1 sonuçtan 1 ile 1 arasý
    Üye
    Teþekkür
    0
    Aldýðý Teþekkür
    5

Standart ASÜ Rektörü Þahin öðrencilerle buluþtu

Dr. Yusuf Þahin, Fen Koleji öðrencileriyle bir araya geldi.

Kuþaklar arasý farklar münasebetiyle bazen büyüklerin nasihatlerinin gençler tarafýndan yeterince anlaþýlamadýðýný kaydeden ASÜ Rektörü, “Aslýnda büyüklerin yaptýklarý, kendi hayatlarý içerisinde karþýlaþtýklarý tecrübeleri anlatmak. Ama çoðu zaman iki kuþak, temel bir takým farklar münasebetiyle birbirini yeterince anlayamýyor. Bunlar bakýþ açýmýzý deðiþtirerek aþýlabilir. Örneðin; anne-babalar çocuklarýnýn eðitim hayatýnda en çok ‘kaç soru çözdün, sýnavdan kaç aldýn?' gibi sorular soruyor. Bunun bir ölçüde deðiþmesi gerekiyor. Belki, ‘bugün birisine iyilik yaptýn mý?' diye sormak çok daha anlamlý olur” dedi.

Hayatý tanýmak ve geleceðe hazýrlanmak gerekliliðine de dikkat çeken Prof. Þahin, bunun bir parçasýnýn dersler olduðunu, ancak hayatý tecrübe etmenin sadece derslerle sýnýrlý olmadýðýný vurguladý. Kiþinin, yaz tatili dönemlerinde, yapabileceði bir iþ kolunda çalýþmasýnýn ona önemli bir tecrübe kazandýracaðýný belirten Þahin, þöyle devam etti: “Sýnavlar dýþýndaki hayatý da tanýyýn. Bugün anne-babalarýnýz sizler için pek çok imkan sunuyor. Onlarýn bunu saðlarken neler yaþadýðýný anlayabilmek için çalýþmak gerekiyor. Mesele burada sadece para kazanmaya ihtiyaç duyup duymamak da deðil. Gelecekte herkes bazý iþler yapacak ve kendi hayatýný kazanacak. Tatil dönemlerinde çalýþmak; yeni ortamlar tanýmak, sosyalleþmek, baþka insanlarla diyalog halinde üretim içinde bulunmak gibi deneyimleri sizlere kazandýracaktýr” diye konuþtu.

Program plaket takdiminin ardýndan sona erdi. VÝA Fen Koleji'nin yeni kurulduðunu ve eðitim-öðretime henüz baþladýðýný anýmsatan Rektör Þahin, Kolej Yönetim Kurulu Baþkaný Mehmet Derin, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Altýnsoy ve Okul Müdürü Nafiz Ýlgün'e davetleri için teþekkür ederek, baþarýlar diledi.

2. Facebook Adýnla Yorum Yap