1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  01.12.2009
  Yer
  Ağaçören
  Yaş
  36
  Mesajlar
  18
  Teşekkür
  16
  Aldığı Teşekkür
  40

  Standart özgürlük Açmazı


  İnsan hayatında özgürlüğe karşı şedit bir arzu vardır öyle mi? Tarihe dahi baktığımızda o tek kelime uğruna verilen bir yığın mücadelelerle doludur geçmiş. İnsanıın en elzem istenci sanırım hüviyeti... Her yaştaki i,nsanda özgür olma isteği vardır, kimsenin boyunduruğu altına girmek istemez. Bu insanın özünde olan bir istemdir. Toplumlar bu özgürlük uğruna ne savaşlar yapmışlar ne fedakârlıklar göstermişlerdir, insan var olduğu sürece de bu mücadelesini sürdürecektir. İnsanoğlu hayatındaki sınırlandırmaları kaldıramaz, aksine yasak olana daha da meyleder.
  Özgürlük isteminin varlıksal temeli de insanın sınırlandırıldığı olaylara baş kaldırması, haksızlık durumunda hakkını arama eğilimidir. Kendi varlığını kanıtlama duygusudur. Hiçbir millet başka milletlerin mandası, himayesi altına giremez; çünkü her milletin değerleri farklıdır.
  Elbette insan duygularında düşüncelerinde özgür olmak ister; ancak bubu da yine belli sınırlar içerisinde yapması gerekir. Herkes dilediği gibi hadini aşarak davranırsa toplumda yıkımlar oluşur, halk içinde huzursuzluk meydana gelir." Akıllı varlıkta sınır bilmeyen istekler, istemelerimizin niteliği sorununu, neyi istemekte olduğumuz sorununu gündeme getirir."
  "Özgürlük için hepimiz hukukun kölesiyiz"


 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •