1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Threaded View

Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart Evi çöken kadın ve çocuklarına sahip çıkıldı

Aksaray’da bir kadın ve iki çocuğunun yaşadığı evin çatısı çöktü. Aksaray Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, kış gününde ortada kalan kadın ve çocuklarına sahip çıktı.

Sibel Yıldız, Aksaray’da iki çocuğu ile birlikte hayat mücadelesi veriyor. Yıldız ve çocuklarının kaldığı evinin çatı bilinmeyen bir sebeple çöktü. Olay sırasında çocuklarını okula göndermeye hazırlandığını ifade eden Sibel Yıldız, "Deprem oluyor sandım.” dedi. Yıldız, olayı şu şekilde anlattı: "Sabah kahvaltı yaptık. Okula göndermek için çocukların üstlerini giydirdim. Bir anda ev üstümüze indi. Çatır çatır indi. Ben deprem oluyor zannettim. Hemen çocukları aldım dışarıya çıktım. Ondan sonra muhtarı aradım çocukları okula gönderdim. Muhtar da geldi, Allah razı olsun yardımcı oldu.”

Bahçeli Mahallesi Muhtarı Ali Gül, şunları söyledi: “Bu kardeşimizin evi çöktü. Çocuklarını alıp dışarı kaçmasa belki ölecekti. Belediyeye haber verdik gelip yardımcı oldular. İtfaiye ve polis ekipleri de yardımımıza koştular.”
    Evinin çökmesi sonucu kış günü ortada kalan Sibel Yıldız, çocukları Sinem (9) ve Berkant (7) ile birlikte bir süre misafir edilmek üzere Aksaray Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Kadının ev eşyaları ise evinden alınarak emanete konuldu.

Cihan Haber Ajansı
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  evi-coken-kadin-ve-cocuklarina-sahip-cikildi-9hh.jpg
Görüntüleme: 128
Büyüklüğü:  20,6 KB (Kilobyte)
ID:	1729  

2. Facebook Adınla Yorum Yap