1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Eğitim Sevgiyle Başlar.
  Üyelik tarihi
  06.12.2009
  Mesajlar
  119
  Teşekkür
  108
  Aldığı Teşekkür
  111

  Standart Aksaraylı gurbetçi, Aksaray'a 5 milyonluk yatırım yaptı


  Aksaray’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Almanya’da yaşayan Aksaraylı gurbetçi yaklaşık 5 milyon TL yatırım bedeli ile AB standartlarında et entegre tesisleri kurdu.  Aksaray’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Almanya’da yaşayan Aksaraylı gurbetçi yaklaşık 5 milyon TL yatırım bedeli ile AB standartlarında et entegre tesisleri kurdu. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu işbirliğinde gerçekleşen yatırımın yüzde 50’sini devlet karşıladı.

  Vali Şeref Ataklı tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Aksaray İl Koordinatörü Selim Biçen, Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ile tesisleri gezerek bilgi alan V
  ali Ataklı, Aksaray ve bölgenin en modern tesisleri arasında gösterilen yatırımın Aksaray’a hayırlı olması dileğinde bulundu.

  Vali Ataklı, “Aksaray’da yatırım yapan yatırımcılara yatırım teşvikleri bakımından önemli avantajlar sunuluyor. Bunların yanında tarım ve hayvancılık alanında da gelişimini arttırarak devam ettiren ilimizde yine tarım yatırımlarına devletimizin sağladığı önemli destekler var. Yatırımcımız hazırladığı projesini Tarım v
  e Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna sunarak önemli bir yatırım gerçekleştirmiş oldu. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olan yatırımı için yüzde 50 desteklemeden yararlanmıştır. Biz bütün yatırımcılarımıza bunun gibi örnek yatırımları göz önüne alarak farklı alanlarda projeler hazırlayarak yatırım yapmalarını teşvik ediyoruz" dedi.

  Milliyet


 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •