3 sonuçtan 1 ile 3 arasý
    Kýdemli Üye
    Yer
    Hollanda
    Teþekkür
    34
    Aldýðý Teþekkür
    256

Standart BÝr Çocuktan anne babalara ÖÐÜtler

Ýþte, bir çocuðun ibret alýnmasý gereken ve asla unutulmamasýný tavsiye ettiði kurallar:
    - Beni þýmartmayýn, aslýnda her istediðim þeyi elde edemeyeceðimi biliyorum, sadece sizi deniyorum.
    - Bana karþý kararlý davranmaktan çekinmeyin, bunu tercih ederim. Bu, benim kendimi daha güvende hissetmemi saðlar.
    - Benim yanlýþlarýmý benimle uygun bir dille konuþarak kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunlarýn erkenden ortaya çýkarýlmasýnda ve önlenmesinde size güveniyorum.
    - Benim yanlýþlarýmý baþkalarýnýn önünde söylemeyin, benimle yalnýz konuþursanýz söylediklerinizi daha iyi anlarým.
    - Sizden nefret ettiðimi söylediðimde üzülmeyin. Aslýnda sizden deðil, doðru davranýþlarý öðrenemeyeceðimi düþünerek kendimden nefret ediyorum.
    - Herhangi bir olayýn sonucunda beni kurtarmayýn. Zor iþlerden kaçmama fýrsat vermeyin. Aslýnda bana acý vereceðini düþündüðünüz bu yollarla öðrenirim.
    - Benim küçük hastalýklarýmý büyütmeyin; bunlarý yenecek güçteyim.
    - Düþüncesizce yerine getiremeyeceðiniz þeyleri yapacaðýnýza söz vermeyin. Bu sözler yerine getirilmediðinde çok kýrýldýðýmý unutmayýn.
    - Kendimi istediðim kadar iyi anlatamadýðýmý unutmayýn; bunun için ara sýra yanlýþlarým olabilir.
    - Dürüstlüðümü fazla zorlamayýn; kolayca korkup yalan söyleyebilirim.
    - Tutarsýz olmayýn. Bu, benim kafamý iyice karýþtýrýr ve size olan güvenimi sarsar.
    - Benden özür dilemeyecek kadar gururlu olmayýn. Bazen içten bir özür beni size çok yakýnlaþtýrabilir.
    - Unutmayýn ki büyümek için sizin anlayýþýnýza ve sevginize muhtacým, ama bunu size söylemem gerekmez deðil mi?
    Ýnanmayan bir gönül, içinde kuþ bulunmayan bir kafese benzer. ABDÜLKADÝR GEYLANÝ

2. Facebook Adýnla Yorum Yap

Üye
    Teþekkür
    104
    Aldýðý Teþekkür
    80

elinize saðlýk güzel olmuþ...

Üye
    Teþekkür
    1
    Aldýðý Teþekkür
    65

ellerinize saðlýk güzel olmuþ bir anne ve baba olarak alaçak çok þeyler var içinde anlayana teþekürler