3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart Başkan Altuğ: Şereflikoçhisar’da göç tersine döndü

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, son nüfus sayımı ile birlikte Şereflikoçhisar nüfusunun arttığını belirterek, ilçede göçün tersine döndüğünü söyledi.

Şereflikoçhisar Belediyesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, son dönemlerde ilçede yaşanan olumlu gelişmelerin takdirle karşılandığını söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun adrese dayalı son nüfus sayımına göre, Şereflikoçhisar nüfusunun uzun yıllar sonra artışa geçmesinin ilçe açısından önemli olduğuna dikkat çeken Altuğ, yıllarca göç veren Şereflikoçhisar’ın artık göç alan ilçe olduğunu belirtti. Altuğ, "Şereflikoçhisar’da göç tersine döndü. Eskiden ilçeye gelen misafirler konaklamak için çevre il veya ilçelere giderlerdi. Bu da ilçedeki gelişmeleri gösteriyor." dedi.

İlçede nüfusun artmasında yatırımların önemli rol oynadığını sözlerine ekleyen Altuğ, son bir yıl içerisinde açılan tuz fabrikaları, öğrenci yurtları, meslek yüksek okulu ve tekstil atölyelerini örnek gösterdi. Altuğ, "Son yıllarda ilçede önemli yatırım alanları açıldı. Yatırımlara devam edilecek. Nüfusun her geçen gün daha da artacağını ümit ediyoruz." diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  baskan-altug-sereflikochisarda-goc-tersine-dondu-fot.jpg
Görüntüleme: 246
Büyüklüğü:  16,8 KB (Kilobyte)
ID:	1741  

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Yeni Üye
    Yer
    Türkiye
    Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    7

Türkiye'mizin baş kenti olan Ankara'nın ilçesi Ş.koçhisar'a bu denli geri dönüş olmasının nedenleri arasına Koçhisar'daki kalkınmanın payının olduğuna pek inanmıyorum. Koçhisar'da kalkınma olduğunada pek inanmıyorum. Sadece tarihin ruhuna uygun bir forma getirildiği kanaatindeyim . Başkentin ilçesi olan koçhisar başkente yakışır bir durumda olmadığı aşikar sanai bölegesi olmasına rağmen ve bu denli zengin çıkarmış hatta bir bakan çıkarmasına rağmen durumu ortadadır. Açıkcası ilçemiz Ağaçören hakkında kalkınma adına yapılan yada yazılan fikir ve görüşlerede kesinlikle katılıyorum. Yalnız koskoca başkentin ilçesi Şereflikoçhisar'ın durumu buyken. Ağaçören'e gereken önemi ve değeri biz sadece manevi yönden milli duygularımızla vermekten ötesine götüremeyiz gibi. Ki devlet iradesinede çok görmüyorum bu unutulmuşluğu . Çünkü en büyük neden halk olarak aynada kendimize bakmamamız. Sanmıyorum ileriye dönük düşünen vizyona sahip insanlarımız, parmakla sayılır derecede az. Kimse gelmiş geçmiş ilçe yönetiminde bulunmuş insanlara kabahat bulmasın. Tek suçlu var oda halk. İlçe yönetiminde emeği geçen insanlarında bu durumdan faydalanıp günah çıkarmasınında manası yok. Eğer devlet iradesinden beklenen birşey varsa yada yönetimden . Önce Ş.koçhisar'ı gezin Fakat boş gözlerle değil Başkentin ilçesi olarak görüp değerlendirmelerinizi öyle yapın .Sonra Ağaçören'e bakın ve ilçe geceğine dair beklentilerinizi sıralayın kaç madde çıkaracaksınız merakla bekliyorum...Bence Ağaçören şu haliyle bile Koçhisar'dan daha fazla gelecek vaadediyor ...(Koçhisar'ın Başkent ilçesi olduğu ön görülürse)

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    6

Gerçeten Şereflikoöhisar acınacak durumda'da ya Ağaçören Ağağlanacak durumda.Ne olur artık kendimize gelelim diyeceğimde oda zor işimizi Yaradana kaldı...