Results 1 to 4 of 4
 1. #1
  Üye
  Join Date
  23.11.2009
  Yaş
  34
  Posts
  50
  Thanks
  104
  Thanked 80 Times in 36 Posts

  Default Garip Sokak Aşkı!


  Bir Garip Sokak Aşkı!

  Sokağı seyretmeye başladığında, başka dünyalara karışıyorsun. Bilmediğin bir hayatın içine, kısa bir zaman da olsa, dahil oluyorsun. Sokak hikaye kaynıyor.  Bir Garip Sokak Aşkı!  Köpekleri sever misiniz? Geçelim köpeği, hayvanları sever misiniz? Sevmek nasıl olur sizin tarafınızda bilemem ama ben insanlar gibi, onları da seyrederim. Aklı olmadığını zannettiğimiz pek çok hayvanın mucizevi olaylarına tanık oldum, duydum ve izledim.
  Bizim sokakta bir köpek peydah olmuş, ne zamandır dikkatimi çekiyor. İşe giderken görüyorum. Biraz ürkek bir çocuk, pek insanlarla arası iyi değil. Sanırım çok eziyet çekmiş, şimdi korkuyor. Dışarı çıktığımda hep bir arabanın altına saklanıyor veya uzaklaşıyor.
  Geçenlerde apartmanın kapısından çıktım. Beni gördü ama hiç kaçmadı. Gözlerini yan apartmanın üst katlarında bir yere dikmiş, pür dikkat bakıyor. Merak ettim, ben de baktım ama kimseyi göremedim. Herhalde o apartmanda bir hayvan sever var, arada yemek atıyor diye düşündüm. Ne garip değil mi? Herkes karnını doyurmak derdinde aslında. O gariplerimin dili de yok ki, sıkıntısını anlatsın.
  Gece eve dönerken fark etim ki, benim ki yine sokakta ve kitlenmiş aynı yere bakıyor. Sardı beni bir merak, nereye bakıyor? Ben bakıyorum, bir şey göremiyorum. Çıldıracağım! Eve çıktım, biraz ekmek aldım, tekrar indim. Yanına doğru yürüyorum, bu sefer kaçmıyor ama çok korktuğu belli. Biraz hırladı, ben de sakin olmasını söyleyip, üstüne çok gitmeden ekmeği fırlattım.
  Ekmeği aldı şöyle bir kokladı. Patisiyle kendine doğru çekti ve aynı noktaya bakmaya devam etti. Döndüm eve ama aklım sokakta kaldı. Arada bir çıkıp balkondan bakıyorum, kıpırdamadan oturuyor.
  Sabah uyandım ve ilk iş balkona koştum. Baktım benimki yer değiştirmiş ve uyuyor. Baktığı yeri görebilecek konumda hala ama bütün gece neye baktıysa artık, yorulmuş. O sırada yan apartmanın kapısı açıldı. Benimki hemen ayağa kalktı, kulakları ve gözleri dikti, tüm dikkati kapıdan çıkacak olanda. O zaman dedim ki, birisi bu hayvanı kesinlikle besliyor.
  Yanılmışım! Kapıdan köpekli bir bayan çıktı. Köpek cinslerini pek bilemem ama kadının elindeki köpek ufacık, benimki ise kocaman. Başladı kuyruğu oynamaya! İnanamazsınız ama o köpeği kapıda gördüğü an, gözlerinin parladığına şahit oldum. Kadın köpeğini yürüyüşe çıkarttı, benimki de peşlerinde. Sokağın köşesini dönüp, görüş alanımdan çıktılar.
  Hemen kahvemi yaptım, üstümü giyindim ve aşağı indim. Apartmanın merdivenlerine oturdum. Beklemeye başladım. Gören deli diyecek ama umurumda değil. Yaklaşık yarım saat sonra, önde kadın ve havalı köpeği, arkalarında benim azman sokak köpeği döndüler. Onlar evine çıktı. Benimki yine aynı yere oturdu ve gözünü pencereye dikti. Bir müddet sonra, cama çıkan zengin dişi köpeği görünce, benim ki neden burada yatıyor anladım. Aşık olmuş! Aşk böyle bir şey! Köpeği bile muma çeviriyor…..

 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 3. #2
  Kıdemli Üye
  Join Date
  07.12.2009
  Location
  ankara
  Posts
  439
  Thanks
  931
  Thanked 463 Times in 243 Posts

  Default

  teşekürler

 4. The Following User Says Thank You to Ahmet Öztürk For This Useful Post:


 5. #3
  Yeni Üye
  Join Date
  23.11.2009
  Location
  AVUSTURYA
  Yaş
  41
  Posts
  24
  Thanks
  55
  Thanked 43 Times in 21 Posts

  Default

  hahahahaha güzel bir konu olmus vallahi eline saglik az gülmedim cok begendim

 6. The Following User Says Thank You to inci acar For This Useful Post:


 7. #4
  Kıdemli Üye
  Join Date
  22.11.2009
  Location
  Hollanda
  Yaş
  47
  Posts
  158
  Thanks
  34
  Thanked 257 Times in 114 Posts

  Default

  Ellerinize saglik gercekten guzel bir yazi olmus tskler
  İnanmayan bir gönül, içinde kuş bulunmayan bir kafese benzer. ABDÜLKADİR GEYLANİ

 8. The Following User Says Thank You to Leyla Beklevic For This Useful Post:


 

 
 • Rate This Thread:
  Bu konuyu beğendiniz mi?

  Garip Sokak Aşkı!


  Thread Rating: 0 votes, average.

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •