2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Eğitim Sevgiyle Başlar.
    Teşekkür
    108
    Aldığı Teşekkür
    111

Standart 'Ebû Zerr' adlı film Aksaray'da çekilecek

Aksaray, film şirketlerinin gözde mekânı haline geldi. Bir film şirketi Ebû Zerr (Yalnız kahraman) adlı filmin çekimi için Aksaray'a gelerek Kızılkaya ve Demirci kasabasında çekimlere başladı..

Halk Film şirketi tarafından çekilen filmin Yönetmenliğini Nazif Tunç, uygulayıcı yapımcılığını ise Barış Yıldırım yapıyor.

“Ebû Zerr”adlı filmin başrollerini Reha Yeprem ve Sinem Karanfil ile Halit Karata, Yakup Konca, Engin Özer ve Ragıp Karcan paylaşıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Kızılkaya’ya giderek film setindeki sanatçıları ziyaret etti ve çekimleri izledi.

Film setine gelişi sırasında yönetmen Nazif Tunç ve yapımcı Barış Yıldırım tarafından karşılanan Belediye Başkanı Nevzat Palta, çekimleri canlı olarak izledi. Yönetmen Tunç, Başkan Nevzat Palta’ya filmin konusu hakkında bilgi verdi.

Yönetmen Tunç filmle ilgili şunları söyledi “ Filmimizin adı Ebû Zerr (yalnız kahraman)Milattan sonra 600’lü yıllarda Hazreti Muhammed’in yaşadığı dönemdeki yaşanan bir olayı anlatıyor. Hazreti Hatice, Hazreti Ali, Hazreti Osman, Hazreti Ebû Bekir’den sonra 5. Müslüman olan Ebu Zerr El Gıffari Hazretlerinin hayatını, müslümanlığa geçiş dönemini, Hazreti Muhammed’le tanışması, İslam’ı kabulü ve ölümüne kadar olan süreci konu alıyor.”

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, öncelikle böylesine güzel bir filmi çekmek için Aksaray’ı tercih etmelerinden dolayı film şirketi yetkililerine ve yönetmen Nazif Tunç’a teşekkür etti.

Başkan Nevzat Palta konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Bilindiği gibi Aksaray’ımız 10 bin yıllık tarihi ile birçok medeniyetlere beşiklik etmiş bir ilimiz. Sahip olduğu tarihi değerleri ve doğal dokusu ile filmcilerin çekim yapabilecekleri en güzel mekânlara sahip. Halk Film Şirketi, sağlığında cennetle müjdelenen ve 10 sahabeden birisi olan Ebû Zerr hazretlerinin hayatını konu alan bir filmin çekimi için Aksaray’ımızı tercih etmiş. Ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu film şehrimizde çekildiği için Aksaray’ımızın tanıtımına da katkıda bulunacaktır.”

Film şirketinin yetkilileri de Aksaray’da ki çekimler sırasında kendilerini ziyarete gelen ve yalnız bırakmayan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya bu jestinden dolayı teşekkür ettiler.
    Ekli Resimler Ekli Resimler  

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

Bana teklif gelmedi daha. dur gelsin bakarız ))

umarım çok daha güzel gelişmelerle bölgemiz insanı kalkınır