1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  15.03.2012
  Mesajlar
  1.942
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  5

  Standart Kaymakamımız Sayın Osman ACAR Başkanlığında Korona-virüs Önleyici Tedbirler Toplantısı Yapıldı


  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR Başkanlığında, Belediye Başkanı Yaşar BEKLEVİÇ ve daire amirlerinin katılımıyla koronavirüs önleyici tedbirler toplantısı yapıldı. İlçe Sağlık Grup Başkanı Doktor Samet MARAŞLIOĞLU ve İlçe Hastane Müdürü İnan AKYÜZ tarafından koranavirüs bilgilendirme sunumu yapıldı.Toplantıda alınan tedbirler ve bundan sonra alınması gereken ilave tedbirler değerlendirildi.
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, ’’Kaymakamlığımızca ilçemizde, ilgili tüm birimlerce gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı ve alınmaya devam edeceğini, vatandaşlarımızın gönüllerinin rahat olması gerektiğini belirtti. Kaymakamımız Osman ACAR yaptığı konuşmasında;
  İlçemizde Dikkat Etmemiz Gereken Hususiyetleri şu şekilde ifade etti :
  1- Umre ziyaretinden ve yurtdışından yeni gelen vatandaşlarımızın 14 günlük süre için onlara yapmış olduğumuz uyarılara mutlaka uymaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri, evde karantina kuralına uymaları gerektiğini söyledi. Bu kişilerin Sağlık Grup Başkanlığı tarafından süre bitimine kadar kontrolleri günlük olarak yapılacaktır.
  2- Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı bilgilere ve 14 hijyen kuralına uymaya özen gösterelim.
  3- Yurt dışından ilçemize taziye, ziyaret gibi nedenlerle gelen veya gelecek olan gurbetçilerimizin bilgisinin Kaymakamlığımıza veya 112 çağrı merkezimizi arayıp mutlaka bildirelim.
  4- Taziyelerimizde oturma süremizi daha kısa tutup bu süreçte tokalaşmamaya ve öpüşmemeye özen gösterelim.
  5- Tüm Kamu kurumlarının ve kamusal hizmet alanlarının temizlenmesi ve ardından dezenfekte edilmesi hassasiyetle takip ediliyor ve Belediyemiz düzenli bir şekilde dezenfekte çalışmalarına devam edecektir. Aynı hassasiyeti esnaflarımızın ve diğer vatandaşlarımızın da hijyen ve dezenfektasyon sürecine dikkat etmeleri temin edilecektir.
  6- Ağaçören Kaymakamlığımızın vatandaşlarımızla buluşma toplantılarına koronavirüs tehlikesi bertaraf oluncaya kadar ara vermiş bulunmaktayız. Ancak bu süreçte de Ağaçörenimiz için herşeyin en iyisini yapmaya ve vatandaşlarımızın bütün sıkıntılarını hassasiyetle çözmeye devam edeceğiz.
  7. İlçemizde Koronavirüs tehlikesine karşı bütün tedbirler ve oluşabilecek tüm riskler değerlendirilmiş ve kamu sağlığı ve güvenliği için tüm gerekli önlemler alınmıştır dedi. 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •