3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Kıdemli Üye
    Yer
    Hollanda
    Teşekkür
    34
    Aldığı Teşekkür
    257

Standart Bİr Çocuktan anne babalara ÖĞÜtler

İşte, bir çocuğun ibret alınması gereken ve asla unutulmamasını tavsiye ettiği kurallar:
    - Beni şımartmayın, aslında her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum, sadece sizi deniyorum.
    - Bana karşı kararlı davranmaktan çekinmeyin, bunu tercih ederim. Bu, benim kendimi daha güvende hissetmemi sağlar.
    - Benim yanlışlarımı benimle uygun bir dille konuşarak kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunların erkenden ortaya çıkarılmasında ve önlenmesinde size güveniyorum.
    - Benim yanlışlarımı başkalarının önünde söylemeyin, benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.
    - Sizden nefret ettiğimi söylediğimde üzülmeyin. Aslında sizden değil, doğru davranışları öğrenemeyeceğimi düşünerek kendimden nefret ediyorum.
    - Herhangi bir olayın sonucunda beni kurtarmayın. Zor işlerden kaçmama fırsat vermeyin. Aslında bana acı vereceğini düşündüğünüz bu yollarla öğrenirim.
    - Benim küçük hastalıklarımı büyütmeyin; bunları yenecek güçteyim.
    - Düşüncesizce yerine getiremeyeceğiniz şeyleri yapacağınıza söz vermeyin. Bu sözler yerine getirilmediğinde çok kırıldığımı unutmayın.
    - Kendimi istediğim kadar iyi anlatamadığımı unutmayın; bunun için ara sıra yanlışlarım olabilir.
    - Dürüstlüğümü fazla zorlamayın; kolayca korkup yalan söyleyebilirim.
    - Tutarsız olmayın. Bu, benim kafamı iyice karıştırır ve size olan güvenimi sarsar.
    - Benden özür dilemeyecek kadar gururlu olmayın. Bazen içten bir özür beni size çok yakınlaştırabilir.
    - Unutmayın ki büyümek için sizin anlayışınıza ve sevginize muhtacım, ama bunu size söylemem gerekmez değil mi?
    İnanmayan bir gönül, içinde kuş bulunmayan bir kafese benzer. ABDÜLKADİR GEYLANİ

2. Facebook Adınla Yorum Yap

Üye
    Teşekkür
    104
    Aldığı Teşekkür
    80

elinize sağlık güzel olmuş...

Üye
    Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    65

ellerinize sağlık güzel olmuş bir anne ve baba olarak alaçak çok şeyler var içinde anlayana teşekürler

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Bİr Çocuktan anne babalara ÖĞÜtler

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.