2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Moderatör
    Teşekkür
    219
    Aldığı Teşekkür
    316

Standart Dedikodularının nereye gidebileceğini bilebilir misin?

Bilge, karşısında duran iki adamı süzerek “Sorun nedir?” diye sormuş. Adamlardan biri diğerine işaret ederek, “O, yaptığı dedikodularla sadece benim şöhretimi mahvetmekle kalmadı, bu köydeki pek çok insanın da canını yaktı!” demiş. Öteki hemen atılmış: “Üzgünüm… Böyle olsun istememiştim. Tüm söylediklerimi geri alıyorum.” “Yaa… Bunun gerçekten her şeyi düzelteceğini mi sanıyorsun?” diye söze katılmış bilge, “Yarın köy meydanına kuş tüyü yastığınla gel.” “Nasıl yani?” diye sormuş adam. “Dediğimi yaparsan anlayacaksın.” demiş bilge.

Ertesi gün köy meydanında buluşmuşlar. Bilge, adamın eline bir makas vermiş ve yastığı kesip içindeki tüyleri boşaltmasını söylemiş. Yastıktan boşalan tüyler rüzgârla birlikte etrafa savrulunca, “Şimdi,” demiş bilge, “Bunların hepsini toplayıp bana getir.”

Adam şaşkınlıkla, “Ama bu mümkün değil!” diye cevap vermiş. “Baksanıza, duvarların ardındaki bahçelere kadar savruldular. Öyle geniş bir alana yayıldılar ki, bunların hepsini toplamak imkânsız…”

“Tıpkı başkalarının hakkında sarf ettiğin sözler gibi” demiş bilge, “Yaptığın dedikoduların nerelere, ne kadar uzak mesafelere kadar gittiğini ve nelere sebep olduğunu bilebilir misin, söylesene?”

Kaynak : İnternet

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Üye
    Teşekkür
    313
    Aldığı Teşekkür
    151

Güzelliklere ulaşmanın en büyük amelin dilini tutmak olduguna inanmışımdır.
    İnşallah tam anlamıyla yaparız.
    Nede olsa bizler dünyalığız.
    Öcalan kardeşlerime teşekkür ediyorum bu güzelligi bizle paylaştığı için sağol var ol.