1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Threaded View

Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart Kerkük'te Kaçırılan İşçilerin Aksaray'daki Evinde Tedirgin Bekleyiş

Irak'ın Kerkük Şehrinde Silah Zoruyla Kaçırılan 3 Türk İşçinin Aksaraylı Ali Kulaksız (31), Bahtiyar Kılıç (38) ve Muttalip Kütük (20) Olduğu Öğrenildi.

IRAK'ın Kerkük şehrinde silah zoruyla kaçırılan 3 Türk işçinin Aksaraylı Ali Kulaksız (31), Bahtiyar Kılıç (38) ve Muttalip Kütük (20) olduğu öğrenildi. Kaçırılan işçilerin Aksaray'daki evlerinde tedirgin bekleyiş sürerken, yakınları bir an önce bulunmalarını istedi.

BİRAN ÖNCE BULUNSUN

Kaçırılan Muttalip Kütük'ün babası 59 yaşındaki Naim Kütük, bir hafta önce dönmesi gereken oğlunun işlerinin uzaması nedeniyle dönüşünün uzadığını söyledi. Bir asansör firmasında 8 yıldır çalışan oğlunun 23 gün önce Irak'a gittiğini ve bir hafta sonra da askere gideceğini anlatan acılı baba, oğlunun biran önce bulunarak Türkiye'ye getirilmesini istedi. Oğlunun kaçırıldığını çalıştığı firmanın yetkililerinden öğrendiğini belirtti. Kütük, şunları söyledi:

"Oğlumun çalıştığı firmanın yetkilisi evime gelerek Irak'ta bir sıkıntı yaşandığını söyledi. Oğlum Muttalip ile beraber çalıştığı 2 arkadaşının silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını bildirdi. Oğlum ve iş arkadaşlarının kaldığı eve baskın yapan silahlı kişiler 5 kişinin el ve ayaklarını bağlayarak oğlum ve beraber çalıştığı Ali Kulaksız ile Bahtiyar Kılıç'ı da yanlarına alıp uzaklaşmışlar. Oğlum ve arkadaşlarının işe gitmemesi üzerine şüphelenen beraber çalıştıkları diğer işçiler eve gittiklerinde arkadaşlarını elleri ve ayakları bağlı bir şekilde bulmuşlar. Daha sonra da durumu Kerkük şehrinin güvenlik güçlerine ve Türk Konsolosluğu'na bildirmişler."

BEN OĞLUMU ASKERE GÖNDERECEĞİM

Oğlunu son kez Irak'a gitmeden bir hafta önce Ankara'da yattığı hastanede kendisini ziyarete geldiğinde gördüğünü kaydeden baba Naim Kütük "Ben oğlumun biran önce bulunup getirilmesini istiyorum. Benim oğlum 26 Şubat tarihinde askere gidecekti. Katahya Hava Er Komutanlığı'na askerliği çıkmıştı. Oğlumu biran önce bana teslim etsinler. Ben vatan için askere göndereceğim" dedi.

KAÇIRILDIĞINI TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİK

Kerkük'te kaçırılan 4 çocuk babası 38 yaşındaki Bahtiyar Kılıç ailesi de yetkililerden iyi bir haber beklediklerini söyledi. Annesi 61 yaşındaki Yeter Kılıç, "Oğlumun biran önce bulunamasını istiyorum. Kimlerin kaçırdığını bilmiyoruz. Kaçırıldığını televizyondan öğrendim. Büyük şok yaşadık. Başbakan'ın ve Dışişleri Bakanı'nın olaya el atarak oğlumu kurtarmalarını istiyorum" dedi. Kaçırılan Bahtiyar Kılıç ile 2 ay önce izinli olarak Aksaray'a geldiğinde görüştüklerini anlatan eşi 35 yaşındaki Müşerref Kılıç da göz yaşlarına boğuldu. Müşerref Kılıç, "Eşim 2 ay önce izinli olarak Aksaray'a gelmişti. Daha sonra tekrar Kerkük'e döndü. 2 Şubat tarihinde oradaki olaylar başlayınca telefonla görüştük. Durumun iyi olduğunu söylemişti. Daha sonra haber alamadık. Eşimin televizyonda kaçırılanlar arasında pasaportunu görünce sinir krizi geçirdim. Yetkililerin bu konuya el atarak eşimi kurtarmalarını istiyorum. Benim 4 çocuğum var. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum." şeklinde konuştu.

HABER BEKLİYORUZ

Aksaray'a bağlı Yapılcak Köyü'nde oturan kaçırılan evli ve bir çocuk babası Ali Kulaksız'ın annesi 51 yaşındaki Solmaz ve eşi 26 yaşındaki Dilber Kulaksız da, yetkilileri göreve çağırarak biran önce bulunup getirilmesini istedi. Anne Solmaz Kulaksız, "Oğlum kaynak ustasıydı. Kerkük'e çalışmaya gitmişti. 2 arkadaşı ile birlikte kaçırıldı. Biran önce bulunmasını istiyoruz" dedi.

( Doğan Haber Ajansı )
    Ekli Resimler Ekli Resimler  

2. Facebook Adınla Yorum Yap