6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

Standart Mavi Marmara'da Bulunan Cebrail Akkuş Aksaray'a Döndü

Gazze'ye yardım filosundaki Mavi Marmara gemisinde bulunan Cebrail Akkuş, Aksaray'da coşkuyla karşılandı.
    04 Haziran 2010 17:34

Gazze'ye yardım filosundaki Mavi Marmara gemisinde bulunan Cebrail Akkuş, Aksaray'da coşkuyla karşılandı.

Almanya'nın Köln şehrinden İHH ekibi ile birlikte Filistin'e insani yardım götürmek için Mavi Marmara gemisine binen Cebrail Akkuş, memleketi Aksaray'a döndü. Aksaray-Ankara Karayolu Topakkaya mevkisinde Anadolu Gençlik Derneği ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından karşılanan Akkuş, konvoy eşliğinde Aksaray Vilayet Meydanı'na geldi. Araçtan inen Cebrail Akkuş vatandaşların ilgisiyle karşılaşırken, bazı vatandaşlar Akkuş'a sarılıp öptüler. Meydandaki Atatürk Anıtı önünde yaptığı basın

açıklaması ile gemide yaşananları anlatan Cebrail Akkuş, "Bizim amacımız Filistin'e ambargoyu dünya gündemine getirmekti. Allah'ın izni, şehitlerimizin kanı ile bunu başardığımızın kanısındayım. İnşallah tepkiler böyle devam ederse ambargonun kalkacağına da inanıyoruz. Gemide İsrail askerleri saldırdığında nasıl karşılık vereceğimizi aramızda konuşarak organize olmuştuk. 150-200 kişilik bir grup arkadaşla 3-4 katlı gemimizin her katına 50'şer kişilik arkadaşlarımızı yerleştirdik. Sabaha karsı saat 04.00'e

doğru sabah namazını kılmaya hazırlanırken bize saldırdılar. Hücumbotlarıyla gemiye çıkmaya çalıştılar. Gemide tazyikli su vardı, onlarla gemiye çıkmaya çalışanları püskürttük. Botlarla giremeyince helikopterlerle indirme yapmaya çalıştılar. Yukarda birinci katta yaklaşık 20-30 tane arkadaşımız vardı ve arkadaşlarımızın ellerinde sopalar vardı. Bir kez püskürttük, helikopteri çektiler tekrar saldırdılar. En son hakiki kurşun kullanmaya başladılar ve 3-4 arkadaşımız şehit oldu. Arkadaşlar şehit olunca İHH

Başkanı Bülent ağabey 'geri çekilin, bırakın' dedi. Biz geriye çekilince girdiler ve sonra aynen Filistin'deki kardeşlerimiz gibi bizi plastik kelepçelerle kollarımızı bağlayıp diz çöktürdüler. Aşağı yukarı 6-7 saat geminin güvertesinde dizlerimiz üzerinde güvertede oturduk" dedi.

"İÇTİĞİMİZ SU DAHA DA SUSATIYORDU"

Hapishanede içtikleri suyun sürekli kendilerini susattığını ifade eden Cebrail Akkuş, "Hapishanede su vardı içiyorduk ama içtiğimiz su bizi sürekli susatıyordu. Benim ağzım sürekli kuruduğu için acaba bu su içinde bir şey mi var diye düşündüm. Gemideki kaptanın kanında galiba kanser yapan bir madde bulunmuş" diye konuştu.

Kendisinin geminin ikinci katında olduğunu ifade eden Akkuş, "Ben geminin ikinci katındaydım. Zaten bizim ekip liderimiz şehit oldu. Bizim katta biri sağ, diğeri de sol güvertede 2 arkadaşımız şehit oldu. Üzerimize gerçek mermilerle ateş açıldı. Benim sadece bacağımı bir mermi sıyırıp geçti. Bir arkadaşımın ayağı hakiki kurşun kullanmışlar ve kırıldı. Bir arkadaşım da plastik mermi ile yine ayağından vuruldu ve ayağı topal şuanda" şeklinde konuştu.

Filistin ve Kudüs için canını feda etmeye hazır olduğunu ifade eden Akkuş, "Bunu benim söylememe gerek yok zaten. Ümmetin ortak noktasıdır Kudüs. Ve Kudüs için de biz canımızı her zaman feda etmeye hazırız" diye konuştu.

Açıklamanın ardından kalabalık Vilayet Meydanı'ndan ayrıldı. Haber Fx
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  bbc.jpg
Görüntüleme: 198
Büyüklüğü:  71,3 KB (Kilobyte)
ID:	1036   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  filistin.jpg
Görüntüleme: 178
Büyüklüğü:  73,0 KB (Kilobyte)
ID:	1037   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  yazili filistin bayragi.jpg
Görüntüleme: 178
Büyüklüğü:  59,4 KB (Kilobyte)
ID:	1041  

Ekli Resimler Ekli Resimler  
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    111
    Aldığı Teşekkür
    155

yardim sever kardesimize tesekür ederim kendisinden allah razi olsun
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.

Yeni Üye
    Teşekkür
    2
    Aldığı Teşekkür
    10

sizi destekliyor şükranlarımızı sunuyoruz allah sizlerden razi olsun cebrail bey

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

Hepinizden de Allah razı olsun. sadece Türk milleti değil tüm islam ve dünya milleti sizlere şükrandır. Allah ne muradınız var ise versin.
    Konu Öcalan YÜCEL tarafından (10.06.2010 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    3

israili dünyadan sürmek gerek bu yaklaşımlardan dolayıonları kınıyoruz

Yeni Üye
    Yer
    almanya/duisburg
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür