5 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  24.11.2009
  Yaş
  58
  Mesajlar
  14
  Teşekkür
  212
  Aldığı Teşekkür
  39

  Standart Sevgili Ağaşören’li hemşehrilerim, (Abdullah Inaltekin`in özel aciklamasi )


  Sevgili Ağaşören’li hemşehrilerim,

  12 Haziran seçimleri memlekete ve millete hayırlı olsun.
  Seçim sonuçlarına baktığımda Ağaçören için detaylı bir analizi gerekli gördüm:
  Seçim çalışması süresi içinde katıldığım ortamlarda ve radyo proğramlarında bana yöneltilen hangi sonuç sizi hayal kırıklığına uğratır sorusuna karşılık Ağaçören’den oy çıkmaz ise hayal kırıklığına uğrarım demiştim. Nitekim öyle oldu. Aksaray bölgesinde bir adayın bağımsız yada partiden seçimi kazanabilmesi için yaklaşık 40 bin oy alması gerekiyor. Ağaçören’in toplam seçmen sayısı 7 bin yani Ağaçören’in tüm oylarını da almış olsam bile bana gereken toplam oyun ancak 6 da biri ediyor o halde niye bu kadar önemsiyorum?

  Taş yerinde ağırdır. Bir ülke ancak ortaya koyduğu kendi içindeki dinamiklerle kalkınabilir. Hiç bir zaman dışardan alınan güçler refah sağlamaz. Bugün Gaziantep, Kayseri, Çorlu, Çorum, Trabzon, Konya gibi şehirlerin gelişmesine baktığımızda gücünü dışarıya göndermemiş risk alarak kendi toprağında tutmuş ve artık çevre illere de kaynak üreten şehirler haline gelmişlerdir.
  Ağaçören’den çıkan adayın isminin Abdullah olmuş Ali olmuş Osman olmuş Ayşe olmuş Zeliha olmuş önemli değildir. Ağaçören’den çıkması Ağaçören’in çıkarmış olması önemlidir.

  Şimdi seçim sonucuna baktığımızda şu gerçek açığa çıkıyor. Ağaçören 1989 yılında ilçe oldu yani 22 yıl önce. Ben 44 yaşındayım. Çocukluğumda Panlı pazarı diye Ağaçörende kurulan pazara çevre köylerden köylüler alışverişe gelirlerdi. 35 yıl geçti Ağaçören halen çevre köylerden gelen köylülerin alışveriş yaptığı bir ilçe olmaktan öte gidemedi. 22 yıl içinde Ağaçören bırakın gelişmeyi nüfus azlığı nedeniyle ilçe statüsü iptal edilecek ilçeler arasında yer aldı. Şimdi şu soruları soralım:

  1) Ş.Koçhisar, Evren, sarıyahşi, Ağaçören 22 yılda ne kadar ilerledi? 1990 yıllarında küçük küçük turizm çabaları veren Evren ve Sarıyahşi bile bugün hangi durumda? Bu ilçelerin tanıtımı için bölge milletvekilleri parti toıplantılarının, bakanlar kurulu, TV proğram çekimi, dizi çekimini sağlayarak tanıtımına katkı sağlayamazlarmıydı? Her yıl Basbakan milletvekilleri Kızılcahama’a kapanmıyormu? Özal Antalya Belek beldesini bu şekil turizme kazandırmadı mı?

  2) 1990 yılına kadar bu yerler ilçe statüsü aldı, Ş.Koçhisar 3 milletvekine sahip oldu. Benimde çabalarımla Ş.koçhisar’a Meslek Yüksek Okulu açıldı, Kayacık Tuz İşletmesi kapasitesi artırıldı. Deprem ve kriz dönemlerinde bir destek alamadı. 2002 yılından itibaren bugüne kadar hem yerel seçimlerde hem genel seçimlerde bu yerlerden iktidar partisine rekor oylar çıktı. 10 yılda hangi ilçeye bir iş alanı oluşturuldu. Sulama göletinin (baraj) dışında bölgede elle tutulur hangi yatırım oldu? Bugün bu ilçelerden çıkmış iyi eğitim almış kişiler ülkenin her kademesinde yönetici olmuşlar hükümet bunların ne kadarını toplayıp bölge milletvekilleri ile bir girişim yaptı? Aksaray ve Ankara 1. seçim bölgesindeki milletvekilleri 10 yılda bölgenize ne kadar geldi hengi sorunun yanında oldu? Eğer ben yanılıyorsam Ağaçören ve Sarıyahşi de hizmet almak için Kırşehir’e bağlanmamız mı gerekiyor sitemi niye yaptı?

  3) Seçim projemizde ‘Bölge üretim merkezleri’ adı altında bu bölgelerde küçük iretim çiftlikleri ve açık ticaret borsası pazarlarının kurulmasını öngörmüştük. Ağaçören’in Ortaköy’de kurulan pazarlarında sebze meyve dışardan gelmektedir. Çevre köyler sebze ve meyve yetiştirmekten, hayvancılık yapmaktan, süt peynir üretmekten acizmidir? Yoksa imlanmı verilmemektedir? Aksaray Koçaş Üretme Çiftliği zamanında bölgeye nasıl katkı vermişse bu merkezlerde aynı katkıyı sağlayacak hem üretim hem yeni iş imkanları doğmuş olacaktı. Türkiye kurbanlık etini dışardan alacak kadar utanılacak bir durum içine girmedi mi? Bugün Avrupa da 1 Kg et 4 EUR iken Türkiye de 10 EUR, 1 litre benzin bizden daha uzağa taşınan Avrupa’da 1 Eur iken burnumuzun dibinde alınan benzin 2 EUR değilmidir?. Bunlar ayıp değilmidir? Bu iktidar herşeye kaynak buluyor ancak yeni iş alanlarına, üretim merkezlerine mi kaynak bulunmuyor? Ülkenin ürettiği hizmet başka bir şey bölgenin aldığı hizmet başka. İstanbul’un yolları altın olmuş ama Ağaçören’de yol yok bu gelişmekmidir? Dubai bu şekildedir..Şehrin bir vitrin kısmı var birde fakir..Ve fakirlik, gelişmemişlik daha fazla. O ülkenin sisteminde ha bire kendi şeyhlerini zengin edilmektedir. Şimdi iyi düşünün sevgili Ağaçörenli’ler sizin çocuklarınız başka illerde okuyacak başka şehirlerde iş bulacak (bulabilirse) başka şehirlerde hayat mücadelesi verecek (başka ülkede olabilir) ve başka yerlerde ölecek. Sizler sürekli bu kaderi yaşarken bir başka yerleri de günden güne biyüyecek orda yaşayan insanların malları mülkleri değerlenecek zenginleşecekler onların çocukları sizleri ve sizin çocuklarınızı yönetecekler. Ve bu kader de böyle sürüp gidecek. Maalesef kendi dinamiklerini hayata geçirmeyen çevrelerin kaderleri hep böyle olmuş böyle sürüp gitmiştir. Ağaçörene bir hizmeti lütuf gören, hemen kaynak sorunu mazeretine yatan iktidar ve milletvekilleri Türkiye’ye gösteri sergileyeceği zaman bir anda kaynak bollaşıyor. Ankara’ya hayvanat bahçesi yapımına kaynak var, Avrupa ülkelerinin hiç birinde olmayan devasa parti binaları yapımına kaynak var, Ankara Milli kütühane önünde Melih Gökçeğin yapım inadı ile 2 milyon euronun çöpe atıldığı ucube gibi 6 yıldır boş duran ‘Gökkuşağı projesi’ ne kaynak var. Yüksek bakanlık binalarına, villalara, Belediyelerin klup satın alamalarına daha yüzlerce saçma sapan işlere kaynak var yeni iş alanlarının oluşturulmasına kaynak yok..

  4) 10 yıldır İktidar partisine oy veriyorsunuz tanımadığınız bölge milletvekilleri çıkarıyorsunuz. 10 yılda yukarıda saydığım ilçeler için 1 tane yeni iş alanı oluşturullmuş tesis gösterin. Ben size bir iki örnek göstereyim: Aksaray’a Özal döneminde 3 bin kişinin çalıştığı Otomarsan, Kırşehir’e 2 bin kişinin çalıştığı Petlas ve Şeker fabrikası açıldı. Bu hükümet zamanında bu bölgelere 500 kişinin çalıştığı açılmış bir tesis gösterin. Partizanca memur alımından başka hangi istihdam alanı oluşturuldu? Bu ülkede bir sorun olduğu zaman vatandaş cebındeki sofrasındakini paylaşır. Her siyasetcinin ağzında sakız olmuş ‘benim milletim’ dedikleri bu millet için hangi parti devletten aldığı yüksek miktarlarda yardımların bir kısmını partinin adını da kullanarak bir hizmet alanı için harcamıştır? Ben ülkenin hiç bir yerinde CHP üretim merkezi, AKP iş merkezi, MHP araştırma merkezi gibi bir yer görmedim. Ama devletin imkanları zerresine kadar kendi şatavatları için kullanılır. Hatta bu yetmez birde yolsuzluk yapılır.
  sevgili hemşehrilerim Ankara’yı bir kaç saat gezmeniz bir taraftan iş bulunca çıldırasıya sevinen aileleri, iş için yerinden yurdundan göç eden insanları bir tarftan da devasa gökdelenleri, devletin yüksek yüksek binalarını, devasa alışveriş merkezlerine bakmanız yeterli. Türkiyenin gösterişe ihtiyacı yok, Türkiyenin efsaneye ihtiyacı yok. Türkiye’nin üretime ihtiyacı var. Göllü köyümün nerdeyse ekilmiş alanı dikili agacı yok, iç anadolu çoraklıktan kuraklıktan kurtulamamış, kurulan pazarlarda bir avuç insana satış yapmaya çalışan esnaf ve böyle tüketilen bir hayat ortada iken Ankara’daki gökdelenin bana bir faydası yok. Ama ya % 70 oranında oy veren sizlere yada bBir anda gökdelen dikecek kadar çabucak zenginleşen insanlara çok faydası var.


  5) Konu şahsımın seçim konusu değildir. Yukarıdada belirttim gerek Ağaçören’in oy kapasitesi gerekse bagımsız olarak seçime katılmam sonucu bilinen bır durumdur. Ancak 6976 oydan Ağaçöreni kendi toprağı görmüş, buralar için kendi gücünde hizmet sunma çabası ile desteğinize talip olmuş şahsıma 8 oy verilmiştir. Yani Ağaşören’in % 99.9 ı yukarıdaki düşüncelerimi ve beni red etmiştir. Muhtemelen kendi bağrından çıkacak pek çok adayları da bu şekil red edecektir. Bir siyasetçi için ülkenin her yeri seçim çevresidir. Son seçimde de gördüğünüz gibi farklı seçim çevrelerinden daha yüksek oylarda alınmaktadır. Ş. Koçhisar kökenli olan Murat Bozlak Parti genel başkanlığı da yapmış olmasına rağmen Ş.Koçhisar ve o seçim çevresinden yıllardır destek alamadı. Aynı şekilde Eren Edemen, Emrullah Eren de.. 12 Haziran seçimin de Murat Bozlak Adana’dan bağımsız Milletvekili seçildi, Muhtemelen Ş.Koçhisar halkı ‘hemşehrimiz’ diye şimdi sahiplenmeye çalışacaktır. Artık Murat Bozlak ne düsünür onu bilemem. Bu tutumlar doğru değildir. Kendi içindekini yıkmak, başkalarından umutlanmak, başkalarını yüceltmek örnek almak milletce eskiden süregelen yanlış bir tutumdur. Hizmet alınan hangi parti olursa olsun desteklemek herşeyden önce vefadır ama vitrine aldanıp efsane üretmenin de bir anlamı yoktur.

  Begenmediğimiz darbe döneminde bile 1983 yılında TRT de seçime katılacak parti liderleri ekranda tartışmıştır, Özal’ın damadı ve çocuklarıı basında yerden yere vurulmuştur, Çillerin tüm mal varlığı Mesut Yılmaz’ın kardeşi duvardan duvara vurulmuştur. Bu dönemlerde de liderler yinede ekranda tartışmıştır. Mecliste yüce divan mekanizması Anavatan’ın ilk döneminde bile hemen çalıştırılmış bakan ismail Özdağlar mahkum edilmiş sonra enerji bakanı, Meclis başkanı yüce divanda yargılanmış mahkum edilmiştir.. Ne hikmetse 10 yıllık Ak parti döneminde hiç bir milletvekili ve bakan hata yapmamış yargılanmaıştır. Refah dönemindeö yerel ve genel seçimlerde Tv proğramlarından inmeyen bizlere fırsat verilmiyor şikayetini yapan Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü bir varlık haline getirilerek eleştirlmez, tartışılmaz, soruşturulmaz bir konuma getirilmiştir.Halbuki cocukları için işadamından para isteyen başbakanı, yargılanan Melih Gökçek ‘in kanunu kendi için değiştirme , enerji bakanından devletin kendi borçlarını örtme isteğinin telefon konuşmalarınıi internet ortamında bulmak, başbakan’ın çocukların askerlik hizmetinden tutunda Başbakandan bakanların çocuklarına 20 li yaşlarda iş kurarak zengin oduklarını görmek mümkündür. Başbakan 10 yıldır hiç bir siyasi liderle halkın huzurana çıkmamıştır. Makamsa öncekilerde başbakandı, kişiyse öncekilerde bu memleketin insanlarıydı. Soruşturulan Ergenokon operesyonu bile siyasilere gelince durmuştur. 10 yıl içinde hiç bir milletvekili yargılanmamıştır. Demek ki şu andaki iktidar mükemmel, öncekiler halka hesap vererek çok yanlış yaptılarki EFSANE olamadılar..

