4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

Standart Müjde! Pasaport ücretleri yarı yarıya ucuzladı

Eski pasaportların yerine gelen yeni çipli pasaportların pahalı olacağı söylentileri boş çıktı. Yeni çipli pasaportlara vatandaşlar eskiye oranla yüzde 50 daha ucuza sahip olabilecek.

[SOLAAL][/SOLAAL]Hükümet, pasaport ücretlerini yarı yarıya indirdi. Türkiye içinde ya da yurtdışında konsolosluklarca verilen pasaportlar ve süreye göre alınan harç ücretleri dünden itibaren yüzde 50 düşürüldü. Bakanlar Kurulu'nun pasaport ücretlerini ucuzlatan kararı dünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre pasaportlarda 138 lira olan değerli kâğıt bedeli de 50 liraya düşürüldü. Süresi 6 aya kadar olan pasaportlarda harç ücreti 126,05 liradan 65 liraya, 1 yıllık pasaport harcı 180,15 liradan 95 liraya indirildi. 2 yıllık pasaportlarda ise harç fiyatı 304 liradan 155 liraya düştü. 3 yıllık pasaportlarda 424 lira olan harç ücreti 220 liraya düşürüldü. 3 yıldan fazla süreli pasaportlarda da harç ücreti 616 liradan 310 liraya indirildi. Maliye Bakanlığı'nın 'Değerli Kâğıtlar Kanunu Genel Tebliği' ile 'Harçlar Kanunu Genel Tebliği' de dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu değişiklikle 138 lira olan pasaporttaki değerli kâğıt fiyatı 50 liraya indirildi. 210 sayılı kanuna ekli ve 5281 sayılı kanunla değişik Değerli Kâğıtlar Tablosu'nda yer alan 50 liralık yeni fiyat dünden itibaren geçerli oldu. Pasaport harçlarının hesaplanması da değiştirildi. Değişikliğe göre konsolosluklarca döviz cinsinden alınmakta olan pasaport harç tutarlarının hesaplanmasına esas olacak emsal sayı yeniden belirlendi. Konsolosluklarca döviz cinsinden alınmakta olan harç miktarlarının hesaplanmasında esas teşkil edecek emsal sayılarda pasaport, vize, ikamet tezkeresi ve yabancılara çalışma izin belgesi harçlarını düzenleyen 6 sayılı liste için 0,40 olarak uygulanan emsal sayı dünden itibaren geçerli olmak üzere 0,75 olarak hükme bağlandı.

ZAMAN GAZATESI ALINTIDIR !
    ZAMAN
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  rakam.jpg
Görüntüleme: 182
Büyüklüğü:  15,9 KB (Kilobyte)
ID:	1079  
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

Bende 2 ay önce 5 senelik uzattirmistim sansa bak neyse cipli den aliriz artik
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

Radyoda Sunucu
    Yer
    Almanya , Remscheid
    Teşekkür
    3
    Aldığı Teşekkür
    2

hakancigim bu haber elbette benim gibi herkesi sevidirir, isin komik olan tarafi suki bu pasaport ücretleri Türkiye icin gecerli. yani söyle ki türkiyede pasaport alan yada uzatmak isteyen biri cok kaar edecektir. burada yasayanlar icin bisey degismiyor ücretlerde belki 2 yada 3 euro fark var eski fiyattan. yinede verdigin bilgi icin tsk.

SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

Alıntı Yakup Ülger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakancigim bu haber elbette benim gibi herkesi sevidirir, isin komik olan tarafi suki bu pasaport ücretleri Türkiye icin gecerli. yani söyle ki türkiyede pasaport alan yada uzatmak isteyen biri cok kaar edecektir. burada yasayanlar icin bisey degismiyor ücretlerde belki 2 yada 3 euro fark var eski fiyattan. yinede verdigin bilgi icin tsk.
    yakupcum zaten Türkiye ile Burasi Arasinda cok fark vardi ben Tr de 2 yillik pasaport fiyatina burda 5 YILLIK Uzattirmistim. Burayada yansiyacagi söyleniyordu ama bakalim. buda iyi bir gelisme Türkiye icin Buraya gelcek hemserilerimiz vatandaslarimiz bunlara cok para veriyolardi Güzel oldu bu yönden Basbakan iyi calisiyor bazi seyler iyiye gittigi hice sayilamaz bence