Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Üye
    Thanks
    104

Default Evlenmek İstiyorum Ama….

Evlenmek İstiyorum Ama….

Gündüz televizyonda yayınlanan evlilik programlarını seyrediyorum. Ne tuhaf istekleri var insanların. Evleneceksen, bir evin ve maaşın olması şartı var. Kimsenin sevmeye gönlü yok, herkes rahat yaşamanın derdinde.

Evlenmek İstiyorum Ama….

Evlilik bir yol arkadaşlığıdır. Bu yolda da öyle canın istediğinde önden, arkadan, uzaktan yürüyemezsin. Hep yan yana duracaksın. Kimsenin alışkanlığı, tutkuları, kişiliği taktığı yok. Herkesin diline pelesenk olmuş, dürüst adam istiyor. Ne kadar dürüst olsun?
    Mesela kilo aldığında, saçlarının rengi kötü olduğunda, sevmediği taraflarını fark ettiğinde, pat diye söyleyecek kadar dürüst olsun mu? Senin, “akşam evde olamayacağız” bahanesiyle iptal ettiğin misafirlere, telefon açıp evde olacağınızı söyleyecek kadar dürüst mü olsun? Aile dostlarınızın karısını sevmediğin halde, karşılaştığınızda çok özlediğini söylersen, aslında ondan nefret ettiğini itiraf edecek kadar dürüst olsun mu? O kadar da dürüst olmasın canım, değil mi? Kaç kiloluk bir dürüstlük peşindeyiz?
    Aranan erkekteki dürüstlük talebine karşılık, sen ne derece dürüstsün diye sormazlar mı insana? Maaşı ve evi olmayan bir adamla evlenmediğine göre, biz senin adamın ölümünü dört gözle beklemediğini nerden biliyoruz? Eve gelen paranın bir kısmını ayırıp, mutfak masrafı için harcadığını söylemek ne kadar dürüstçe? Sabah işe uğurlarken, öpücük ve güzel sözlere boğduğun adamı, sabah kahvesinde yan komşuyla masayı yatırıp parça parça ederek dedikodusunu yapmak, dürüstlük müdür?
    Maaşı ve evi olan, aynı zamanda dürüst(!) bir adam bulmak da yetmiyor. Elektriğiniz tutacak mı bakalım? Sinir oluyorum bu lafa! Elektriği tutmak ne demek? Trafo musun sen? Aradığın özellikleri söylemişsin, garibin biri de kalkıp bende bu saydıklarınız var diye kalkıp gelmiş. Tipini beğenmeyince, işin içine trafo giriyor. Tabii, ekrandan bu kadarını söylemek zor! Yakışıklı, boylu, poslu, dürüst, evi, arabası, maaşı, mümkünse eşi ölmüş veya hiç evlenmemiş olsun. Oldu! Üstüne kahve, çay alır mıydınız? Hayalinizdeki beyaz atlı prens, paravan açıldığında karşınızda olacak. Az sonra….
    Sadece kadınlar böyle zannetmeyin, erkekler de garipleşmiş. Onlar da ilk önce evi, malı mülkü var mı diye soruyor. Beyefendinin işi gücü yok, aylardır her gün o programda oturuyor. Genç de adam, en fazla 40 yaşında ama bir kadın arıyor, bulsam onu ben de alacağım. Öncelikle güzel kadın olacakmış. Bakımlı, temiz, dürüst, çocuksuz, mümkünse hiç evlenmemiş, çalışan, kariyer sahibi birini arıyor. O kadın, neden benim gibi birine baksın diye sormuyor. Bakımlı kadın istiyorsun da, o kadının bakım masrafı kaç para tutar haberin yok. Sen öyle yan gelip yatarken, bu masrafları kim karşılayacak? Sen bir kuaföre gidip saç boyatmak kaç para biliyor musun? Peki, fondöten, rimel, allık ne kadar tutar haberin var mı? Kadını güzel göreceksin de, o kıyafetleri giymek için, çantayı, ayakkabıyı almak için, ne kadar maaşın olması gerektiğini hiç düşündün mü?
    İnsanlar çıldırmış olmalı! Bu kadar mı yaşadığın şartların, istediğin vasıfların, kendin farkında olmazsın be Adem oğlu? Kendiyle ve hayatla sorunlarını halledememiş insan, evlenecek cesareti nereden bulur anlamak mümkün değil. Ben bu programları seyrederken, çoğu zaman ağzım açık kalıyor. Siz de izleyin, göreceksiniz. Başlıyor, başlıyor, 3 perdelik tam tekmil komedi, başlıyor! Memleketimden İnsan Manzaraları! (Ruhun şad olsun usta!)

2. The Following 8 Users Say Thank You to tunahan For This Useful Post:

3. Facebook Adınla Yorum Yap

Kıdemli Üye
    Thanks
    306

Güzel bir paylaşım ellerine saglık
    Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim, O ne durur, ne de unutur... " MEVLANA

5. The Following 3 Users Say Thank You to MURAT ÖDEMİŞ For This Useful Post:

Üye
    Thanks
    68

Yıkılmadık bir aile yapısı kalmıştı onuda yıkıyorlar. Televizyonda yapılan evlilikler onur haysiyet hiç bir şey tanımıyor..

Paylaşım için sağolun..
    Hayat denilen bu sahnede
    Bu kadar oyuncu varken
    Sen tut bana partner diye

Yalnızlığı seç !

7. The Following User Says Thank You to Bahadır Polat For This Useful Post:

Yeni Üye
    Thanks
    0

dogru söylüyorsun diline saglik

9. The Following 2 Users Say Thank You to fatih güzel For This Useful Post:

Üye
    Thanks
    5

Degisik Konu actin kardes tsk ederim oncelikle, Kimine gore tuhaf kimine gore ayip kimine gore normal her kisi kendini yetistirme tarzina gore uygun buluyor bu yapi meselesi gorgu meselesi yani kisacasi reng ler aynimi, degil dimi bu da böyle bir program ister seyredin ister seyret meyin ama arz ve talep meselesi bu gibi programlar talep cok kanallar'da da var bir cok kanal'da var adi degisik ama anlami yayin akisi ayni, ben sahsim adima diyim normal karisliyorum, daha iyi sart ariyor belki olurya diyor, zorla al beni demiyor zorla seyret de demiyor, bu kadar konu da basit ....
    1-Edmondo De AMICS “Türkün şevkat ve insaniyet duygusunu inkar mümkün değildir.
    2-Mete HAN, Hun Hükümdarı “Nerede bir Türk varsa, orayı kalbinden seveceksin.”
    3-PIERRE LOTİ “Türk asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüksek soyluluk ona, tabiatın hediyesidir.
    4-IBN HASSUL “Bütün milletler içinde cesaret ve secaatte Türklerden daha ileride olan ve büyük amaçları elde etmek uğrunda daha ileri gidebilen bir millet yoktur. Allahu teala onları arslan suretinde yaratmıştır…

11. The Following 2 Users Say Thank You to Mert Sert For This Useful Post:

Üye
    Thanks
    31

bıktık iyice bu programlardan hangi kanalı açsak bunlar gına geldi iyice

13. The Following 2 Users Say Thank You to üçler koçak For This Useful Post:

Üye
    Thanks
    62

bızım ıcın cok kutsal olan evlılıgıde ıyıce oyuna cevırdıler ya ne deyımm

15. The Following 3 Users Say Thank You to resul aydin For This Useful Post:

Yeni Üye
    Thanks
    27

guzel bir yazi paylasim icin tskler aslinda ben cok sacma buluyorum bu tur programlar evet arkadasimizin bir guzel demis yikilmayan bir aile yapisi vardi onuda yikmayi basariyor media yazik ki bazilarida bunun gibi programlari izleyip onlari alkisliyor

17. The Following 4 Users Say Thank You to Demet Caglayan For This Useful Post:

Üye
    Thanks
    3

Ne gunlere kaldik Allah'im. Bir zamanlar dunyayi titreden, dunyaya insanlik, ilim, irfan, merhamet ogreten, dunyanin 3'te birisine hakim olan, Istanbul'u feth eden, mazlumlara yardim eli uzatan, Paygamber Efendimiz'(s.a.v.)in hadis-i serifine mazhar olan, Islam'a onderlik eden millet biz miyiz????? Onlar nerdeeee biz nerdeyiz? Bize uyandigimiz gafletten cabucak uyanmayi nasib et Ya Rabbi.... Amin...

19. The Following 4 Users Say Thank You to Hasan Vural For This Useful Post:

Yeni Üye
    Thanks
    15

'Evlilik, üstünde bütün kadinlarin anlastigi, bütün erkeklerin de anlasamadigi bir konudur'.

21. The Following User Says Thank You to Sirin Beklevic For This Useful Post:

Page 1 of 2 12 LastLast
  • Rate This Thread:
    Bu konuyu beğendiniz mi?

Evlenmek İstiyorum Ama….

Thread Rating: 0 votes, average.

Tags for this Thread