  Halkımız istediği düsünceyi bağrına basar istediği partiyi efsane yapar saygı duyarım. Bu ayrı bir durum ama Ağaçören halkı bir doğu ve güney doğu anadolu bölgesindeki seçmenler kadar adayına sahip çıkmamaktadır. O bölgeler 15 yılda siyaset bile yapamaz iken adım adım ilerleyerek TBMM de önemli bir güç haline gelmişlerdir. Her zaman her dönemde birlik kazanmaktadır. Ağaçören yaptığı tercihlerle 22 yılını kaybetmiştir muhtemelen 2023 e kadar da kaybedecektir.Benim görevim sizlere karşı sorumluluğum seçim öncesinde de seçim sonrasında da çevreme doğruları anlatmaktır.

  Herkese en içten sevgi, saygı ve selamlarımı iletirim.


  Abdullah İnaltekin
  15 Haziran 2011
  Ekli Resimler Ekli Resimler  
  Haysiyet ve Şeref nedir ? İçi ve dısı aynı olan HAYSİYETLİ ve ŞEREFLİDİR. İnsan OLMAK nedir? YAPAYALNIZ kimselerin yanında olmadığı zaman YANINDA birileri varmıs gibi DAVRANMASINI bilmektir INSAN olmak!


 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 3. #2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Yaş
  54
  Mesajlar
  3
  Teşekkür
  15
  Aldığı Teşekkür
  5

  Standart

  Evet malisef durum anlattiginiz gibi.Hele hele en aci darbeyi agacören yedi adliyesi gitti askerlik subesi, köy hizmetleri gitti buna ragmen en yüksek oyuda Agacörenden aldi fazla söze gerek yok.


 4. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  10.12.2010
  Mesajlar
  1
  Teşekkür
  1
  Teşekkür almış : 1

  Standart

  lk önce bu kadar stekl ve mükebbel br anlatımınız içn tşk ağaçören halkı olarak bzdek kusur sadece brlk ve beraberlk yoksunlugu dedigniz gibi bir dogu halkı kadar bir birimize baglı degiliz sorun bu bir amaç için halkça savaşmıyoruz veya mücadele etmiyoruz bunun için her halde bir agaçören halkı olarak dogu daki insanlar kadar inaçlı ve bilinçli degiliz her halde (inançlı derken burda dini bakımdan degil ) ama mutlak yeni gelen nesil bunları yenecek ..


 5. #4
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  27.06.2010
  Yaş
  39
  Mesajlar
  27
  Teşekkür
  31
  Aldığı Teşekkür
  30

  Standart

  kabullenmek gerek egriye egri dogruya dogru demek lasim..dogru söylemis ..kendisi icin degil 10 senedir bi verim alamadık ..

 6. #5
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  24.01.2010
  Yaş
  40
  Mesajlar
  6
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  4

  Standart

  www.aksaraymedya.com adlı yerel sitemize şirin ilçemiz agaçörenden tesilci arıyoruz bize yardımcı olacak arkadaşlar ulaşmak istiyoruz ilgilenen arkadaşlar

  aksaraymedya@hotmail.com adresinden ulaşabilirler

 

 

Benzer Konular

 1. BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI AÇIKLAMASI...
  By ağaçören1 in forum İlçemizden Haberler
  Yorum: 1
  Son Mesaj: 17.04.2013, 22:52
 2. Yorum: 2
  Son Mesaj: 16.05.2011, 13:30
 3. Yorum: 0
  Son Mesaj: 29.12.2010, 19:15
 4. Istiklal Marşi`nin Açiklamasi
  By emrah görgülü in forum Şiir Köşesi
  Yorum: 6
  Son Mesaj: 23.12.2009, 13:25

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •