7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye
    Teşekkür
    212
    Aldığı Teşekkür
    39

Standart Agacören-Camili Birlesmesi Hakkinda

Esselamu Aleykum..
    Sevgili Agacören´li ve sevgili Camili´li hemserilerim..
    Bildiginiz gibi son 10 senedir; birlesmeydi, ayrilmaydi. Köydü, kasabaydi. Mahalleydi, ilceydi, sehirdi tartirmasi ile gündemimizi geciriyoruz.

Ve öyle saniyorum ki böyle giderse önümüzde ki 20 sene icinde bu tartirmalar hep sürüp gidecek.
    Isin tuhafida bizden ne kasaba-ne köy olabilecek!

Ne oldugumuzu kendimizde bilemeyecegiz!..

Bu tartismalar ister, istemez olamamasi gereken meselelerin olmasina vesile oluyor ve öyle ki gereksiz polemiklerin yasanmasina sebep olmakta. Arti gizliden insanlarin kalplerine öfkelerin yerlesmesine yol acmakta.

Öncelikle sunu bilmenizi istiyorum ki. Su ile Cicegin hikayesinde ki gibi kuru-kuruya bir birlesmeye karsiyim!

Karsi olmamin sebebi, önlem alinmadan gelecegi düsmeden, sadece :

<< HIZMET alacagiz elimizde ki imkanlari kayip etmeyelim, daireleri kayip etmeyelim vs.>> gibi düsünceler ile birlesme istemenin yanlis bir birlesme olacagini düsündügüm icindir.

Bilakis HIZMET ALACAGIZ, BÜYÜYECEGIZ onun icin birlesmeliyiz düsüncesinde olan kardeslerimiz bazi detaylari fark etmek zorundadir veya fark ettikleri halde, Camili´nin menfaatine olmadigi icin görmezden gelmemelidirler veya kendilerine rakip gördükleri icin bazi calismalari göz ardi etmemelidirler..

Bir belediye baskani olaraktan hem Firat Salman hemde Hayrullah Sahan basarilidirlar.

Burada Hayrullah Sahan´in degilde Firat Salman´in basarisizligina dem vuranlarin görmesi gereken, bugün o koltukta Firat Salman degilde bir baskasi otursaydi Firat Salman´in yaptiklarindan fazla bir sey yapamazdi.

Ha su olurdu. Hükümet Konagini simdi ki yerine degil, baska bir yere, pazar yerini belki Celikgöl´e yapardi!
    Bunlarda daha basarili oldugu anlamina gelmezdi sadece yerleri tayinde, degisik yerler secmis olurdu!
    Mesela pazar yerini Celikgöl´e yapmis olsaydi Firat Salman Camili tarafinda gönüllere taht kurardi!
    Zaten su bir gerce ki Firat Salman Camili´li hemserilerimizin büyük cogunlugu tarafindan sevilen ve sayilan birisi.
    Bugün birlesme olsa ve secim olsa öyle saniyorum ki Camiliden en az 150 oy alir.
    Bu gercegide cok kisinin görmesi gerekir!

Yani bir Belediye Baskani olarak; Sayin Firat Salam Bey ve Sayin Hayrullah Sahan Bey´de basarilidirlar.
    Basarilidirlar cünkü bir Belediye Baskaninin yapmasi gereken calismalari her iki baskanda yerine getirmektedirler.
    Giden daireler vs onlardan cok toplumu ilgilendiren konulardir. Toplumsa gerekli ORGANJEYI olup, Milletvekillerine, bakanliklara vs sesini duyurmak yerine en kolayi Belediye Baskanlarini suclayip VURUN ABALIYA yöntemini secmistir!

Dolayisi ile Devlet Dairelerinin gitmesi konusunda Firat Salman´i suclayanlar en az Firat Salman kadar sucludurlar!

Devlet Dairelerinin bir cogunun gitmesi bugün nerdeyse 10. senesine girecek bu zaman icinde baskasini suclamaktan baska hangi icraatlerde bulunuldu?

Geri getirmek icin neler yapildi?

Kocaman bir hic!

Kolayi bulunmus efendim Firat Salman AKP´denmis. AKP´li olmasina ragmen devlet daireleri cekip gitmis!

