2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Hybrid View

Kıdemli Üye
    Yer
    Ağaçören
    Teşekkür
    615
    Aldığı Teşekkür
    161

Standart Harİka bİr yazi

Profesör Üstün Dökmen,röportajinda,

"Yere düşen ekmeğin üstüne basan insan görmedim ama yere düşen insanı tekmeleyen çok kişi gördüm" diyor... Saygılı olmaktaki kusurlarımızı söyle anlatıyor:

- Birbirimize saygılı olma konusunda 3 tip temel hatamız var...
    Avrupa'da yasayan vatandaşımız,orada yerlere çöp atmıyor ama Kapık...
    ule'den girer girmez yerlere tükürmeye,çöp atmaya başlıyor. Niye burada böyle yapiyorsun diye sorulduğunda, herkes böyle yapıyor diyor.Kendi fikri olmayan insanın duruma göre hareket etmesidir bu!

İkinci hatamiz, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken 'Merhaba millet' diyoruz, değilse surat asıyoruz. Oysa keyfimiz yerinde olsun olmasın insanlara saygılı davranmak zorundayız.

Üçüncü hata, adama göre davranmamiz. Karsimizdaki adam iri yariysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanlarin onuru birbirine esittir

Diyorum ki, yerdeki ekmeğe saygılı olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayağıyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul,peki insan nimet degil mi?

-Alıntı-

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Üye
    Teşekkür
    68
    Aldığı Teşekkür
    42

Süper bir paylaşım olmuş..

Almanyada herhangı bir havalimanında pasaport kontrolü sırasına giren bizim millet tek çizgi halinde ve birbirine saygılı.

Aynı Millet istanbul yada Ankara havalimanında Pasaport kontrolünde. Tek çizgi mizgi yok. Kuyruk hilal haline gelmiş. Birbirini itekleyen öne geçmeye çalışan, yan yan bakışlar..

Ne oldu kardeşim 3 satde nasıl değiştiniz böyle yaw?
    Hayat denilen bu sahnede
    Bu kadar oyuncu varken
    Sen tut bana partner diye

Yalnızlığı seç !

Bu Konudaki Etiketler