSGEP, Ahiler Kalkınma Ajansına ve KOP’a gerekli başvurular yapılarak ilçemize ’’Ceviz Paketleme Tesisi’’ ve ’’Ceviz Ürünleri Fabrikası’’ kazandırılarak ilçemizde yeni istihdamlar oluşturulacaktır. Ağaçören Cevizimizin Coğrafi işaretinin alınması için Sayın Kaymakamımızın talimatıyla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları başlatmıştır. Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, ’’Coğrafi İşaretin alınmasıyla Ağaçören Cevizimizin kalitesini ve lezzetini önce ülkemize sonra tüm dünyaya tanıtarak ’’Ağaçören Cevizin Başkenti’’ olacaktır.’’ dedi.
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, ’’Ramazan AYDIN ’a ve Ağaçörenimizde ki diğer ceviz hasadı yapan ceviz üreticilerine bol ve bereketli bir hasat dönemi diliyorum.’’ dedi. 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •