8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart Aksaray Üniversitesi, dört yeni fakülte açıyor

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, göreve geldiği günden beri geçen dokuz aylık süreyi değerlendirdi. 4 fakülte ve 2 yüksekokul için YÖK’e senato onayını gönderdiklerini ifade eden Rektör Acar, “Şu anda 11 bin öğrencimiz var. Yeni fakülte ve yüksekokullarla birlikte 5-6 yıl içinde öğrenci sayımız 20 binin üzerine çıkacak.” dedi.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, üniversite bünyesinde kurulması planlanan veterinerlik, mimarlık, iletişim ve ilahiyat fakültelerinin tamamının şehir merkezinde olacağını söyledi. Bu yöndeki senato kararını YÖK'e gönderdiklerini belirten Acar, yabancı diller yüksekokulu ve turizm meslek yüksekokulu için de girişimlerinin tamamlandığını kaydetti.

Bu bölümleri açarken YÖK’ün kriterlerini, şehrin yapısını, STK’ların isteklerini ve diğer üniversitelerin girişimlerini de dikkate aldıklarını belirten Prof. Dr. Acar, Kredi Yurtlar Kurumu ile görüşmeler yapıldığını ve mevcut yapılan 500 kişilik yurda ek olarak 750 kişilik ek bir yurt daha yapılacağını açıkladı. Rektör Acar, “Milletvekilimiz Ali Rıza Alaboyun ile birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonunda üniversitemize 750 kişilik yurt yapılması için söz aldık. 500 kişilik yurdumuz bitmek üzere, buna ek 750 kişilik daha yurt yapıldığında barınma sorunu da ciddi şekilde aşılmış olacak.” diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  aksaray-universitesi-dort-yeni-fakulte-aciyor-727.jpg
Görüntüleme: 496
Büyüklüğü:  19,7 KB (Kilobyte)
ID:	1742  

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    14

türkiyenin hatta dünyanın heryerinde her zaman birşeyler açılıyor.açaba ağaçörenede birşeyler açılaçak veya açıldı haberi yazılırmı bilmem.

Yeni Üye
    Yer
    .....
    Teşekkür
    5
    Aldığı Teşekkür
    0

Bir fakultenin acilmasi mükemmel olur....neden olmasin ...INSAALLAH OLUR...ilce olurken ne kadar cok sevinmistik...gururla kurdalenin kesilmesini seyretmistik...süper bir duyguydu...ALLAHIM yardim ederde o da olur.......haber cook guzel...gelismenin habercisi.......

Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    59

agacorenede inşallah iki yıllık meslek yuksek okulu açılması gündemde görüşmelerin devam ettiğini biliyoruz takıp ediyoruz.sadece bol keseden karalama yapmayıp olan biteni gelişmeleri takip ediyoruz.faruk efendi senin çalıştıgın şöför okulu dahil hükümet konagı açıldı jandarma hizmet binası açıldı anaokulu açıldı çarşı merkezi elektrık yer altına alınıp hizmete açıldı arıtma tesisi açıldı hiç gördünmü merak edip baktınmı?spor salonunun temeli atıldı oda açılacak bu sene sanayinin parası ayrıldı temeli atılacak sulama göleti ihalesi yapılacak.eee görmüyosan yada ben daha iyisini yaparım diyosan secime az kaldı.vatandaşın sandıgından çıkacak yurek varsa sende aday olursun.sonra bizi geri gecmişe götürüp suuuu su diye inletmede.yapılanları gör eksikleri eleştir.hepsini karalarsan birileride burdan sana açılanları ve açılacakları sıralar.

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    14

kim olduğunu bilmiyorum ama ağaçörende kalmadığın belli. 1.sürücü kursunu getiren ve çalışdıran benim .belediye binasında kalanda bendim okul gelecek diye çıkanda benim 2.askerlik subesi gelmesi için albaydan randevü alandabenim.gitmeyende o senin güvendiklerin 3.sana soruyorum o zaman madem biz ilçeyizde adliye için ortaköye neden gidiyoruz.4hastanemiz nerde sağlık oçağına çeviren kişi kim.belediyeye ait gelir getirecek şekilde varmı bir kuruluşun.memleket kokdu iyice.çöpü dahi tam 4 ayda alan bir belediyeden daha ne beklenir .elekdirikler hepsi direkden geliyor yer altında değil.sakın haaaa.çarşı hariç.çarşımızıda bilirsin ölç 700 metre gelmez.yalanmı.BAKIN ARKADAŞLAR BİRAZ GERÇEKCİ OLALIM VE BİRŞEY BİLMİYORSANIZDA EN AZINDAN İNTERNETE GİRİN VE YAZIN İLÇEDE OLMASI GEREKEN KURUM VE KURULUŞLAR KARŞINIZA NE ÇIKACAK.İSTEMEYEN NAMERTİR.HER FERET BENİM KADAR ÇABA GÖSTERSE İNAN BAMBAŞKA OLACAK.AMA KÖRÜ KÖRÜNR BİR İNAT.OKUL GELECEK DİYE BİZİ ÇIKARDILAR.GELSİN OKUL BURDANDA ÇIKMAYAN NAMERTİR.AMA GELENE KADAR BİZDEN ALINAN KİRA BELEDİYEYE KALMASI KÖTÜMÜYDÜ.SORARIM SANA.

Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    59

arkadasım hakıkaten ilçemiz için çok emek ve gayret sarfetmissin yanlış bilmiyosam belediye başkanı senın teyzeyin oglu.senın evin ilçenın en kenarında galıba kanalızazyonun varmı suyun akıyomu bilmiyorum yoksa yazarsan seviniriz ve bilgilenmiş oluruz.birde sen kafası çalışan bir memleketlimize benziyosun bu dönem secimlerde seni kazandırmak için çaba sarfedelım senın gibi memleket sevdalılarına ihtiyacımız var bizler ankaradan almanyadan seni destekliyoruz.eger düşün taşın varsa eşine dostuna hele heledeee akrabalarına ve ilçe halkına sor.olumlu bakarlarsa sendede kendini ve memleketimizi yönetme kabiliyetın varsa bu iş tamamdır sen kendini yokla bizlerde start verelim degilse fırat başkan üçüncü döneme tek aday olarak çıkacak niyetın varsa harekete gecmelisin eleştriyi boşver hızmet etmeye bak varmısın inşallah kendini bi yokla ve yaz bekliyoruz.selamlar

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    14

SAĞOLUN SİZ VE SİZLER GİBİ BİRÇOK ARKADAŞLARDAN BENZERİ TEKLİFLER GELİYOR.DEMEKKİ BİRŞEYLERİ ÇAĞRIŞTIRIYOR.YALNIZ İLÇEMİZDE YANLIŞ OLAN VE KÖRÜ KÖRÜNE YAPILAN BİR ŞEÇİM ŞEKLİ VAR... BUDA ŞU ŞEKİLDE OLUYOR,BU DÖNEM BİZ ALALIM TÜM GÖRGÜLÜ, VEYA ATAK,VEYA AYDIN BİR TARAFA YÜKLENİYOR.YETERKİ BİZDEN OLSUN ZİHNİYETİ...AMA BAŞA GELEN KİŞİ O İŞİ YAPARMI DÜŞÜNCESİ YOK..ÖNCE YÖNETİM KABİLİYETİ,SONRA,YARATICI,VE İNSANLARLA DİYALOK İÇİNDE OLMASI GEREK BİLMEDİĞİNİ DÜŞMANIDA OLSA SORMASI GEREK.YANINDA Kİ YOLDAŞLARI.DAİMA ARAYIŞ İÇİNDE OLMASI GEREK.BEN KENDİM 16 YILLIK EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞUM.DEVLET KAPISININ VE EL KAPISININ NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİM.ŞU ANDA SÜRÜCÜ KURSUNDA YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENİM.YAKLAŞIK 4 YILDIRDA BURDAYIM.ZAMAN NEYİ GÖSTERİR BİLEMEM AMA ŞUDA FARUK,UN ESERLERİ ARASINDA DEDİRMEYİ TABİKİ İSTERİM.ŞUDA VAR ARTIK BU MİLLETE BALIK ISMARLAMASINLAR GÜN OLUR ONLARINDA PARASI BİTER.BALIK TUTTURMAYI ÖĞRETELİM......AÇIKDIKCA HERKES KENDİ KARNINI DOYURMASINI BİLSİN.NOKDA KADAR ÇIKAR İÇİN VİRĞÜL GİBİ EĞİLMEYELİM BU DURUM AĞAÇÖRENLİYE YAKIŞMAZ.....KİMSE KİMSEYE GEBE OLMAMALI HERKES VERGİSİNİ VERİYORSA HİZMET MECBURDUR GELMEYE.......YANLIŞIM VE EKSİĞİM VARSA HATIRLATIN Kİ DÜZELTEYİM................

Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    59

kıymetli arkadaslar faruk arkadaşımız gercekten bu memlekete çok düşkun.hizmetleride seviyor yapılanlarıda anladıgım kadarıyla takdir ediyor.kendisininde bu hizmetleri yapabılecegını söylüyor gelin bu arkadaşımıza destek verelim.faruk arkadaşım sülale kabile işine kalırsa işin allaha kalmış hiç şansın yok.amaaa fırat başkan gibi sevilirsen o zaman kabıleye ihtiyac yok.fırat başkanın kabilesimi var kımsesı yok önemli olan önce allahın sonra halkın genelinin istemesı degilmi arkadaşım.sen çık var gel konu komşuya destek iste gerekırse memleket için yalvar. bide iktidar partısıne var ordan aday ol yoksa hiç açıga çıkıp üç beş oyla ortada kalma hesabı iyi yap .