1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  15.03.2012
  Mesajlar
  1.941
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  5

  Standart Kaymakamımız Sayın Osman ACAR'ın Himayelerinde İlçemiz Mahalle Ve Köy Muhtarlarına "Muhtarlar Akademisi" Düzenlendi


  Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, etkinlik ve işlevleri artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması, kişisel gelişmelerine destek verilerek, kanun ve mevzuat üzerinde bilgilerinin arttırılması amacıyla köy ve mahalle muhtarlarına yönelik,Sayın Kaymakamımız Osman ACAR’ın himayelerinde Kaymakamlığımızca "Muhtarlar Akademisi" düzenlendi.
  Muhtarlar Akademisinde; Protokol ve Görgü Kuraları, Liderlik Eğitimi, Sivil Savunma, Afet ve Deprem, Dilekçe ve Yazışma Kuralları, Muhtar Bilgi Sistemi,3091 Sayılı Kanun, 3194 Sayılı İmar Kanunu, Tapu İş ve İşlemleri, Evlendirme Yönetmeliği, 3294 Sayılı Kanun Gereğince Vakıftan Yararlanacak Olan Vatandaşların Yararlanma Şartları, İlk Yardım ve Evde Bakım Hizmetleri,Güvenlik ve Asayiş, Alkol ve Uyuşturucu İle Mücadele,Tarımsal Destek ve Hibe Projelerinden Yararlanma, 442 Sayılı Köy Kanunu, 4541 Sayılı Şehir ve Kasabalarda Mahalle Muhtar ve İhtiyar Heyeti Teşkiline Dair Kanun konuları ele alındı.
  İlçemiz Kaymakamı Sayın Osman ACAR kapanış konuşmasında ise, eğitim sayesinde muhtarların önemli bilgilerle donatıldığını, muhtarlık makamının yerel yönetimlerin adeta can damarı olduğunu, kalkınmanın yerelden, yerel yönetimin de mahalle ve köylerden başladığını, bu bağlamda buradaki insanlarımızı mutlu edebilirsek, ilçeyi mutlu edebileceklerini o yüzden verilen eğitimi çok önemsediklerini, eğitime gösterilen yoğun katılımın muhtarların işlerini ne kadar önemsediklerinin bir göstergesi olduğunu, eğitimin yaşının olmadığını, muhtarların toplumun önderi olduklarını belirterek eksiksiz katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.
  Eğitime katılan köy ve mahalle muhtarları ise, verilen eğitimle kendilerine güç, bilgilerine bilgi kattıklarını ve olaylara daha farklı bakmalarının sağlandığını, bu program sayesinde elde ettikleri bilgileri günlük hayatlarındaki birikimlerle farklı düşünceler elde ettiklerini belirterek Muhtarlar Akademisini düzenlemesinden dolayı İlçemiz Kaymakamı Sayın Osman ACAR’a teşekkür ettiler.
  Program sonunda, eğitime katılan köy ve mahalle muhtarlarına, İlçemiz Kaymakamı Sayın Osman ACAR tarafından Katılım Belgesi verildi. 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •