Sonuçlar: siz bu hizmetler hakkında ne düşünüyorsunuz

Katılımcı sayısı
55. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • çok olumlu buluyorum

  32 58,18%
 • olumlu buluyorum

  7 12,73%
 • fikrim yok

  8 14,55%
 • olmumlu bulmuyorum

  8 14,55%
9 sonuçtan 1 ile 9 arası
 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  30.01.2010
  Yaş
  60
  Mesajlar
  3
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  22

  Bayrak İlçemizde güzel şeyler oluyor ağaçörenliler nerdesiniz


  ilçemizde güzel şeyler olamaya başladı nelermi diyeceksiniz tekip etmeyenler için hatırlatalım.
  1-Ağaçören küçük sanayi sitesinin işlemleri tamamlandı temmuz ayında temeli atılacak
  2-Ağaçörene yüksek okul açılması için başvuru yapıldı biraz geç kalındi ama yinede olsun çalışmalar devam ediyor
  3-ağaçören tarımsal kalkınma kooperatifi kuruldu koyun ve inek için başvuru yapıldı. inşallah en kısa zamanda üyelerimiz koyunlarına kavuşacak
  4-yıllardır kanayan yaramız dersane olmamasıdır. o sorunda aksarayda bir dersane açılması için çalışmalar yapmaktadır.fakat ilçemiz halkı herşeye soğuk bakıyor hiç bir şeye katılmak istemiyor neden bilemiyorumm bu ilçe hepimizin el birliği ile ayağa kaldıralım çünkü ilçemiz çok güzel bir yerleşim yeri
  daha başka ne diyeyimm
  allah hayırlısını versinn
  Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: agacoren2.jpg
Görüntüleme: 392
Büyüklüğü: 96,3 KB (Kilobyte)
ID:	1035  

 2. mustafaozden 14 teşekkür almış

  + Show/Hide list of the thanked


 3. Facebook Adınla Yorum Yap

 4. #2
  SITE YETKILISI
  Üyelik tarihi
  01.01.2005
  Yer
  ALMANYA / Neuss
  Yaş
  39
  Mesajlar
  219
  Teşekkür
  529
  Aldığı Teşekkür
  315

  Standart

  insallah gerisi gelir mustafa özden bey e tesekür ediyoruz emegine saglik
  "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.


 5. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  14.01.2010
  Yaş
  40
  Mesajlar
  27
  Teşekkür
  4
  Aldığı Teşekkür
  90

  Standart

  TÜM YÖNLERİYLE AĞAÇÖREN Tarihi

  Ağaçören İlçesi M.Ö.III. ve IV.YY. Hititler zamanında yerleşim alanı olarak kullanılmış olup,daha sonraları Bizanslılar zamanında Kapadokya bölgesi içinde kalmıştır. Bu zamanlara ait bölgeler İlçe sınırları içinde kalan Taşkale ve Kilise mevkiinden çıkan bulgulardan elde edilmiştir. Türklerin Anadolu ya yerleşmeleri ile beraber bu bölgede Oğuzların Peçenek koluna mensup Türkmenler XII.YY’dan itibaren yerleşmeye başlamışlardır ve Anadolu Selçuklularına bağlı olarak kalmışlardır. Bu devletin yıkılması ile bölgeye Karamanoğulları hakim olmuşlar ve daha sonra Kadı Burhanettin Beyliği hakimiyeti altında bulunmuşlardır. Bölgenin ismi Osmanlı Devleti zamanında XV.YY’da Fatih döneminde PANLI olarak geçmiştir. Osmanlı Devletinin yıkılmasından sonra bölge düşman işgaline uğramamıştır. Fakat, işgal altında bulunan bölgelerden PANLI’ya çok sayıda göç olmuştur. İlçemiz 1961 yılına kadar PANLI adıyla anılmış,daha sonra ismi AĞAÇÖREN olarak değiştirilmiştir. Ankara İli Şereflikoçhisar İlçesine bağlı bir Kasaba iken 15 Haziran 1989 tarih ve 3578 Sayılı Kanun ile İl olan Aksaray’a İlçe olarak bağlanmıştır. ok
  Coğrafi yapısı

  Ağaçören İlçesi İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak Bölümünün güneyinde yer almaktadır. Kuzeyinde Sarıyahşi İlçesi, Doğusunda Ortaköy İlçesi Güneyi Aksaray Merkez İlçesi ve Batısı ise Şereflikoçhisar İlçesi sınırları ile çevrilidir. İlçenin toplam yüzölçümü 385.000 hektar olup,rakımı ortalama 1100 M’dir. İlçenin yerleşim alanı Plato durumundadır. Güney ve Doğu bölümleri yörenin volkanik dağları olan Ekecik ve Hasandağı volkan küllelerinin soğuyarak sertleşmesiyle oluşan yumuşak (Yörede kefek taşı denen) kayalarla kaplanmıştır. Genelde toprak yapısı kumlu,kireçli ve çoraktır. İlçemiz konum olarak gelişmeye elverişli bir yerdedir. Dalgalı bir görünüm arz eden toprakları üzerinde hakim bitki örtüsü Bozkır (Step) bitki örtüsü ile kaplıdır. Bu bitkiler Geven, Çakır dikeni, Kekik, Borcak vs. ağaç türü bitkiler ise küçük akarsu boylarında yetişen Söğüt, kavak iğde ağaçlarıdır. İlçenin belli başlı tek akarsuyu Güney Batısında bulunan Peçenek Özü Çayıdır. İlçenin bir çok deresi mevcut olup,üzerinde göletler yapılmış ve tarım alanlarının sulanmasında kullanılmaktadır. Belli başlı dereleri Kiliseözü, Çelikgöl Camili ve Kederli dereleridir. İklimi karasal olup,kısa geçen yazlar sıcak ve kurak,uzun geçen kışlar ise oldukça soğuktur. Yağan kar ve yağmurlar taşkın ve sel gibi afetlere sebebiyet vermektedir. İlçenin batısı genelde diğer bölgelere oranla ılık ve rutubetlidir. Bunun nedeni ise İç Anadolu Bölgesinin en büyük gölü olan Tuz Gölü ve Hirfanlı barajına yakın olmasındandır.
  Nüfus durumu

  2000 yılı nüfus sayımına göre İlçemizin 15869 nüfusu olup 4983 kişisi İlçe merkezinde 10 886 kişisi ise Kasaba ve Köylerde yaşamaktadır.İlçe Merkezinin mevcut nüfusunun 2 479 erkek 2 504’i kadın dır. Kasaba ve köylerde 5 067 erkek, 5 819 si kadındır. İlçemiz büyük İl ve İlçelere büyük oranda göç vermekte ve İlçe nüfusunda büyük oranda azalma göstermektedir.
  İlçemize 27 köy, 1 kasaba ile İğdeli, Hüsrev, Karapınar ve koçaklar mezraları olmak üzere 4 mezra bağlıdır.
  İlçe Nüfus Müdürlüğü 12.12.1989 tarihinde kurulmuş olup,1 Müdür, 2 V.H.K.İşl. 1 Sözleşmeli ve 1 hizmetli ile hizmet vermektedir.
  İdari durumu

  İlçemiz 1936 yılına kadar Ankara İli Ş.Koçhisar İlçesine bağlı Nahiye iken 1953-1959 yılları arasında Adliye ve Nüfus Teşkilatı ile 1957 yılında Belediye teşkilatı kurulmuştur. 1989 yılında 15 Haziran 1989 Tarih ve 3578 Sayılı Kanun ile İlçe olmuş ve aynı Kanun ile İl olan Aksaray’a bağlanmıştır. İlçemize bağlı Camili köyü 9 Temmuz 1992 tarih ve 21279 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 92/40388 Sayılı Kararla Belediye olmuş ve 27 MART 1994 tarihinde ilk seçimler yapılarak Belediye Teşkilatı kurulmuştur. Bağlı köyler genelde orta büyüklükte olup,İlçe Merkezine ve birbirlerine oldukça yakındır.
  Sosyal durumu

  Konut durumu

  İlçe olduktan sonra konut durumunda bir hayli gelişme olmuştur. Modern denilebilecek tarzda çok katlı binalar yapılmıştır, yapılmaya devam edilmektedir. Fakat İlçemizde yine de konut sıkıntısı çekilmektedir. İlçede eski taş ve kerpiç yapı konutlar bir hayli fazla olup, köylerde böyle yapıların zaman zaman yapıldığı görülmektedir. İlçe merkezinde imar planı sayesinde planlı bir (18 Uygulaması) sağlanırsa şehirleşmede bir gelişme görülebilir. Belediye kendi imkânları ile alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürmektedir
  Sosyal yaşantı

  İlçe Merkezi başta olmak üzere genelde İlçe olduktan sonra sosyal durumda bir değişiklik görülmüştür. İlçe merkezi ile köyler arasındaki ilişkilerin artmış olmasına rağmen nüfusun az oluşundan sosyal aktivitelere arzu edilen seviyede ulaşılamamıştır. Halkımız gelenek ve göreneklerine bağlıdır. İlçe halkında düğün ve ölüm gibi olaylarda büyük bir yardımlaşma örneği görülür. Bayramlar Anadolu ya mahsus bayramlaşma şekli olan küçüklerin büyükleri ziyaretleri, komşular arasında bayramlaşma şeklinde geçmektedir. 1989 yılında yeni ilçe olmasıyla Kamu Kurum ve Kuruluşlarına gelen memur aileleri ilçenin sosyal yaşantısının gelişmesinde ve hareketlenmesinde bir etken olmuşlardır.
  Sosyal tesisler

  İlçede 1 adet futbol sahası,okul bahçelerinde 3 adet voleybol ve basketbol sahası kurulmuştur. Bunun yanında Öğretmen ve memurların toplandığı bir öğretmen evi ile dışardan gelen görevliler için öğretmen evinde 5, Malmüdürlüğü lojmanında 1, P.T.T .Hizmet binasında da 2 adet misafirhane bulunmaktadır. İlçede 8 kıraathane, 1 adet 15 yataklı otel, 5 adet lokanta, 3 adet fırın, lokantalarla beraber 2 adet etli ekmek ve pide fırını bulunmaktadır. İlçe genelinde 6 adet akaryakıt istasyonu ile İlçe Merkezinde 17, köylerde de 15 olmak üzere toplam 32 bakkal ve market bulunmaktadır. Haftanın her Çarşamba günü halk pazarı kurulmaktadır.
  İş ve çalışma hayatı

  İlçe halkı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Bu arada ticaretle uğraşanlar İlçe olduktan sonra artmıştır. Bunun yanında yurt dışında çalışan bir çok kişi bulunmaktadır. İlçede büyük oranda işsizlik mevcuttur. Ağaçören İlçe olduktan sonra İlçe Tarım Müdürlüğü kurularak Tarım ve hayvancılık konusunda halkımıza yardımcı olmaktadır.
  Eğitim-kültür tarihi ve gelişimi

  Eğitim-kültür tarihi ve gelişimi

  İlçemizde yapılan istatistiklere göre okuma-yazma oranı % 95 olup,erkeklerin okuma-yazma oranı kadınlara oranla daha fazladır. En fazla İlkokul mezunu bulunmaktadır. İlçemiz Merkezinde 3 İlköğretim ve 1 çok programlı Lise bulunmaktadır. İlçe Merkezinde 2 ve bağlı biriminde 4 merkezde taşımalı sistemle eğitim-öğretim yapılmaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çeşitli dallarda hizmet veren Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü mevcuttur. 1 Müdür V., ve 1 hizmetli ile görev yapmaktadır.
  İlçemiz dahilinde 108 derslikli 22 okul,40 lojman mevcuttur. 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında 101 branş ve sınıf öğretmeni ile 6 Ana sınıf olmak üzere 107 öğretmen olup, Okul Öncesi Öğrenci sayısı 85, ilk ve ortaöğretimde 1971 öğrenci olmak üzere toplam 2056 öğrenci öğrenim görmektedir. İlçemiz merkezinde 1 adet Çok Programlı Lise olup, 1 Müdür V, 1 Memur ve 2 Hizmetli görev yapmaktadır. 13 Öğretmen, bulunmaktadır. Lisede Genel Lise, Muhasebe ve Elektrik bölümleri olup, 218 öğrenciye 14 şubede ve 1 Elektrik atölyesinde eğitim-öğretim vermektedir.. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 1 Müdür, 1 Şube Müdürü,1 Şef, 2 Memur ve 2 hizmetli görev yapmaktadır.
  Halk eğitimi

  Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü 1 Müdür V. Ve 1 Hizmetli ile görev yapmaktadır. 2005-2006 Eğitim Öğretim döneminde Merkez ve bağlı birimlerinde 1 Bilgisayar kursu ile genel kültür kursları açılmış
  Özel eğitim ve öğretim

  İlçemiz Merkezinde Dershane ve Özel Kurs niteliğinde Eğitim öğretim kursu bulunmamaktadır. Özel motorlu taşıt sürücü kursu uzun yıllar hizmet vermiş olup, 1999 yılı içerisinde kapanarak ilçemizden ayrılmış, Fakat ilçemizdeki girişimciler tarafından 2008 yılında tekrar faaliyete geçirilmiştir.
  Basımevleri-kitapevleri-sinemalar ve tiyatrolar

  Okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak 3 kitapevi bulunmaktadır. Dışardan gelecek tiyatro ekipleri için tiyatro binası bulunmamaktadır. Bununla beraber Belediye düğün salonu ve Belediye Sosyal Tesisleri toplantı,konferans,tiyatro gibi etkinlikleri yerine getirecek dizaynda yapılmıştır.
  Spor ve folklor faaliyetleri

  İlçemizde spor oldukça ilgi görmektedir. Buna rağmen yeterli seviyede tesis bulunmamaktadır. İlçemizde Ağaçören Spor adı altında amatör kümede top oynayan bir futbol takımı bulunmaktadır.
  Ekonomik durumu

  Ekonomik hayatın tarihi ve gelişimi

  İlçe ekonomisi genelde tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Halkın çoğu geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. İlçemizde tarım modern araç ve gereçlerle yapılmaktadır. Tarım bitkileri içinde buğday, arpa, nohut, fasulye ve şeker pancarı ticari amaçla ekilmektedir. Meyve ve sebzecilik ise halkın kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılmaktadır. Son zamanlarda ceviz üretimi artmış ve ticari değer oluşturmaya başlamıştır. Tarımda dekar başına alınan ürün miktarı düşüktür. Son zamanlarda alınan tedbirlerle üretimin artırılması sağlanmıştır.
  Sanayi

  İlçemizde sanayi mevcut olup,fazla gelişmemiştir. Bunun nedeni ise İlçe dahilinde fabrika, inşaat, otoyol ve doğal kaynakların bulunmamasıdır. Bununla birlikte İlçenin tarım ekonomisine dayalı bir tarım araç ve gereçleri yapımının başı çektiği bir sanayi azda olsa gelişme göstermektedir. İlçede bu alanda faaliyet gösteren 40 kadar esnaf ve sanatkar bulunmaktadır.
  Hayvancılık

  İlçede hayvancılık küçük baş,büyük baş ve kümes hayvancılığı olarak yapılmaktadır. İlçemizde 5616 Büyükbaş, 22034 küçükbaş,18692 kanatlı hayvan bulunmaktadır. İnek, koyun, tavuk, hindi gibi hayvanlar çokça yetiştirilmektedir. Bu hayvanların çoğu halkın kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır. Ticari amaçlı azda olsa büyük baş hayvancılığı yapılmaktadır. Son zamanlarda ithal edilen inekler sayesinde süt veriminde belirli bir artış olmuş,sade yem girdisinin pahalı oluşu üretimde düşüş görülmüştür. Üretimin artırılması için slaj yapımı başlatılmıştır.
  Kooperatifler ve bankalar

  İlçemiz Merkezinde ve Hüsrev köyünde 2 adet Tarım Kredi Kooperatifi çiftçilerimizin hizmetinde bulunmaktadır. Ağaçören Tarım Kredi Kooperatifi 1946 yılında kurulmuş olup, 560 ortağı olup, 13 köye hizmet vermektedir. Taahhüt edilen sermayesi 35 YTL, ödenmiş sermayesi 65.000 YTL, Özkaynakları 150.000 YTL 2003 Yılı içerisinde kar yapmıştır.
  İlçe Merkezinde 1 adet T.C. Ziraat Bankası Şubesi bulunmaktadır. Diğer Banka Şubeleri bulunmamaktadır. Bu banka halkın ve memurların bankacılık hizmetine cevap vermeye çalışmaktadır. İlçemizde Çarşamba günleri Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Konya gibi İller ile Ortaköy, Sarıyahşi, Ş.Koçhisar gibi komşu İlçelerin esnaflarının mallarını sattığı halk pazarı kurulmaktadır. Halkın bir çoğu ihtiyaçlarını bu pazardan karşılamaktadır.
  Ulaşım ve Altyapı Durumu

