1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  15.03.2012
  Mesajlar
  1.965
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  5

  Standart Ağaçören'de Arıcılık Hamlesi


  İlçemizde arıcılığın geliştirilmesi için Kaymakamımız Sayın Osman ACAR Başkanlığında, Aksaray Arıcılar Birliği Başkanı Refik İÇLİ, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Orhan ŞAHİN ve ilçemizde arıcılık yapan çiftçilerimizin katıldığı toplantı yapıldı.
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, arıcılık ile bir konuşma yaparak ’’Arıcılığın ülke ekonomisine ve özellikle İlçemiz halkına ekonomik olarak getireceği olumlu katkılardan bahsetti.Toplantıya katılan tüm katılımcılara ve desteklerinden dolayı Aksaray Arıcılar Birliğine teşekkür etti.
  Sayın Kaymakamımız Osman ACAR tüm İlçe Halkımızı arıcılık hamlesi seferberliğine ve bu güzel projeye katılmaya davet etti.
  Arıcılık diğer tarımsal faaliyetlere göre daha az bir sermaye ile yapılabilen ve kısa sürede kazanç sağlayan bir faaliyettir.Arıcılık yapmak için kapalı bir alan yapmaya veya arazi satın alınmasına gerek yoktur.Ağaçören ilçemizin flora ve faunası arıcılık yapmaya uygundur dedi, İyi planlandığı veya diğer arıcılarla işbirliği yapıldığı takdirde ikinci bir meslek olarak boş zamanlarda bile yapılabilir. Ayrıca, aile fertlerinden herhangi birisinin kolaylıkla yapabileceği bir faaliyettir. Bu yönüyle, aile ekonomisi için asıl veya yan gelir kaynağı olabilir. özellikle kırsal kesimde aile bütçesine önemli katkılar sağlar.
  Arıcılığın ülke ekonomisine katkısı, tarımsal bir faaliyet olması sonucu doğrudan ve gerek sosyo-ekonomik bir konu olması gerekse bitkisel üretime katkısı nedeniyle dolaylı olarak da olmaktadır.
  Arıcılık toprağa bağımlı olmayıp, topraksız veya az topraklı aileler için tek başına bir geçim kaynağıdır’’.dedi
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, ilçemizde arıcılığın geliştirtmesi ve artırılması için, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne talimat verdiğini, arıcılığa ilgi duyan tüm vatandaşlarımıza Aksaray Arıcılar Birliği tarafından ilçemizde ’’Uygulamalı Arıcılık Eğitimi’’ vereceğini belirtti.Ayrıca ilçemizde "Bal Ormanı" projesini hayata geçireceklerini ifade etti.
  Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, ilçemizde istihdamı arttırıcı projelere ve toplantılara devam edileceğini belirtti. 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •