Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Standart Başlarken ...

Sevgili Ağaçörenli hemşerilerim,

Sizlerle bu site aracılığıyla daha önce de olduğu gibi memleketimize ve insanımıza faydalı olabilecek bazı konularda yazı yazacağım. Öncelikle belirtmek isterim ki bu site veya siteyi yönetenler bir hizmet gerçekleştirmektedir. Kendilerini bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederim.

Bu sitede daha önce köşe yazarlığı yaptığım dönemde bazı eleştiriler ve övgüler aldım. Şunu belirtmek isterim ki, köşe yazarlığı yazılan konuların arkasında olmayı, cesaretli olmayı ve kimi zamanda gelebilecek her türlü eleştirilere açık olmayı gerektirir. Burada sizlerle paylaşacağım konuların, bilgi ve deneyimlerimin faydalı olacağını düşünüyorum. Benim okuyuculardan ricam görüşlerini, fikirlerini beyan ederken veya eleştiri yaparken saygı kurallarını aşmamalarıdır.

Geçmişi kısaca hatırlarsak; ilk olarak sizlerle eğitim, teknoloji ve bölgesel kalkınma açısından Ağaçören için bazı değerlendirmelerde bulunmuştum. Daha sonra Ağaçören'in ekonomik ve kültürel açıdan zenginleşmesi için Ağaçören'de bir meslek yüksek okulunun kurulması yönünde tüm hemşerilerimizin desteğinin gerekli olduğundan söz etmiştim. Bunu takip eden yazımda tarihi İpek Yolu üzerine bir yazı yazmış ve son olarak Ağaçören'de Anadolu Ahiliğinin izleri üzerine 7 bölümlük yazımı paylaşmıştım.

Siz değerli hemşerilerime kısa ve öz bazı yazılarımı hatırlatmaya çalıştım. Bundan sonrada yazılarım daha çok eğitim ve kültür üzerine yoğunlaşacaktır. Yazılarımla ilgili her türlü görüş ve düşüncelerinizi site üzerinden gönderebilir, eleştirebilir ve fikirlerinizi açıkça sunabilirsiniz.

Tüm okuyucularıma değerli vakitlerini ayırıp köşe yazımı okudukları için teşekkür eder, yazılarımın memleketimiz ve insanımız için faydalı olmasını dilerim.

Saygılarımla,

Yrd.Doç.Dr. Sami ACAR
    Gazi Üniversitesi

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    181
    Aldığı Teşekkür
    226

sayın hocam yazılarınızla tüm dostlarımıza ışık olacağınızdan hiç şüphem yok .
    inanıyorum ki yazılarınızı takip den herkes engin bilginiziden yararlanacaktır ..

köşenize tekrardan hoş geldiniz..

Kıdemli Üye
    Yer
    Hollanda
    Teşekkür
    34
    Aldığı Teşekkür
    256

Hosgeldiniz hocam eminim bir cok kisi yazilarinizdan faydalanack simdiden tskler
    ve is hayatinizda basarilarinizin devamini yuce Allahdan dilerim .
    İnanmayan bir gönül, içinde kuş bulunmayan bir kafese benzer. ABDÜLKADİR GEYLANİ

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA/SİNCAN
    Teşekkür
    21
    Aldığı Teşekkür
    42

Hoş geldiniz güzel yazılarınızı zevkle okuyacağımıza şüpheniz olmasın... şimdiden elinize yüreginize sağlık

Kıdemli Üye
    Yer
    Çerkezköy
    Teşekkür
    306
    Aldığı Teşekkür
    244

güzel paylaşımlarınız ve yazıların bizim için büyük bir şans oldugunu düşünüyorum en kısa zamanda sabırsızlıkla bekliyorum..
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

İlhami Ünsal
    Konuk

Sizi ve sizin gibi insanlarımızı böyle ve daha önemli mevkilerde görmek bizleri son derece mutlu etmektedir.
    Kaldıki siz önemli yerlere gelirken hem kendinizi kurtarırken bir ömür boyuda memleketimize hizmet edeceğinizden hiç şüphemiz yoktur.
    Burada yazmak için seçmiş olduğunuz konu hakikaten önemli. Çünkü eğitim bizim en büyük ve temel eksiğimiz.
    Öte yandan bir yerlere gelmek sadece okumak ile olmadığını görüyoruz.
    Devlet kademelerinden tanıdıkları olanlar işlerini kolayca yürüttükleri gibi, bir yerlere gelmek içinde yine önemli kişilerin hemşeri olması gerekmektedir. Bizde de böyleleri ne yazıkki bu güne kadar çıkmamış.
    Sizlerin önünüzdeki zorlukları sürekli okuyarak aşamayacağınızı günümüz idare yönteminde görmek mümkün. Yinede buralarda olmanız bile bizim için sevinç ve övünç kaynağıdır.
    Yazılarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler ederiz.
    Konu Ragip Atak tarafından (16.02.2010 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Yer
    ankara
    Teşekkür
    931
    Aldığı Teşekkür
    463

şimdiden emeğinize sağlık

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    6

Senİn gİbİ eĞİtİmcİ ve dÜŞÜnce yÖnÜ kuvvetlİ olan ; sorunlara cÖzÜm yaratacak her tÜrlÜ fİkİrlerİnİ paylaŞman bİzİ cok sevİndİrecektİr Şİmdİden baŞarilar dİlİyorum abİcİĞİm

Üye
    Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    183

Fırtına koparken denizler soğuk lacivert sular kusarken işimiz şansa kaldı ve hatırlamak istemediğimiz kötü anlar ve hatırlayıpta mutlu olduğumuz kırıntı sevgilerin olduğu zamanlar vardır.

Gemi yol alırken tek umut kutup yıldızı ama şuan toplumsal anlamda hava fırtınalı ve hava kapalı bulutların ardındaki kutup yıldızından fayda yok şuan ama görünen o ki bir deniz feneri var ve bize yol gösterecek...

Buyrun kuruldu Sami ACAR'ın bilgi sacı toplandı bilgiye aç olan acı......
    Konu Sami ACAR tarafından (05.02.2010 Saat 04:53 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Hamza, edebiyat yüklü yorumunu değiştirmeden düzenledim, özellikle bazı kelimelerin altını çizdim. Anlatmak istediğini edebiyat yapmadan daha açık yazsaydın iyi olurdu.

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar tiye alınır."

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler