1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  03.01.2010
  Yaş
  53
  Mesajlar
  373
  Teşekkür
  47
  Aldığı Teşekkür
  377

  Idee Yurtdışı eğitim imkanları


  Yurtdışı Eğitim İmkanları  Çifte Diploma Nedir?
  • Öğrenci, eğitiminin 4 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak ve 4 yıl için sabit bir eğitim harcı ödeyerek hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

  • Öğrenci, İngilizce Hazırlık Programı ve eğitiminin ilk yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak arzu ettiği akademik yarı yılda eğitimine 1, 2 yarı yıl yada yaz dönemi için

  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde devam edebilir. Öğrenci, eğitimine Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde devam ettiği sure için Girne Amerikan Üniversitesi’nin eğitim ücretini, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde devam ettiği sure için ise North Virginia Üniversitesi’nin eğitim ücretini ödemek zorundadır. Öğrenci 4 yıllık eğitim süresini tamamladığında hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

  Bu program lisans ve lisansüstü programlar için geçerlidir.

  3+1 Programı Nedir?
  Öğrenci, İngilizce Hazırlık Programı ve eğitiminin ilk 3 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak, son yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde okuma hakkına sahip olabilir. Yada eğitiminin ilk 2 yılını Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs Kampüsü’nde tamamlayarak, 3. yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nde okuma hakkına sahip olabilir. Yada öğrenci isterse, eğitimi süresindeki yaz dönemlerini North Virginia Üniversitesi’nde okuyabilir. Öğrenci 4 yıllık eğitim süresini tamamladığında hem Girne Amerikan Üniversitesi’nin hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki North Virginia Üniversitesi’nin diplomasını almaya hak kazanabilir.

 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Benzer Konular

 1. Eğitim, öğretim ve aile
  By Dursun Ali Yıldırım in forum Dursun Ali Yıldırım
  Yorum: 13
  Son Mesaj: 20.09.2010, 22:15
 2. Aksaray'da Uygulamalı Hayvancılık Eğitim Çiftliği
  By Editor in forum Çevremizden Haberler
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 08.05.2010, 07:13
 3. Yorum: 3
  Son Mesaj: 31.03.2010, 18:35
 4. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Görev Değişimi
  By Editor in forum İlçemizden Haberler
  Yorum: 10
  Son Mesaj: 18.02.2010, 09:29
 5. > Bulgaristan Üniversiteleri Eğitim Semineri (05.09.2009)
  By elif cetin in forum Yurtdışında Yaşam ve Eğitim
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 16.02.2010, 01:51

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •