Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası
    Yeni Üye
    Yer
    ANKARA/SİNCAN
    Teşekkür
    21
    Aldığı Teşekkür
    42

Saygıdeğer meslektaşım fikirlerine gerçekten katılıyorum. Bizim en büyük sıkıntımız 1989 yılından önceki yani ilçe olmadan hemen öncesindeki ve onun akabilinde yaşadığımız heyecanı ve şevki şuan Ağaçörendeki ve dışardaki hemşerilerimizde bulamayışımızdan o arzu ve isteği tekrar yakalayabilirsek çok rahat bu işin üstesinden gelebiliriz.Tabiki bu sinerjiyi oluşturmak başta mülki amirler olmak üzere siyasi parti temsilcileri, Esnaf ve Sanatkarlarımızı temsil eden oda başkanları, derneklerimizin temsilcileri ve bizlere düşüyor.

Yeni Üye
    Teşekkür
    4
    Teşekkür almış : 1

Yüksel Abiye Katılıyom Doğru Soluyor

Kıdemli Üye
    Teşekkür
    396
    Aldığı Teşekkür
    353

:icon23:Cok degerli sami hoca eline yüregine saglık bizlerin ve bizim gibilerinin hislerini dökmüsün isallah okul kampanyası icin bir imza kampanyası düzenlesek nasıl olur hocam:?:icon23:

Yeni Üye
    Yer
    ANKARA
    Teşekkür
    31
    Aldığı Teşekkür
    69

Standart İki ayda 1000 kişi

Öncelikle Sayın Yavuz Göktaş'a ve yüksekokul kurulumuna ilişkin öneri ve görüşlerimi içeren yazımı okuyan, fikrime katılan veya katılmayan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. 2 ayda bu yazımı 1000 kişinin okuması beni çok gururlandırdı, ancak 2 aydır bu konuda herhangi bir girişimin olmaması beni yine bu konunun önemsenmediği ve sümen altı yapıldığı düşüncesine itti. Özellikle yazıyı yazdığım ilk hafta imza kampanyası için duyuru yazılmıştı ancak bir süre sonra siteden geri çekildi, neden? ve neyi bekliyoruz? Birisinin öncülük etmesini mi? Yoksa bir şeyler yapılıyorda biz mi bilmiyoruz? Elini taşın altına koymak isteyenler var mı? diye artık sormak istemiyorum. Elimizi taşın altına koyalım vakit geçirmeden imza kampanyasını başlatalım. Bu konuda site yönetimi öncülük edebilir ve bir görüş anketi ile harekete geçilebilir.

Yerel yönetime çok fazla iş düşmektedir. Yüksekokul kurulumuna yönelik bir ekibin oluşturulması ve bu ekibe faydası olabilecek herkesin davet edilmesi gerekir. Bu daveti yapacak yerel yönetimdir. İyi bir ekip çalışması olmadan bu konuda yerel yönetimin tek başına başarı elde etmesi mümkün değildir. Öyle olsa idi, bugüne kadar başvuran her ilçeye bir yüksekokul kurulurdu. Daha önce kriterleri yazdım. Kriterler içinde en önemlisi halkın birlikte hareket etmesi, dolayısıyla bu hareketi başlatacak bizler olabiliriz ancak takip edecek, organize edecek ve sürdürecek yerel yönetimdir.

Bu konu hakkında bilgisi olan veya gelişmeleri takip eden herkesi de yorum yazmaya davet ediyorum. Yazmadan paylaşmadan zihindeki bilgiler çürür ve kimseye faydası olmaz. Paylaşalım, paylaştıkça daha çok şey öğrenelim ve katkıda bulunalım.

Konuyu ve yazılanları takip etmekteyim...
    Sevgi ve sağlıcakla kalmanız dileğiyle...

Yrd.Doç.Dr.Sami ACAR
    Gazi Üniversitesi

SITE YETKILISI
    Yer
    ALMANYA / Neuss
    Teşekkür
    529
    Aldığı Teşekkür
    315

SAMI ABI IMZA KONUSU DURUYOR FAKAT KATILIM OLMAYINCA FORUMUN ÖN YÜZÜNDEN GIDIYOR BEN TEKRAR ÖN YÜZE GETIRDIM VE ANA SAYFADA ILAN OLARAK EKLEDIM DÜSÜNCELERIN COK GUZEL HAKLISIN
    Konu HAKAN SERIN tarafından (04.08.2010 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    "Ya Rabbi, Senden Ne Gelirse Makbulümdür. Hoştur Bana Senden Gelen, Ya Hıl'at ü Yahut Kefen; Ya Taze Gül, Yahut Diken, Lütfun da Hoş, Kahrın da Hoş.

Yeni Üye
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    12

sayin doktor sami acar sizinde belirtiginiz gibi ilcemizde olmasi gereken fakat olmayan yüksek okul yani üniverisite ilcemizde olmasi icin sizde cok iyi bilirsiniz ki ilcede bu okulun gelemsi icin bazi resmi kamu kuruluslarin olmasi sart bu yüksek okulun gelemsi
    ilcemizde elbet de cok degislik olacak dir ve cok da halkimiz ve cevremiz iicnde her yönüyle ekonimisine cifcisine esnafina herkese ayri ayri olanaklar saglayackdir yaliniz sunuda göz ardi etmemk gerekiyor
    ilcemizde 1990 buyana görev de bulunmus yetkiler bunu basaramadilar nicin derseniz bize göre bilgi olmadan fikir olmaz
    sizin biliklerinizi kabul lenmeyen sunulan önerileri kendinden olmayinca ilce adina faydalida olsa önce sahsim ve partim düsüncesinde olan yöneticiler oldugu sürece biz daha cok .yüksek okul bekleriz yani üniverisite
    AGACÖREN BIZIM ILCEMIZDIR HIZMETINDE ENIYISI NE LAYIKDIR
    syg selamlar.Türkes özbek

Yeni Üye
    Yer
    Eskisehir
    Teşekkür
    8
    Aldığı Teşekkür
    15

herşeyden önce bir yerde üniversite bulunması ordaki gelişmişliği veya gelişme hızını gösterir ki o yere kurulan üniversite sayesinde herkeze yeni bir ekmek kapısı açılır kesinlikle ilçeye bir yüksek okul lazım ama şuda varki ilçe halkının öğrencilere davranış biçimide çok önemlidir bunlarıda hesaba katmak gerekir....

Sayfa 2/2 İlkİlk 12