3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Threaded View

Yeni Üye
    Teşekkür
    5
    Aldığı Teşekkür
    18

Pfeil sevgiiiiiiiiiiiiii

Bir kadın, evinden dışarı çıkar ve uzun beyaz sakallı üç tane yaşlı adamın evinin önünde oturduklarını görür.
    Onları tanımaz. “Ben sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız” der. “Lütfen içeriye gelin ve bir şeyler yiyin.”

“Evin erkeği içerde mi?” diye sorarlar adamlar. “Hayır” der kadın. “O dışarıda.” “Öyleyse içeri gelemeyiz” diye cevap verirler. Akşam olup kadının kocası eve geldiğinde, kadın başından geçenleri kocasına anlatır. “Git onlara söyle ben evdeyim içeri gelebilirler” der.

Kadın dışarı çıkar ve onları içeri davet eder. “Hepimiz aynı anda içeri girmeyiz.” der yaşlı adamlar.
    Kadın öğrenmek ister; “Niye giremezsiniz?” . Yaşlı adamlardan bir tanesi açıklar:

“Onun adı ZENGİN” der bir arkadaşını gösterir ve bir diğerini işaret eder ” O BAŞARI, ben ise SEVGİ.”
    Sonra ekler; “Simdi, içeri gir ve kocanla konuş hangimizi evinizde istersiniz”.

Kadın içeri girip söylenenleri kocasına anlatır. Adam duyunca neşelenir. “Ne güzel!” der ,”Madem öyle, Zengini içeri çağıralım ve evimizi zenginlikle doldursun.” Karısı itiraz eder;

“Canım, niçin Başarıyı çağırmıyoruz?”
    Bu sırada konuştuklarını evin diğer köşesinde bulunan gelinleri duyar. Zıplayarak gelir ve kendi fikrini söyler. “Sevgiyi çağırsak daha iyi olmaz mı? Evimiz sevgiyle dolar!”
    “Gelinimizin önerisini dikkate alalım” der adam karısına. “Dışarı çık ve Sevgiyi bizim misafirimiz olması için davet et.” Kadın dışarı çıkar ve 3 yaşlı adama sorar ;

“Hanginiz Sevgi? Lütfen içeri gel ve misafirimiz ol”.
    Sevgi ayağa kalkar ve eve doğru yürümeye baslar. Diğer iki yaşlı adamda onu takip ederler. Kadın şaşırmış bir şekilde Zengin ve Başarıya sorar ; “Ben sadece Sevgiyi davet ettim, siz niye geliyorsunuz?”

Zengin ve Başarı bir ağızdan cevap verirler;
    “Eğer Zengin’i ya da Başarıyı davet etmiş olsaydın diğer ikisi dışarıda kalırdı, ama sen Sevgiyi davet ettin, O nereye giderse bizde oraya gideriz. Nerede Sevgi var ise, orada Başarı ve Zenginlik de vardır.

Ne Kadar Bilirsen BİL söylediklerin
    Karşındakinin Anladığı Kadardır

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Bu Konudaki Etiketler