1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  20.01.2010
  Yaş
  64
  Mesajlar
  12
  Teşekkür
  28
  Aldığı Teşekkür
  17

  Standart Sabetayistlerin 400 yıllık sırrı.


  Müslüman gibi” görünen Yahudi dönmesi Sabetayistlerin 400 yıllık arşivi kitap oldu. Arap dünyasında Müslümanları kontrol altına alan Vahhabilik mezhebinin Sabetayizmle ilgisi ne? Atatürk'ün "one minute"si kime ve niçindi?


  Ersin Çelik'in haberi

  Araştırmacı Ahmet Almaz Türkiye'nin en gizemli tarikatı Sabetayizmin 40 yıllık gizli arşivine deşifre etti. "Shekhina - İlahi Gücün Tecellisi", isimli kitapta Suudi Arabistan'ı kuşatan Vahhabilik mezhebini bilindiği gibi İngilizlerin değil de Sabetaycı bir ailenin kurduğu ve geliştirdiği yönünde iddialarda bulunan Ahmet Yılmaz, kitabında yayınladığı bir belge için, "Bu belge Irak Genelkurmayı’na göre hiçbir şekilde yayınlanamaz" diyor. Belge, Vahhabiliğin Irak’ta nasıl bir yapılanma içinde olduğunu gözler önüne seriyor.
  Sabetaycıların aile bağları, gizli simgeler ve ilginç mezar taşları ve fotoğraflarının yer aldığı kitapta Sabetayizmin kurucusu olan Sebetay Sevi'yle ilgili de geniş bilgi yer alıyor.

  Yazar Türkiye’deki Sabetayların izini, gazetelere verilen taziye ilanlarının yanı sıra Bülbülderesi, Maçka, Feriköy ve Nakkaştepe mezarlıklarındaki mezar taşlarından sürmüş, bunları fotoğraflarıyla birlikte kitabında yayınlamış.
  Geçtiğimiz ay Postiga Yayınları'ndan çıkan kitapta, Fransız televizyoncuların 1992 yılında gizli olarak çektiği ve hiçbir yerde yayınlanmamış bir Sabetaycılık belgeselinin resimli, yorumlu deşifrelerinin yanı sıra, belgesele yorum verenlerin içinde ülkemizde çok tanınmış simaları da bulacaksınız.
  İLK ONE MINUTE: MUSTAFA KEMAL'DEN

  Başbakan Erdoğan’ın Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve moderatöre kızıp çektiği “One Minute” restine benzer bir olay 1937’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gerçekleştirilmiş. Atatürk’ün Filistin’de yaşanan işgal ve halka işkenceye varan zalimlikler üzerine İngiliz ve Yahudi otoriteleri sert sözlerle uyarıyor.
  Hindistan’da 27 Temmuz 1937 tarihinde “Bombay Chronicle” gazetesinde yayınlanan haberde Atatürk şunları söylüyor:

  “Filistin’e el sürülemez!”

  “Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz, vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık, fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin, Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz.”

  “Peygamber’in son arzusu için kanlarımı dökmeye hazırız”
  “Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayt olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu, yani mukaddes toprakların daima İslâmiyet hâkimiyetinde kalmasını temin için, hemen bugün kanlarımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin Selâhaddin-i Eyyûbi idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların, yabancı hâkimiyeti ve nüfuzu altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, -Allah’ın inayetiyle- kuvvetliyiz.”

  Shekhina’dan çarpıcı başlıklar:
  - Sabetay Sevi, Osmanlı Sultanı’nın huzuruna çıkmadan önce Shekhina (Şekina) O’na gizli bilgileri nasıl söyledi?
  - Sabetaycılar gizli ayinlerinde hangi Tevrat ayetlerini okuyorlar?
  - Hilafet, hanedan ve Sabetaycılar arasında nasıl ilişki kuruldu?
  - Osmanlı’dan bugüne uzanan “gizli el” osmanlı darphanesi…
  - Sabetaycılar, Türkler ve Hırıstiyanlara neden karşıdır?
  - İspanya’dan Bülbülderesi, Maçka, Feriköy ve Nakkaştepe mezarlıklarına uzanan gizli simgeler ve mezar taşlarının Tevrat’a göre yorumları...

  Kitapla iligli teknik bilgi ve temin etme şartlarını öğrenmek için bu linki kullanabilirsiniz
  Haber 7
  Ekli Resimler Ekli Resimler  
  Muhabbetten MHAMMED oldu hasıl.
  MUHAMMED'siz muhabbetten ne hasıl. 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •