Results 1 to 1 of 1
 1. #1
  Kıdemli Üye
  Join Date
  27.02.2010
  Location
  Ağaçören
  Posts
  205
  Thanks
  0
  Thanked 9 Times in 7 Posts

  Default Kapalı Sistem Sulama Sistemi Açıldı


  Sarıyahşi-Boğazköy Göletten Kapalı Sistem Sulama Tesisi, törenle hizmete açıldı.

  Boğazköy’de düzenlenen törene Aksaray Valisi Şeref Ataklı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Babaoğlu, Sarıyahşi Kaymakamı Bilgehan Karanfil, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Genel Meclis üyeleri, Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Aksaray Valisi Şeref Ataklı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 5 milyon TL yatırım bedeli ile tamamlanan sulama yatırımı sayesinde Boğazköy’de sulanabilir arazi varlığının 5 bin dekardan 10 bin dekara ulaştığını söyledi.

  Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında küçük ölçekli sulama projelerinin uygulandığını, Aksaray’da bugüne kadar 29 sulama tesisi inşaatının gerçekleştirildiğini belirten Vali Ataklı, toplam 34 milyon TL yatırımla 100 bin dekar alanın basınçlı sulama sistemleri ile sulandığını belirtti.

  KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Babaoğlu da KOP projelerinde önceliğin tarım ve kırsal kalkınma olduğunu söyledi.

  Konuşmaların ardından saniyede 330 litre su basıncı yaparak toplam 10 bin 470 dekar alanda sulama yapacak sistem, vanalar açılarak hizmete sokuldu.

 2. Facebook Adınla Yorum Yap

 

 
 • Rate This Thread:
  Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kapalı Sistem Sulama Sistemi Açıldı


  Thread Rating: 0 votes, average.

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •