1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Threaded View

Moderatör
    Teşekkür
    47
    Aldığı Teşekkür
    377

Idee Yurtdışı eğitim imkanları

Yurtdışı Eğitim İmkanları

Çifte Diploma Nedir?
    • Öğrenci, eğitiminin 4 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak ve 4 yıl için sabit bir eğitim harcı ödeyerek hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

• Öğrenci, İngilizce Hazırlık Programı ve eğitiminin ilk yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak arzu ettiği akademik yarı yılda eğitimine 1, 2 yarı yıl yada yaz dönemi için

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde devam edebilir. Öğrenci, eğitimine Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde devam ettiği sure için Girne Amerikan Üniversitesi’nin eğitim ücretini, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde devam ettiği sure için ise North Virginia Üniversitesi’nin eğitim ücretini ödemek zorundadır. Öğrenci 4 yıllık eğitim süresini tamamladığında hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

Bu program lisans ve lisansüstü programlar için geçerlidir.

3+1 Programı Nedir?
    Öğrenci, İngilizce Hazırlık Programı ve eğitiminin ilk 3 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak, son yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde okuma hakkına sahip olabilir. Yada eğitiminin ilk 2 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak, 3. yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde okuma hakkına sahip olabilir. Yada öğrenci isterse, eğitimi süresindeki yaz dönemlerini North Virginia Üniversitesi’nde okuyabilir. Öğrenci 4 yıllık eğitim süresini tamamladığında hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

2. Facebook Adınla Yorum Yap