Devlet bir karar almis, Agacören konumuna düsen bir cok ilceden bazi daireleri almis!

Bizde ne olmus? Herkes baskani suclamis! Baskanin sucu diye kolaya kacmis!

Baska yerlerde ne olmus?

Halk ayaklanmis!

Zonguldagin Gökcebey Ilcesi, ayaklanmis!
    Trabzon Cumra ayaklanmis!
    Ardahan Cildir ayaklanmis!
    Tuncelinin Ovacik ayaklanmis!
    Ve Milletvekillerine baskilar yapmislar. Sadece parmak kaldirip, indirmeyin diye Milletvekillerini sokaga cikamaz hale getirmisler!

Ve bunun gibi belki 10´larca belki 100´lerde ilce ayaklanmis kimi basarmis veya basaramamis ama toplum olarak kendi menfaatlerini ilgilendiren konuda << NE OLUYORUZ?!>> diye ses cikartmasini bilmislerdir!

Biz ne yapmisiz ancak, bir-birimizi suclamis bir araya gelmeyi basaramamisiz!

Baska yerlerde belki DAIRELERIN geri gelmesini basaramamislardir ama bundan sonra orada ki icraatlerde devlet yetkilileri karsilarinda herseyi kabul eden bir halkin olmadigini görmüs ona göre davranacaktir.

Ama bizim orda devlet yetkilileri ne yaparsan yap, bizim icin KUZU-KUZU kabul edeceklerdir, anlayisini devam ettirecek ve bizim cevrenin insanini kaale almadan istedigi gibi davranmayi sürdürecektir!

Bunun suclusuda ne Firat Salman´dir nede baskasidir. Toplum olarak kendimiziz!

Kendimiziz cünkü toplumsal menfaatlerde bir araya gelmeyi basaramazken kisisel cikarlarda GÖK KUBBEYI yere indiriyoruz!

::::

Hic bir eylem ve hic bir önlem alinmadan birlesme bizi en gec 10 sene sonra ayni noktaya getirecektir!

Eger ki birlesmede gercekten SAMIMIYSEK ve sadece günü kurtarmak istemiyorsak acil bir sekilde önlem almaliyiz!

Bunun icinde hic bir bahanenin ardina gizlenmeden Agacören´i ve Camiliyi yönetenler bir araya gelmelidirler.

Belediye baskanlari, Encümenler, Muhtarlar, Esnaflar, sivil kurulus yöneticlileri vs zaman kayip etmeden küslügü-bariskinligi bahane etmeden bir araya gelmelidirler!

Ve önümüzde ki 10 sene icinde yeninden ayni duruma düsmemek icin önlemler alinmali.

Bunlar neler olabilir ona kafa yormalidir. Bu toplanma SIK-SIK yapilmali ve halkayi büyütmeye gayret etmeli!

Hic belli olmaz bakarsiniz ummadiginiz birinin güzel bir önerisi olur o öneri gelecegimizi kurtarir!

Mümtaz Yavuz, Hazim Beklevic gibi kardeslerimizin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek icin toplantilara katilmalarini saglamalidir.

:::

Birlesmeye karsiyim. Cünkü BEYINLERDE BIRLESME olmamis!

Gerek Agacören gerekse Camili´den birlesme taraftari olan kardeslerimizin yorum ve yazilarini iyice bir takip edin!
    3-5 kisi haric cogunluk Agacören´liyi degilde hizmetleri düsünerek birlesme hayal ediyor. Agacören´li kardeslerimizinden yine 3-5 kisi haric büyük cogunlugu Camiliyi degilde büyümeyi düsünerek birlesme taraftari!

Insandan ÖNEMLI ne olabilir ki? Birlesme olacaksa ÖNCE INSAN düsüncesi ile birlesme olamali!

Yani. Yarin birlesme oldugunda gecmiste yapilmis hataraldan hep birlikte ders alamiyorsak niye birlesilsin?

Daha bundan 3 sene önce yani 2009´da.:

SATIN ALDIK!
    SATILDIK!

Gibi etik olmayan söylem ve eylemler icin GÖK KUBBEYI HER iki tarafta yere indirirken bugün birlesmeden sonra ayni meselelerin yasanmamasi icin neler yaptik?

Ne önlemler aldik?

Önlemler almayi birakin farkina varmadan KURU MILLIYETCILIK ile araya onulmayacak mesafeler aciyoruz!

Bana Agacörenli lazim degil.. Kurumlar lazim!

Camilili birini aday cikartirsak hep kazaniriz!

Agacörenlileri yönetiriz!

Agacörenin kaynaklarini kullaniyorsunuz!

Agacörenin size ihtiyaci yok!

Agacörene girmeyin!

Agacörenden alisveris yapmayin!

Gibi söylem ve eylemleri dikkat ederseniz her iki taraftan birlesme taraftari olanlar BIRLESMEYE karsi cikanlardan cok kullaniyorlar!

Bu beyinlerde birlesmenin olmadiginin bir ispatidir!

Bunlari önlemek icin.:

EKLEDIGIM RESME iyi bakin.:

Hollanda ve Belcika arasindaki sinir gecis noktasi. Sol taraf Hollanda, sag taraf Belcika

Resimde gördügünüz yer Hollanda´da bir Lokanta.. Ve tam Belcika sinirinda!
    B yazan taraf BELCIKA NL yazan taraf Hollanda!

Birlesme taraftari olan kardeslerimizse soruyorum.

Siz nasil bir birlesme istiyorsunuz ki? Agacörenliye ihtiyaciniz yok? Agacörenliyi ne yapacagim bana daireleri lazim!
    Nasil bir birlesme istegi?

Veya Agacörenli birlesme taraftari olupta ÖZ ELESTIRIYE gelemeyen kardeslerimiz siz nasil bir birlesme hayal ediyorsunuz?

Agacörene gelmeyin! Agacörenden alisveris yapmayin! Nasilsa yolunuz düser!
    Agacörenin kaynaklarini kullaniyorsunuz vs! Gibi etik olmayan söylem ve eylemleri nasil kullaniyorsunuz?

Demek ki BIRLESME beyninizde, yüreginizde yok! Ama menfaatiniz icin var! Bana göre birlesme menfaatten önce INSAN icin olmalidir!

Dolayisi ile; gerek Camiliyi yönetenler gerekse Agacören'i yönetenler hep bir biri ile küs oldugunu,

Neyi bölüsemediklerini görmemiz lazim!

10 kisi bir araya gelip ciddi sorunlarimiza cözüm bulamamizsiniz!.

Birlesmenin ruhu yok.

Ruhu olmasi icin temel anlamda DAYANISMA ruhunu saglanmasi gerek.

Bence bu DAYANISMA ruhunu saglamak icin YÖNETICILER SIK-SIK bir araya gelmeli.

Eger ki bunu yapabilirseniz o zaman gerek Camilide gerekse Agacören de birlesme yönünde gayret gösterenlerin samimiyetine inanacagim degilse laf ebeliginden baska bir sey yapilmadigina inancim devam edecek!

Öneri 1:.

Devlet dairesi gitti diye her firsatta basta Firat Salman Beyi suclayan bütün arkadaslarin bir araya gelemeleri birlesmenin ruhunu saglamak icin elzem ve gereklidir!

Firat Salman
    Hayrullah Sahan
    Ercan Yesilöz
    Mustafa Yüksel
    Hüseyin Serin
    Hamza Karakus
    Kudret Erdal
    Ali Güler
    Ramazan Beklevic
    Tuncay Atak
    Hazim Beklevic
    Gecmis Agacören Belediye Baskanlari.

Agacören Belediye Meclis Üyeleri (simdi ki ve öncekileri)
    Camili Belediye Meclis Üyeleri (simdi ki ve öncekileri)

Zaman kayip etmeden bir araya gelip GECMISTEN hangi hatalarin yapildigini masaya yatirmalidirlar.

Ve bunuda KAPALI kapilar ardinda degil, kamu oyu önünde yapip BIRLIK MESAJI verebilmelidirler!

Bu toplantiyi yaparkende kimse bir-birini suclamak icin FIRSAT bulduk düsüncesi ile degil. Bir-birini kucaklamak gecmisten ders alip cözüm bulmak icin FIRSAT yakaladik düsüncesi ile toplantilara katilmalidir!
    Yoksa bir-birini suclayarak hic bir yol alinmadigi hepimiz tarafindan ap acik ANLASILMALIDIR!

Öneri 2.:

Bizim cevreyi temsil eden acil bir marka cikartilmali ve bunu Türkiye geneline tanitmali.
    Bunun icin bizim cevrede yapilan hic bir yörede nerdeyse bilinmeyen TAVUK DOLMASINI patenleyip secitlerini artirip, bulgurlu tavuk dolmasi, cevizli tavuk dolmasi, fistikli tavuk dolmasi vs gibi secitler yapip bizim yörenin taninmasi icin gayret gösterilmelidir!

Ceviz ezmesini bir an önce patenleyip bizim oldugunu ve pazarlamasinin kendiliginden gelecegini görmeli ve ona göre calismali..

Öneri 3.:

GÜNDEMI HALA SICAK olan sanayi meselesinin cözümü icin MILLETVEKILLERINE BASKI yapilmalidir!

Bizim esnaf 20.000ila 100.000 TL arasi katilim payini nasil bulsun! Yazik günah degilmi!

Doguyu hep örnek veriyoruz! Örnek vermeyelim DOGUNUN insani gibi DAYANISMA icinde olmasini bilelim! Sucalamayalim cözüm bulalim!

Bizde DOGUNUN insani gibi toplumsal meselelerimizde <BIR ARAYA GELELIM!> en azindan öneri 1 de ismini verdiklerim bir araya gelip ayda 1 kere milletvekillerine baski yapsalar olmadi bakanliklara ciksalar sorun cözlür!

Bunlar yapilamiyorsa ve yapilamazsa..

KARDESIM BIRLESMENIN TOPLUMSAL MANADA ne faydasi olacak? Bunlar yapilmazsa 10 sene sonra ayni duruma düsecegiz!

Bunu görmek icin GAYB ilmine sahip olmak gerekmiyor ki!

Bir gün Camilide bir gün Agacörende bir araya gelip milleti bir araya getirip. Birer CAY ikram edilse ve bunu 5-10 kere arka-arkaya devam ettirilse ve zaman icinde bu gelenek hale getirilse. Gelecekte kimse, bir birini suclayamaz ve en azindan SATILDIYDIK-SATIN ALDIYDIK gibi etik olmayan söylem ve eylemler olmaz!

Ve bu tür toplantilar insanlarda DAYANISMA olgusunun ön plana cikmasina vesile olur.
    Ve BEYINLERDE BIRLESMEYI caglar. Agacörenli-Camili ayrimi usul, usul kalkar.

Tebdirini al takdiri Allah.cc.´a birak.

Hic bir tebdir almadan birlesme 10 sene sonrasi icin ayni tartismalari yasamamiza vesile olacaktir!
    Hic bir tebdir alma, 10 sene sonra ayni olacagiz diyenede kalk GAYPTEN habermi aliyorsun diye alay et!
    Umuyorum ki ANLAMAK istediginizi degilde ne demek istedigimizi anlarsiniz!

Yoksa durumumuz Su ve Cicegin hikayesinde ki gibi; Kuru bir SENI SEVIYORUMDAN ileri gitmeyecektir!

Saygi ve sevgilerimi sunuyor.

2013 yilinin huzurlara vesile olmasini Alemlerin Rabbi Allah.cc.´tan diliyorum.

Baki Selamlar..

Haysiyet ve Şeref nedir ? İçi ve dısı aynı olan HAYSİYETLİ ve ŞEREFLİDİR. İnsan OLMAK nedir? YAPAYALNIZ kimselerin yanında olmadığı zaman YANINDA birileri varmıs gibi DAVRANMASINI bilmektir INSAN olmak!

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    Çerkezköy
    Teşekkür
    306
    Aldığı Teşekkür
    244

Agaçören ve camilli için olması gerekleri yazan sayın abimiz Baki burdan tşkleri bir borç bilirim keşke bunları faaliyete geçirsek gönül isterki bu memleket için çalışmak veya bu yollda hizmet etmek istedim ama uzakta oldugum için ama burda dahi bu görevde bana benim gibi gurbette olan arkadaşlara görev verilirse başımız üstünde her zaman her yerde göreve hazırız buda bilinmesini isterim

HERŞEY İNSAN İÇİN VE GELECEK NESİL İÇİN UNUTMAYALIM BUGÜN GEÇTİ FAKAT GELECEKTEN YEMEYELİM
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

Münür Abim Gerekenleri net Bir Sekilde Yazip cizmis Allah Razi olsun
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

Moderatör
    Yer
    aksaray
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    22

BU KONUYU GÖNDEME GETİREN AÇAN KİŞİYİ TANIYAMADIM VE GERÇEKTEN TEBRİK EDİYORUM YERİNDE BİR KONUYA DEĞİNMİŞ GECMİŞTE Kİ BAZI DARGINLIKLAR VE 5 - 5 MÜNAFIĞIN ORTALIĞI KARIŞTIRMASI İLE HEM İLÇEMİZ HEMDE KÖYLERİMİZ ÇOK HİZMET KAYBETMEKTEDİR YAHU KÖYLÜ OLMASA ŞEHİRLİ OLURMU HADİ CAHİLE CAHİL DİYORUZDA OKMUŞ TAHSİL YAPMIŞ MAKAM MEVKİ SAHİBİ OLMUŞ DA HALA BASİT İŞLERİN PEŞİNDE OLAN CAHİLLERE NE DEMELİ ARKADAŞLAR GELİN ELE ELE GÖNÜL GÖNÜLE DOST VE KARDEŞCE YAŞAMAK VARKEN 5-5 ÇABULCUYA MEYDANI KAPTIRMAYIM BENCE SADECE CAMİLİ DEĞİL TÜM AĞAÇÖREN KÖYLERİ EŞİTTİR AĞAÇÖREN AĞAÇÖREN EŞİTTİR KÖYLERİ CAMİLİ HALKIDA BENİM KARDEŞİM KEDERLİSİDE ŞABANLISIDA KÜTKLÜSÜ KIRMINISIDE DAVUTLUSUDA GÖLLÜSÜDE HEP BİR AİLE SAYILIRIZ LÜTFEN MEYDANI CAPULCULARA BIRAKMAYIN ARTIK VE BU ARKADASA COK TEŞEKKÜRLER

Yeni Üye
    Teşekkür
    212
    Aldığı Teşekkür
    39

Alıntı MURAT ÖDEMİŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agaçören ve camilli için olması gerekleri yazan sayın abimiz Baki burdan tşkleri bir borç bilirim keşke bunları faaliyete geçirsek gönül isterki bu memleket için çalışmak veya bu yollda hizmet etmek istedim ama uzakta oldugum için ama burda dahi bu görevde bana benim gibi gurbette olan arkadaşlara görev verilirse başımız üstünde her zaman her yerde göreve hazırız buda bilinmesini isterim

HERŞEY İNSAN İÇİN VE GELECEK NESİL İÇİN UNUTMAYALIM BUGÜN GEÇTİ FAKAT GELECEKTEN YEMEYELİM

Sevgili Kardesim Murat, öncelik ile olumlu cevabin icin tesekkür ederim.
    Allah.cc. razi olsun..

Yanlis anlasilmayi önlemek icin, ismim BAKI degil ismim Münür Catoglu.

Sevgilerim ile.

Baki Selamlar..
    Haysiyet ve Şeref nedir ? İçi ve dısı aynı olan HAYSİYETLİ ve ŞEREFLİDİR. İnsan OLMAK nedir? YAPAYALNIZ kimselerin yanında olmadığı zaman YANINDA birileri varmıs gibi DAVRANMASINI bilmektir INSAN olmak!

Moderatör
    Teşekkür
    219
    Aldığı Teşekkür
    316

AYNEN RESIMDEKI GIBI BIR BIRLESME OLUR.ADAMLAR TASLARIN DAHI RENGINI AYNI YAPMISLAR.HAYIRLISI OLUR INSALLAH.

Kıdemli Üye
    Yer
    Çerkezköy
    Teşekkür
    306
    Aldığı Teşekkür
    244

Alıntı Münür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim Murat, öncelik ile olumlu cevabin icin tesekkür ederim.
    Allah.cc. razi olsun..

Yanlis anlasilmayi önlemek icin, ismim BAKI degil ismim Münür Catoglu.

Sevgilerim ile.

Baki Selamlar..

Mühür Abi kusura bakma sonudaki baki selamlar diyince yanlış anladım

senden Allah.cc. razı olsun....
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA