1 sonuçtan 1 ile 1 arası
  1. #1
    Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Üyelik tarihi
    06.12.2009
    Mesajlar
    119
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

    Standart Aksaraylı gurbetçi, Aksaray'a 5 milyonluk yatırım yaptı


    Aksaray’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Almanya’da yaşayan Aksaraylı gurbetçi yaklaşık 5 milyon TL yatırım bedeli ile AB standartlarında et entegre tesisleri kurdu.    Aksaray’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Almanya’da yaşayan Aksaraylı gurbetçi yaklaşık 5 milyon TL yatırım bedeli ile AB standartlarında et entegre tesisleri kurdu. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu işbirliğinde gerçekleşen yatırımın yüzde 50’sini devlet karşıladı.

    Vali Şeref Ataklı tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Aksaray İl Koordinatörü Selim Biçen, Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ile tesisleri gezerek bilgi alan V
    ali Ataklı, Aksaray ve bölgenin en modern tesisleri arasında gösterilen yatırımın Aksaray’a hayırlı olması dileğinde bulundu.

    Vali Ataklı, “Aksaray’da yatırım yapan yatırımcılara yatırım teşvikleri bakımından önemli avantajlar sunuluyor. Bunların yanında tarım ve hayvancılık alanında da gelişimini arttırarak devam ettiren ilimizde yine tarım yatırımlarına devletimizin sağladığı önemli destekler var. Yatırımcımız hazırladığı projesini Tarım v
    e Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna sunarak önemli bir yatırım gerçekleştirmiş oldu. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olan yatırımı için yüzde 50 desteklemeden yararlanmıştır. Biz bütün yatırımcılarımıza bunun gibi örnek yatırımları göz önüne alarak farklı alanlarda projeler hazırlayarak yatırım yapmalarını teşvik ediyoruz" dedi.

    Milliyet


  2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •