1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Threaded View

Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    5

Standart Kaymakamımız Sayın Osman ACAR İlçe Anaokulumuzu Ziyaret Etti.

İlçe Kaymakamımız Sayın Osman ACAR beraberinde İlçe milli Eğitim Müdürü Nihat YALVAÇ ile birlikte Ağaçören Anaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Anaokulu hakkında bilgiler alan kaymakamımız Osman ACAR, tek tek bütün minik öğrencilerle tanışıp, minik öğrencilere oyuncak dağıtıp, miniklerle çeşitli oyunlar oynadı.
    Kaymakamımız Osman ACAR, ''Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır. Yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.
    Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır.
    Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır.'' diyerek okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı.

2. Facebook Adınla Yorum Yap