  Elektrik, su ve kanalizasyon hizmetleri

  İlçemizde elektriksiz birim bulunmamaktadır. Medaş İşletme Bakım Şefliğinde 1 İşletme Şefi, 3 Teknisyen, 1 Ustabaşı ve 1 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 5 kişi görev yapmaktadır. Bünyesinde 2 adet kurum aracı bulunmaktadır. İlçe genelinde toplam 5162 abone 65 Adet trafo, Toplam Güç 5230, Alçak Gerilim Direk Adedi 4128 Hat Uzunluğu 190, Orta Gerilim Direk Adedi 789 Hat Uzunluğu 135, Müşterek Direk adedi 338 dir.
  2003 yılında Ortaköy’den başlayarak Kırımini köyünde son bulan Orta Gerilim enerji nakil hattının bakım ve onarımı yapılarak tamamlanmıştır. Sofular gurup köylerinin orta gerilim hatlarının bakım ve onarımı tamamlanmıştır. K.Çalıklar köyünün alçak gerilim bakım ve onarımı tamamlanmıştır. Yağmurhüyüğü, Karapınar yaylası, Yağmurhüyüğü İğdeli yaylası alçak gerilim şebekesi müteahhit firma tarafından tamamlanmıştır. Güzelöz köyünün alçak gerilim şebeke yenilemesi çalışmaları tamamlanmıştır. Kütüklü-Sarıhasanlı, Abalı, H.İsmailli, Abdiuşağı, Hüsrev köylerinin alçak gerilim şebeke bakım ve onarımı tamamlanmıştır.
  H.İsmailli, Abdiuşağı, Çatalçeşme, Yeniceköy, Yağmurhüyüğü, Oymaağaç ve K.Çalıklar köylerinde bulunan 125 watt sokak aydınlatma armatürleri 11x2 watt yeni armatürlerle değiştirilmiştir. İlçemize açılan yeni yollar dolayısıyla yol ortasında kalan alçak ve orta gelirim müşterek direkleri belediye ile yapılan çalışmalarla yerleri değiştirilmiş olup,bu çalışmalar aralıklarla devam etmektedir. Camili kasabası ve köylerimizde saat mühürleme ve elektrik saatlerinin şirket elemanları tarafından kolay okunabilmesi için dışarı alma çalışmaları tamamlanmıştır. Suyu olmayan yerleşim birimi olmamakla beraber şebeke yetersizliğinden su sıkıntısı çeken köylerimiz mevcuttur. İlçemize bağlı köylerde kanalizasyonu olan birim yoktur. İlçe merkezinin kanalizasyonu ise kısmen tamamlamış olup çalışmalara devam edilmektedir.
  Kara yolları ve köy yolları

  İlçemizin 201 km. yol ağı olup,bu yolların tamamı asfalttır. 2004 ve 2005 yılları içerisinde peçenek güzergahındaki Ağaçören Aksaray yolu genişletme ve asfalt çalışmaları yapılmış olup, Trafiğe açılmıştır. 2006 yılı içerisinde Sarıyahşi-Ağaçören ve Ortaköy yolu genişletme ve asfalt çalışmaları yapılacaktır. İlçemizin Aksaray İl Merkezine uzaklığı 79 km olup, asfalt yoldan ulaşım sağlanmaktadır. İlçemizin Ortaköy İlçesine uzaklığı 23 km, Sarıyahşi İlçesine uzaklığı 18 km, Şereflikoçhisar İlçesine uzaklığı ise 42 km.’dir. Bu ilçelere asfalt yoldan bağlantı sağlanmaktadır. İlçemize bağlı birimlerin bir çoğunun ana yollarının asfalt olmasına rağmen özellikle kış aylarında bir çok sorunlarla karşılanmaktadır. Bu yolların bir an önce bakım ve onarımının yapılması gerekmektedir.
  PTT-radyo ve televizyon hizmetleri

  İlçemiz Merkez Posta işleteme Müdürlüğü posta, telgraf hizmetlerinin yanında yapılan özelleştirme ile biberlikte bir çok hizmetleri beraberinde getirerek telefon tahsilat işlerini de yapmaktadır. Posta İşletme Müdürlüğü hizmet binası 1989 yılında faaliyete girmiş olup Türk Telekom A.Ş. ile aynı binada hizmet vermektedir. Bünyesinde 1 Müdür V ve 1 dağıtıcı memur ile birlikte 2 kişi ile İlçenin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışılmaktadır. İlçe Merkezinde 2500 kapasiteli telefon santrali olup 2727 faal abonesi bulunmaktadır. Bağlı birimlerinde 4 yerde en son teknolojiyle donanımlı 500 kapasiteli santral ile 1 adet elf 250 kapasiteli santral bulunmaktadır. İlçe merkezi ve bağlı birimlerinde posta, telgraf ve telefon hizmetleri eksiksiz olarak yapılmaktadır.
  Konu Öcalan YÜCEL tarafından (06.06.2010 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.


