Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    6

Standart Agacören ile Serejlikochisar Eski yol Su Altında Kalınca Ulaşımda Zorluk Yaşanıyor

Peçenek Barajında su tutulmaya başlanmasının ardından ulaşımda devredışı kalan Şereflikoçhisar ile Ağaçören arasındaki yolun...
    Peçenek Barajında su tutulmaya başlanmasının ardından ulaşımda devredışı kalan Şereflikoçhisar ile Ağaçören arasındaki yolun Yeşilyurt'a kadar olan bölümünde ulaşımın yapılamaması, alternatif yol ihtiyacını belirgin şekilde ortaya çıkarırken bu amaçla yararlanılan mevcut yollar ihtiyaca cevap verecek düzeyde bulunmuyor.
    İlçemizde başta Devekovan olmak üzere çevresindeki köylere ve Ağaçören'e ulaşımda genellikle Karandere güzergahı kullanılıyor, bir başka güzergah ise Fadıllı, Kadıobası ve Çayırönü üzerinden geçiyor. Üçüncü bir alternatif olarakta Şereflikoçhisar Çalören ve Aliuşağı güzergahı kullanılıyor.

Alternatiflerin çokluğuna rağmen anılan yollarda alt yapının yetersiz oluşu, yol güzergahlarında yer yer çökmelere bağlı çukurlar oluşması, sürücülere zor anlar yaşatırken, araçlarında sık sık tamirata ihtiyaç duymasına yol açıyor.

Çevre ilçe, belde ve köy sakinleri ve araç sahipleri ise hiç değilse mevcut güzergahlardan birinde kış mevsimi gelmeden gerekli alt yapının güçlendirilmesini ve asfaltlanmasını istiyor.

30 Haziran 2011 haber cengel gazetesi avrupa temsilcisi: özlem
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  BARAJ.jpg
Görüntüleme: 219
Büyüklüğü:  20,3 KB (Kilobyte)
ID:	1500  
    Konu Öcalan YÜCEL tarafından (14.07.2011 Saat 03:00 ) değiştirilmiştir.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Yeni Üye
    Teşekkür
    58
    Aldığı Teşekkür
    16

iyi kötü bi yolumuz vardı daha iyi hizmet icin yolu uzattılar

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

BİZİM BİR YOLUMUZ VAR...ÇALIŞMAK HATTA DAHA ÇOK ÇALIŞMAK YOLDAN GELECEK ŞEYLERİ ÜMİTLERİ İNSANLARI ÇIKARLARI RANTLARI GÖZLEMEMEK EĞER GÖZLERSEK GÖZLEDİĞİMİZLE KALIRIZ ARTIK O YOLDAN GELMİYOR İÇTEN FIŞKIRIYOR

Yeni Üye
    Yer
    Almanya -Limburg
    Teşekkür
    0
    Teşekkür almış : 1

ALI Babacana bir selam yollayin o halleder

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    2

sayın hemşerilerim sizin bilmediğiniz bir şeyde şu özal zamanın da koçhisarlılar çumhurbaşkanın yolunu kesmişti o gün ben de ordan geçiyordum seksenli yıllardı birde belediye yol kesme işine hoparlorden teşekkür etmişti. bende allaha bırakmıştım. şimdide bizim yolumuzu kestiler.koçhisar yönetimi alışkın yol kesmeye. şimdi DİKKAT allah bir yol kapanırsa daha iyisini açar. ve öyle oldu.az dayanın müjde yeni haritaya bakın yol HEMDE urfaya kadar istanbul ankra urfaya kadar hemde otoban arkadaşlar.ağaçörenin dibinden geçiyor.yani yolumuzu başbakan zaten açıkladı.şükürler olsun duymayan duysun.şimdi şoçhisardan sadece aksaray merkez yolcusu geçecek.herkes kendine yapar.AĞAÇÖREN arazilerinin içinden geçecek yolun çoğu bitti zaten hayırlı olsun.

Yeni Üye
    Yer
    Almanya -Limburg
    Teşekkür
    0

Sayin Haliliprahim kardesim bu senin dedigin autoban nereden gelecekte Agacörenin dibinden gecek sunu dogru düzgün tarif edermisin ben senin tarifinden hic bir sey anlamis degilim,pek iyi bekleyelim de görelim insallah senin dedigin gibidir.

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    2

edirne istanbul ankara zaten yapıldı gölbaşı çevre yolundan ağaçören üzerinden ortaköy yakınından niğde yakınından adana dan urfaya atatürk barajına kadar. Başbakan urfa mitinginde zaten hız vereceğiz demişti.arkadaşlar bu yol mesut yılmaz zamanında dünya bankasından destekli idi zaten yarım kalmıştı.Açıkçası ağaçören ile kütüklü köyünün arasında atatürk barajından gelen iki elektrik diregi arası outoban yeni haritaların bağzılarında görülüyor.

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

YANILIYORSAM DÜZELTİN..ŞENER ŞEN'İN BİR FİLMİYDİ (SELAMSIZ BANDOSU)CUMHURBAŞKANI TREN YOLUNDAN GEÇECEK DİYE HALK HELAK OLMUŞTU.VE SONUNDA CUMHURBAŞKANI SADECE ŞAPKA SALLAYIP YOLUNA DEVAM ETMİŞTİ.............

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    2

ben bu bilgiyi alay etmek için değil burda arsası tarlası olanlar da uyanıklara dikkat etsin diye verdim.

Yeni Üye
    Yer
    Almanya -Limburg
    Teşekkür
    0

Halilibrahim kardes inan vallahi bu autoban yolunun nerelerden gecipte agacörene ugrayacagini hala anlamis degilim gölbasi cevre yolu benim bildigim kadariyla - Bala-köprüköy -karakaya- kaman-Kirsehir-kesikköprü -ortaköy -Asaray üzerinden gidiyor herhalde.sen biliyorsan nereden gecdigini izah ette millet bilsin gölbasindan cevre yolu hangi köylere hangi kasabalara ugruyor ben haritada bulamadim bir zahmet izah et nerelerden gectigini vatandas ta bilsin ben daha öncede böyle bir laf duymustum simdiye kadar asli cikmadi

Sayfa 1/2 12 SonSon