9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Hybrid View

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

Standart İsrailin Dünyaca Ünlü Meşhur Komandoları

Mavi Marmara’da silahsız eylemciler tarafından rehin alınınca ağlayan İsrailli Şayetet 13 komandosunun kendisine emanet edildiğini söyleyen Gazze gönüllüsü Murat Akinan, “Etkisiz hale getirildikten sonra kimseye bir fiske vurdurmadım” dedi. Bir eliyle yaralı İsrail askerine sarılıp diğer eliyle eylemcilere “Durun” işareti yapan Akinan, gemiye 18 yaşındaki kızı Saliha Sultan’la binmişti. Akinan, saldırı gecesi yaşadıklarını şöyle anlattı:
    ‘Kimse dokunmasın’
    “Sabaha karşı denizaltı, helikopter ve botlarla geldiklerini gördüm. İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ı gördüm. Üst köşkten içeri doğru yaralı bir İsrailli komandoyu sokuyordu. Teçhizatını almışlardı. Başkan Yıldırım, ‘Murat al, bunun güvenliğini sağla. Dikkat et, sakın kimse dokunmasın’ diye tembihleyip askeri bana emanet etti. Ben de ‘Durun. Kimse ona el sürmeyecek’ diye bağırarak ilk yaralı komandoyu aşağıya indirdim. Geminin doktorunu çağırarak pansumanını yapmasını istedim. O arada iki asker daha geldi. İnsanlar tepki gösteriyordu. O üç askerin başından ayrılmayıp tedavilerini sonuna kadar yaptırdım. Yanıma itidal sahibi 2-3 kişiyi aldım ve ‘Bunlara kimseyi dokundurtmayacağız’ dedim.
    Çok korktular
    Asıl bizim ölüler gelmeye başlayınca çok korktular, öldürüleceklerini düşündüler. Yalvaran gözlerle bakıyorlardı. İçlerinde biri çok ağlamıştı. Kendini kaybetti, kilitlendi. Biri altına işedi. İsrail askerlerini göz ve el temasıyla sürekli, ‘Problem yok. Sakin olun, rahat olun, bendesiniz’ diye sakinleştirdim. O güveni hissettiler. Gözlerindeki o korku, inanın kardeşlerimin ölmesiyle eş değerdeydi benim için. Güvenliklerini sağladıktan sonra benim işim bitti. İnsanlar da sakinleşmişti zaten. 45 dakika sonra da gemi teslim alındı.
    Esire kötülük olmaz
    Tel Aviv’de gece yatağımdan kaldırıp 2.5 saat sorguladılar. Gemide, bir elim askerin üzerinde bir elim ‘Durun’ şeklinde gösteren fotoğrafımı bulmuşlar. Yanımda gaz maskeli eylemcilerden birinin fotoğrafını göstererek, ‘Tamam sen burada bir iyilik yapıyorsun ama yanındaki vuruyor’ dediklerinde, ‘Herkese mani olamam ama elimden geldiğince vurdurtmadım. Üç askeri çağırın yüz yüze görüşebilirim’ dedim. ‘Peki bunlara nasıl gücün yetti?’ dediler. ‘Müslümanlıkta esire kötü davranılmaz’ dedim.
    Kızım için bir daha göze alamam
    Murat Akinan, gemiye Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi kızı 18 yaşındaki Saliha Sultan’la birlikte bindi. Akinan, baba-kız çay keyfi yaparlarken olayı bütün sıcaklığıyla anlattı. Gemide kızını aşağıda, güvenli bir yere yerleştiren Akinan, “Bu riski yine göze alır mısınız?” sorusuna, “Kendi adıma alabilirim ama kızım için bir daha düşünmem” dedi. Saliha Sultan ise aynı soruya “Evet” yanıtını verdi.
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Konu Öcalan YÜCEL tarafından (10.06.2010 Saat 02:30 ) değiştirilmiştir.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

israilin ordusuda derme çatma paralı asker. gözümüzde büyütmenin bir anlamı yok. o görüntülerin foto makyaj mı montaj olduğunu sanmıyorum. o masum insanlar kendilerini savunmak için onları bu hale getirdiler. antep maraş urfa dirgenle, kürekle keserle baltayla kurtulmuştu. haklı davamızdan inşallah taviz vermeden devam ederler...

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

derme çatma asker için adamlar sedir ağaçlarını kökünden budadılar gilat şalit nerede......

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

Hak geldiği zaman batıl yok olmaya mahkumdur Hamza Kardeşim. Demekki bizde HAKdan eser yok veya diğer müslüman olduklarını zanneden toplumlarda. ama hak heR daim var birgün yine gelecek. kim bilir o günler yakındır. israilin politikası açık ve net. ben büyüyeceğim karşımdaki kim olursa olsun diyor. ister abd ister nato ister türkiye isterse müslümanlar. olayın böyle olacağı belliydi. şimdi bakalım bizimkileri neler yapacak. islam devletleri neler yapacak bunları görmek lazım..
    Konu Öcalan YÜCEL tarafından (12.06.2010 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

hatta benim fikrime göre bütün öğretmen kadrosunda olanlar anadili gibi ingilizce bilmeli bırak yetkiliyi lideri

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

dış diplomasi zayıf diyorsunuz yani. Haklısınızda ancak bu zayıflığın yalnızlığın en büyük sebebi şu an itibariyle güçlü bir müslüman ülkenin olmayışıdır. eğer türkiye gibi dört beş tane güçlü müslüman ülkesi olsa ve birbirlerine destek çıksalardı ne israil ne de özellikle abd dünyanın hiç bir yerine elini kolunu sallayarak giremeyecekti. ne müslüman nede diğer dinlere sahip ülkeleri sömüreyemeyecekti.

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

Alıntı Öcalan YÜCEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EVET DIS POLITIKAMIZ COK ZAYIF.SIYONIST DEVLET SUCU ORT BAS ETMEK ICIN GECE GUNDEZ DEMEDEN SUPER INGILIZCE ,FRANSIZCA ,ARABCA BILMEM DAHA NICE DILLERDE DEMECLER VERIP DUNYA KAMUOYUNDA BIR MASUMIYET SERGILEMEYE CALISTILAR.FRANSIZ IKINCI KANALDA ANA HABER BULTENINDE YAHHUDI SUNUCU ISRAIL ORDUSU KENDINI SAVUNDU DEME CURETI GOSTERDI.O KOLTUKLARDA OTURAN BEYLERE SESLENIYORUM.MAKAMI ISGAL ETMEYIN LUTFEN.O GEMIDE OLENLERIN HEPSININ TURK OLMASI BIZE KARSI OLDUKLARININ GOSTERIRLER.32 MILLETTEN INSAN VARDI O GEMIDE SADECE BIZIM INSANLARIMIZ KELEPCELI.ONE MINUTCULER"STOP NOW" DEME ZAMANI GELDI.

birde kardeşim dış ülkede çalışıp yaşayıp yazıyorsun yanlış anlama ama bir fransız gibi düşünebiliyorsun türkiyede olsa bilsen bilsen je team demeyi bilebilirdin neden fransızca kafir dili ya bizde parası olan kürsüye çıkar bilgisi olan değil adam öğretmendir millieğitim bakanı olur adam bakkaldır ticaret bakanı olur vezirlik para rezilliğinden geçiyor

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

yer yüzünde hala salih olarak rabbine ibadet eden yahudi ve hristiyanlar yaşamaktadır. ancak bugünki anlamda hele hele israil devleti içindeki yahudilerde böyle bişey yok. on emiri bizden iyi biliyorlar ama bir türlü uygulamıyorlar. nitekim bunuda ispatlıyorlar. çoluk çocukmuş ihtiyar gençmiş fark etmiyor. tek derteri dünyadaki yahudilerin dışındaki tüm insanların yahudilerin önünde diz çökmesi. bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. kurulduktan atmış yıldır izledikleri politika bu. aynı çizgiden devam edecekler. adamlar büyük israili kurmayı kafaya koymuşlar. mesele bunları engellemek. bunun içinde ekonomik ve askeriyenin güçlü olması şart.

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

bugün doğan holding e ait gazeteler de israilin dış mihrakların yandaş medyasıdır. israil askerlerinin resimlerini yayımlayanda onlardır. Allah bu israillilere bir hitler daha nasip etsin. çünkü bunlar başka bir dilden asla anlamayacaklar...