4 sonuçtan 1 ile 4 arası
 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  22.12.2009
  Yer
  Almanya
  Yaş
  52
  Mesajlar
  15
  Teşekkür
  0
  Aldığı Teşekkür
  32

  Standart Vizedeki kötü şöhrete makyaj !


  Avrupa Birliği ülkelerine dönük Schengen vizesi başvuruları turistler ve öğrenciler için kolaylaşacak ve bir standarda bağlanacak

  Avrupa Birliği'nde dünden geçerli yeni yasal düzenlemeyle turistler ve öğrencilerin yapacağı üç aya kadar olan kısa süreli Schengen vizesi başvuruları kolaylaştırıldı. 22 Avrupa Birliği ülkesi ile Norveç, İzlanda ve İsviçre'ye seyahat etmenin mümkün olduğu Schengen vizesi, bu uygulamaya dâhil olan herhangi bir ülkenin konsolosluğundan alınabiliyor. Ancak şimdiye kadar her ülke, vize başvurularında kendi belirlediği kuralları uyguluyordu. Prosedür, tüm Schengen ülkelerinde vize işlemlerine bir standart getirmeyi hedefliyor. Ayrıca ücretlendirmede de bazı indirimlere gidilecek. Normal vize başvuruları için 60 euro alınmaya devam edilirken, 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklardan alınan ücret 35 euroya düşürülecek. Başvuruda bulunacak belli kişi ve gruplar içinse bu ücretlendirmede istisnalara gidilecek.

  BEKLEME SÜRESİ KISALACAK
  Yeni düzenlemeye göre, Schengen'e dahil ülkelerin, 15 gün içinde randevu vermesi gerekiyor. Vize başvurusunun sonucunun da iki hafta içinde ilgili kişiye bildirilmesi şart. Red halinde ise gerekçelendirilmesi gerekiyor. AB Komisyonu'nun serbest dolaşımla ilgili bölümünün başkanı Jan de Ceuster, bazen iki aya kadar uzayan bekleme ve hayal kırıklığının Avrupa'yı kaleye benzeten kötü bir şöhretin yayılmasına sebep olduğuna işaret etti.

  ŞEFFAFLIK ADIMI ATILDI
  Avrupa Komisyonu'nun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström, düzenlemeyi daha adil, şeffaf ve ileri doğru atılmış önemli adım olarak değerlendirdi.
  Ekli Resimler Ekli Resimler  
  Prof.Doc.Dr. Gnl.Sekr.Muh.Çok.Bil.Uka.Yal.Org. Gen.Baş.Bel.Vali.Ragıp Yaşar Atak


 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 3. #2
  Üye
  Üyelik tarihi
  23.11.2009
  Yer
  ALMANYA/ hamburg
  Yaş
  44
  Mesajlar
  95
  Teşekkür
  2
  Aldığı Teşekkür
  107

  Standart

  hayirlisi bakalim.....

 4. ibrahim POSLUOGLU bu konu için aldığı teşekkür


 5. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  22.11.2009
  Yaş
  52
  Mesajlar
  303
  Teşekkür
  0
  Teşekkür almış : 0

  Standart

  İnsanımızı ilgilendiren haberler için teşekürler ederiz.
  Ellerine gönlüne sağlık Ragıpcığım.

 6. #4
  SITE YETKILISI
  Üyelik tarihi
  01.01.2005
  Yer
  ALMANYA / Neuss
  Yaş
  39
  Mesajlar
  219
  Teşekkür
  529
  Aldığı Teşekkür
  315

  Standart

  BENCEDE GÖZ BOYAMA BIR ALMAN VATANDASI KIMLIGI ILE INGILTEREYE BILE VIZESIZ GIRIYOR AMERIKAYA ALMAN PASAPORTU YETIYOR: BIZE HER YER VIZE ILE GIRIS IZINI VAR BIRAKIN BULGARLAR BILE BIZDEN VIZE ISTIYOR UYANIN YANI :icon_shadeicon_s::korktum::teslimim:
  "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

 

 

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •