2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart Aksaray'da 2011 Böyle Geçti

1.Uluslararası Somuncu Baba ve Kültürel çevresi sempozyumu düzenlendi. 2011 yılında Aksaray, 3 şehidini uğurladı. Irak'ın Kerkük şehrinde Aksaraylı işçiler kaçırıldı

Aksaray'da 2011 yılının önemli olaylarının kronolojisi şöyle:

-Ocak-Şubat-Mart-Nisan-

19 Ocak: Güzelyurt İlçesine bağlı Ihlara Beldesinde baba ile iki kızı ölü bulundu.

21 Ocak: Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından yürütülen Türkiye Grameen Mikrokredi Projesi kapsamında Aksaray Şubesi'nin açılışı yapıldı.

25 Ocak: Güzelyurt ilçesine bağlı Ihlara Beldesinde baba ile iki kızının öldürülmesi olayıyla ilgili yakalanan kişi yer gösterme sırasında 80-100 metre derinliğindeki Ihlara Vadisi'ne atlayarak intihar etti.

2 Şubat: Meme kanseri nedeniyle göğsünden birini kaybeden iki kadına, plastik cerrahı uzmanları tarafından kendi karın ve göbek yağlarından göğüs yapıldı.

17 Şubat: Irak'ın Kerkük şehrinde Aksaraylı işçiler kaçırıldı.

30 Mart: Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Mercedes-Benz Türk'ün Aksaray ve İstanbul Hoşdere'deki fabrikalarına 2-3 yıl içerisinde 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

27 Nisan: Irak'ın Kerkük şehrinde kaçırılan Aksaraylı işçiler serbest bırakıldı. İşçiler Aksaray'daki ailelerine kavuştu.

29 Nisan: Aksaray yaralanma sonucu beyin ölümü gerçekleştirilen bir kişiden ilk defa Aksaray Devlet Hastanesinde organları alınarak organ bekleyen kişilere gönderildi.

-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-

18 Mayıs: Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Acar atandı.

26 Mayıs: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'a geldi. Valiliği ziyaret eden Başbakan Erdoğan, yanına çağırdığı simitçi çocuğun simitlerinin tamamını satın aldı.

14 Haziran: Aksaray Milletvekilleri İl seçim Kurulundan milletvekili mazbatalarını aldı.

7 Temmuz: Mercedes Benz Aksaray Fabrikası Aksaray da kuruluşunun 25. Yılını kutladı. Sadece Aksaray Fabrikasında üretimi yapılan çekici kamyonlarını tanıttı.

18 Temmuz: Uluslararası Güzelyurt festivali Yunanistan'dan gelen eski Gelverililerin (Güzelyurt) torunlarının katılımıyla yapıldı.

22 Temmuz: Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Azmi Milli Un Fabrikasının Bilim ve Sanayi Müzesine dönüştürülmesi için proje hazırlıklarının başladığını bildirdi.

14 Ağustos: Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesinde polis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Yavuz Bayal, törenle Aksaray Şehitliği'ne defnedildi.

23 Ağustos: Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği ile düzenlenen 'Uluslararası Somuncu Baba ve Kültür Çevresi' konulu sempozyum düzenlendi.

25 Ağustos: Tuz Gölü'ndeki kuraklığa dikkat çekmek ve yeni açılacak tuzlaların tuz gölünü yok edeceğini savunan motosikletli grup Tuz Gölü'nde protesto gösterisi yaptı.

27 Ağustos: Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Aksaray'ın Dikmen Köyü'ne yaptırılan 'Oğuzata' İlköğretim okulu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıldı.

-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık-

1 Eylül: Aksaray'da yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 38 kişi yaralandı.

1 Eylül: Şırnak'ın Uludere ilçesinde nöbet tuttuğu sırada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Ecevit Altan düzenlenen törenle toprağa verildi.

1 Eylül: Aksaray'da düzenlenen Uluslararası Görme Engelliler B1 Futsal Avrupa Şampiyonasında Fransa şampiyon oldu.

2 Eylül: Aksaray'da Afgan uyruklu baba ile oğlu kaldıkları evde öldürülmüş olarak bulundu.

12 Eylül: Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Aksaray Üniversitesi'nin 2011-2012 Eğitim ve Öğretim dönemi açılışına katıldı.

15 Eylül: Aksaray'da yağmurun ardından bulunan 8 kilogram ağırlığındaki dev mantar görenleri şaşırttı.

20 Eylül: Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Yavuz Çoban düzenlenen törenle toprağa verildi.

15 Ekim: Aksaray'da öğretmen servisinin devrilmesi sonucu 10 öğretmen yaralandı.

21 Ekim: Van depremi sonrasında Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bir firma 200 konteyner ev yaparak Van'a gönderdi.

12 Aralık: Aksaray'da 113 çiftin maaş alabilmek için anlaşmalı olarak boşanmalarına rağmen, birlikte yaşadıkları belirlenirken, bu kişilerin maaşları iptal edildi.
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  26aebee2-c4d4-4f19-8a78-2762677a5409-444x333.jpg
Görüntüleme: 156
Büyüklüğü:  16,0 KB (Kilobyte)
ID:	1715  

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    111
    Aldığı Teşekkür
    155

anadolunun sirin bir kasabasi evliyalar diyari güzel yurdum benim.
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.