1 sonuçtan 1 ile 1 arası
    Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    5

Standart Kaymakamımız Sayın Osman ACAR Başkanlığında Eğitim Toplantısı Yapıldı

Kaymakamımız Sayın Osman ACAR Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat YALVAÇ, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımı ile ilçemizde eğitim toplantısı yapıldı.
    Ağaçören Öğretmenevi'nde gerçekleşen toplantıda, Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulda eğitim-öğretim yılının genel değerlendirilmesi yapıldı.Yapılması planlanan çalışmaların da görüşüldüğü toplantıda okul müdürlerinden özellikle veli ziyaretlerine ağırlık vermelerini söyleyen Kaymakamız Sayın Osman ACAR eğitim ve öğretimde başarı için öğretmen, öğrenci ve veli üçgeninin kurulması gerektiğini belirtti.
    Kaymakamımız Sayın Osman ACAR, "İlçedeki öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim alması, sosyal ve kültürel yaşantıların zenginleştirilmesi, sağlıklı ve zinde yaşamlarının olması, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri konusunda Kaymakamlık olarak okul ve kurumlarımıza her türlü desteği vereceğiz." diye konuştu.
    Kaymakamımız Sayın Osman ACAR,''Eğitim bugün artık sadece kalkınmamamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil,aynı zamanda bir milletinde dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Öğretmenlerimizin,sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan,iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan,okuduğunu anlayan, toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklere bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılan en büyük yatırımdır
    Ayrıca toplantıda, dünyada ve ülkemizde eğitimde meydana gelen gelişmeler,yaşanan sorun ve sorunların çözülmesi noktasında yapılabilecek uygulamalar ve projeler değerlendirildi.

2. Facebook Adınla Yorum Yap