 6. #4
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  28.11.2009
  Yaş
  47
  Mesajlar
  125
  Teşekkür
  111
  Aldığı Teşekkür
  155

  Standart

  bir ilcenin kalkinmasinda halkin ilce icin calismasi cok önemlidir
  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.


 7. #5
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  30.11.2009
  Yaş
  58
  Mesajlar
  212
  Teşekkür
  396
  Aldığı Teşekkür
  353

  Standart

  :icon23:köstek degilde destek olsak yapılan islere , insallah daha güzel seyler yapılır ilcemiz icin:icon23:
  Konu Öcalan YÜCEL tarafından (07.06.2010 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.


 8. #6
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  07.12.2009
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  439
  Teşekkür
  931
  Aldığı Teşekkür
  463

  Standart

  birgün yüreğinde ağaçören sevgisi dolan insanların oluşturduğu bir topluluk olur ve kalplerimiz birbirlerimiz için atmaya başlarsa işte o zaman yapılmayacak iş, aşılmayacak engel kalmayacaktır diye düşünüyorum.

  emeğine sağlık haberci kardeş


 9. #7
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Yer
  Çerkezköy
  Yaş
  44
  Mesajlar
  239
  Teşekkür
  306
  Aldığı Teşekkür
  244

  Standart

  Memleket sevdalıları hep gurbette nedense az sayıda olanlar agaçörende bir şeyler yapmaya çalışıyor ama bazıları fitne fesat yaparak kendi insanın kazanmasını istemiyor işte bu kadar açık ne bu yaa senin insanın senin memleketin sen faydalanacaksın ama gel gör komşunun bir tas corba fazla kazanmasını istemeyen zihniyetler var agaçörenimizde YAZIK YAZIK gerçekten bazı olayları duyunca utanıyorum.İnşallah düzelir diyorum ama zor görünüyor
  Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA


 10. #8
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  14.05.2010
  Yer
  aksaray
  Mesajlar
  3
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  7

  Standart

  ağaçörende kimse çalışmak istemiyo herkes yatmak yattığı yerden gelsin diyo ekip diken çalışan belli başlı aileler var.herkes birbirini çekiştiriyo dedikodu yapıyolar varsa yoksa laf
  çıkartıyorlar ben bildim bileli aynı ağaçören hiç ilerleme yok kafa yapısıda hep geriden geliyo murata katılıyorum kendi insanı çaba sarf etmezse hiç birşeyin faydası yok.üniversiteyi isteyen yokki nasıl açılsın ozaman çevre düzeni değişir öğrenciler kötü örnek olur onlara isterlemi böyle düşünen çok kişi var ağaçörende neyse çok şey var ama işte yazmakla bitmez


 11. #9
  Üye
  Üyelik tarihi
  09.05.2010
  Mesajlar
  45
  Teşekkür
  33
  Aldığı Teşekkür
  88

  Standart

  Alıntı Ahmet Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  birgün yüreğinde ağaçören sevgisi dolan insanların oluşturduğu bir topluluk olur ve kalplerimiz birbirlerimiz için atmaya başlarsa işte o zaman yapılmayacak iş, aşılmayacak engel kalmayacaktır diye düşünüyorum.

  emeğine sağlık haberci kardeş
  Ahmet çok güzel yazmışsın; inşallah dediğin gibi benim ailem, benim akrabam,benim evim,benim arabam,benim tarlam, benim partim,benim başkanım demeyipte top yekün hareket edebilirsek, şahsi çıkarlarımız ve kaprislerimizi bir tarafa bırakıp memleketimizi düşünürsek işte ozaman kaçırdığımız trenin son vaganundan tutabiliriz...


 

 

Benzer Konular

 1. Duygunun Matematiği ( arkadaşlar kendiniz için düşün siz nerdesiniz )
  By MURAT ÖDEMİŞ in forum Çay Bahane Sohbet Şahane
  Yorum: 1
  Son Mesaj: 22.01.2010, 12:09
 2. Değerli ağaçörenliler
  By mustafa eroglu in forum Serbest Kürsü
  Yorum: 7
  Son Mesaj: 01.01.2010, 00:53
 3. her yaş farklı şeyler öğretir insanlara
  By mustafa eroglu in forum Serbest Kürsü
  Yorum: 2
  Son Mesaj: 12.12.2009, 16:14
 4. Erkeklerİn en Çok ÇektİĞİ Şeyler:)))
  By Leyla Beklevic in forum Komik Yazılar
  Yorum: 2
  Son Mesaj: 09.12.2009, 21:18

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •