6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Hybrid View

Üye
    Teşekkür
    104
    Aldığı Teşekkür
    80

Standart Güven Nedir Sorusuna Cevap Arıyorum

Sayfa Internet'ten Türkiye'ye ücretsiz telefon edin, çok kolay hemen tıklayın.. geri dön Güven Nedir Sorusuna Cevap Arıyor

İNSANLARA KARŞI DUYDUĞUMUZ GÜVENSİZLİK NEDENDİR DİYE DÜŞÜNÜYORMUYUZ, ACABA
    KENDİMİZE NEDENLERİNİ SORUYORMUYUZ,GENELDE YARGSIZ İNFAZLAR VERİYORUZ DEĞİL Mİ. GÜVEN:
    Bu kelime bize neyi çağrıştırıyor. Yada bizim için ne anlanma geliyor.İşte bunukendimize

soruyormuyuz. Bence hayır! Çünkü; biz insanlar genellikle maddi olan şeyler ve davranışlara göre

hülküm verdiğimiz için,kendimizi güvenilir olarak ileri sürer,güvenilmez kişilerinde ne sebeple

güvenilmez olduklarına pek bakmayız.

Güvensizlik veren kişilere karşı bu duygumuzun değil,güvenilmez olanın hangi duyguylar içinde bu

duruma düştüğünü sorgulamalıyız. Tabii bunu önce kendimize sorarak başlamalıyız. Bana çevremde
    bildik kişiler güvenir.

Ama ilk defa karşılaştığımız insanlar, bize güvensizlik duygusuyla bakarlar, bizde karşımızdakilere

aynı duyguyla bakmıyormuyuz. Peki nedir buna sebep olan diye kednimize sorup,kendi içimizde bu

soruya cevap bulabilirsek, karşımızdaki insaları da anlşama şansına sahip olacağız,neden o kişi

güvenilmez diye düşünüyoruz, İrdelemediğimiz için tabii ki;biz bir davranış ,ile güvenilmez

oluyorsak,muhakkak nedenler'imiz vardır. Karşımızdaki kişler içinde aynı şeyin geçerli olabileceğini

düşünmeyiz.Hep egomuzu okşayan ist düşünceler içindeyiz. Ancak bunları temizlemekle başarılı

olabiliriz.Siz bu soruyu kendinize sorun ve benim yazdıklarıma bir düşünce ekleyin.Bekliyorum.
    saygılar...

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Yeni Üye
    Yer
    AVUSTURYA
    Teşekkür
    55
    Aldığı Teşekkür
    43

su anki durum öyle bir durum ki yani zaman kimseye güvenilmiyor bosuna bunun cevabini arama o eskidendi insanlar birbirine saygi sevgi sadik ve güveni vardi simdi ise güven türkce bile hic bir sey ifade etmiyor benim fikrim

Guvendigimiz insanlar sayesinde herkese guvenmemeyi ogrendik

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    31

Insanin yapabilecegi en bÜyÜk fenalik,kendine olan gÜvenini kaybetmesidir.

Yeni Üye
    Teşekkür
    3
    Aldığı Teşekkür
    4

Güven duygusu toplumun her kesiminde ve her alanda bulunmasi gerekir.
    Anne babanin cocuga, cocugun anne babaya, eslerin birbirlerine,amirin memura ,memurun amire, is verenin isciye ,iscinin is verene, saticinin musteriye musterinin desaticiya güven dugdugu bir toplum saglikli bir yapiya kavusmus olur.......?

Üye
    Teşekkür
    111
    Aldığı Teşekkür
    98

Güven, dostluğu ve sevgiyi gerektirir. Özellikle bizler hem tarihimiz hemde dinimiz gereği birbirlerimize güven duymalıyız değilmi?

Ama öyle bir hale geldikki bırakın normal insanları birinci dereceden akrabalar bile birbirine güvenmiyor...

Allah dostunun biri devesiyle çölde yolculuk yaparken, yaya birisi önüne geçip; Allah rızası için su demiş.
    Bu zat inmiş devesinden bu zavallı adama yardım etmek için.
    O da ne ? Su isteyen adam kıvrak bir hareketle atlamış deveye ve dehlemiş..

Çölün ortasında kalan o Allah dostu şöyle nida etmiş..

Dur!! gitme, devede suda senin olsun.. Ama bu yaptığını ne olur kimseye anlatma. Anlatırsan insanların birbirine güveni kalmaz demiş....

İşte dostlar güven bu olsa gerek...

Hani müşrikler de Hz. Muhammede daha o peygamber olmadan 'Muhammedül Emin' demişlerdi değilmi? Güvenilir Muhammed..

Bizlerde ne zaman bunları kendimize örnek alırsak heralde o zaman tekrar güven ortamı oluşur..

Şu zamanda birbirini kazıklayan kazıklayana...

Paylaşım için teşekkürler..
    Hayat Iman ve Cihad dan ibaretdir

Yeni Üye
    Teşekkür
    5
    Aldığı Teşekkür
    7

paylasim icin tsk...