3 sonuçtan 1 ile 3 arasý
    Eðitim Sevgiyle Baþlar.
    Teþekkür
    108
    Aldýðý Teþekkür
    111

Standart Baþkan Altuð: Þereflikoçhisar’da göç tersine döndü

Þereflikoçhisar Belediye Baþkaný Hakverdi Altuð, son nüfus sayýmý ile birlikte Þereflikoçhisar nüfusunun arttýðýný belirterek, ilçede göçün tersine döndüðünü söyledi.

Þereflikoçhisar Belediyesi’nin Þubat Ayý Olaðan Meclis Toplantýsý’nda konuþan Belediye Baþkaný Hakverdi Altuð, son dönemlerde ilçede yaþanan olumlu geliþmelerin takdirle karþýlandýðýný söyledi.

Türkiye Ýstatistik Kurumu (TÜÝK)’nun adrese dayalý son nüfus sayýmýna göre, Þereflikoçhisar nüfusunun uzun yýllar sonra artýþa geçmesinin ilçe açýsýndan önemli olduðuna dikkat çeken Altuð, yýllarca göç veren Þereflikoçhisar’ýn artýk göç alan ilçe olduðunu belirtti. Altuð, "Þereflikoçhisar’da göç tersine döndü. Eskiden ilçeye gelen misafirler konaklamak için çevre il veya ilçelere giderlerdi. Bu da ilçedeki geliþmeleri gösteriyor." dedi.

Ýlçede nüfusun artmasýnda yatýrýmlarýn önemli rol oynadýðýný sözlerine ekleyen Altuð, son bir yýl içerisinde açýlan tuz fabrikalarý, öðrenci yurtlarý, meslek yüksek okulu ve tekstil atölyelerini örnek gösterdi. Altuð, "Son yýllarda ilçede önemli yatýrým alanlarý açýldý. Yatýrýmlara devam edilecek. Nüfusun her geçen gün daha da artacaðýný ümit ediyoruz." diye konuþtu.

Cihan Haber Ajansý
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için týklayýn.

Resmin ismi:  baskan-altug-sereflikochisarda-goc-tersine-dondu-fot.jpg
Görüntüleme: 246
Büyüklüðü:  16,8 KB (Kilobyte)
ID:	1741  

2. Facebook Adýnla Yorum Yap

Yeni Üye
    Yer
    Türkiye
    Teþekkür
    1
    Aldýðý Teþekkür
    7

Türkiye'mizin baþ kenti olan Ankara'nýn ilçesi Þ.koçhisar'a bu denli geri dönüþ olmasýnýn nedenleri arasýna Koçhisar'daki kalkýnmanýn payýnýn olduðuna pek inanmýyorum. Koçhisar'da kalkýnma olduðunada pek inanmýyorum. Sadece tarihin ruhuna uygun bir forma getirildiði kanaatindeyim . Baþkentin ilçesi olan koçhisar baþkente yakýþýr bir durumda olmadýðý aþikar sanai bölegesi olmasýna raðmen ve bu denli zengin çýkarmýþ hatta bir bakan çýkarmasýna raðmen durumu ortadadýr. Açýkcasý ilçemiz Aðaçören hakkýnda kalkýnma adýna yapýlan yada yazýlan fikir ve görüþlerede kesinlikle katýlýyorum. Yalnýz koskoca baþkentin ilçesi Þereflikoçhisar'ýn durumu buyken. Aðaçören'e gereken önemi ve deðeri biz sadece manevi yönden milli duygularýmýzla vermekten ötesine götüremeyiz gibi. Ki devlet iradesinede çok görmüyorum bu unutulmuþluðu . Çünkü en büyük neden halk olarak aynada kendimize bakmamamýz. Sanmýyorum ileriye dönük düþünen vizyona sahip insanlarýmýz, parmakla sayýlýr derecede az. Kimse gelmiþ geçmiþ ilçe yönetiminde bulunmuþ insanlara kabahat bulmasýn. Tek suçlu var oda halk. Ýlçe yönetiminde emeði geçen insanlarýnda bu durumdan faydalanýp günah çýkarmasýnýnda manasý yok. Eðer devlet iradesinden beklenen birþey varsa yada yönetimden . Önce Þ.koçhisar'ý gezin Fakat boþ gözlerle deðil Baþkentin ilçesi olarak görüp deðerlendirmelerinizi öyle yapýn .Sonra Aðaçören'e bakýn ve ilçe geceðine dair beklentilerinizi sýralayýn kaç madde çýkaracaksýnýz merakla bekliyorum...Bence Aðaçören þu haliyle bile Koçhisar'dan daha fazla gelecek vaadediyor ...(Koçhisar'ýn Baþkent ilçesi olduðu ön görülürse)

Yeni Üye
    Teþekkür
    0
    Aldýðý Teþekkür
    6

Gerçeten Þereflikoöhisar acýnacak durumda'da ya Aðaçören Aðaðlanacak durumda.Ne olur artýk kendimize gelelim diyeceðimde oda zor iþimizi Yaradana kaldý...